02122925605


دکتر عباس چانه
نام:

تخصص:

شماره نظام پزشکی:

دانشگاه محل تحصیل:

آدرس:

تلفن:

موبایل:

ایمیل:

ساعت مراجعه:

تخصص: اطفال، داخلی، ارتوپدی

تلفن: ۰۶۱۳۳۲۰۵۰۵۶                                                    موبایل :۰۹۱۶۱۱۱۸۰۴۱

اهواز – گلستان- بلوار فروردین- بین خیابان آذر و دی

به شماره نظام پزشکی  ۸۴۴۷۰

بیماری های کودکان:
baby

برای کسانی که نوزاد کوچک دارند و یا به تازگی صاحب فرزند شده اند، بارها اتفاق افتاده است که نوزادشان بیقراری کند. اگر نوزادتان دائما در حال گریه است و شما هیچ علتی را برای آن پیدا نمی کنید، به احتمال زیاد نوزادتان به کولیک (colic) یا قولنج مبتلا شده است.

۱- به مادران عزیز توصیه می شود حتی المقدور از شیر خودشان جهت تغذیه نوزادشان استفاده کنند. نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند (روش صحیح شیر دادن)، در مقایسه با نوزادانی که از شیشه شیر استفاده می کنند، کمتر به کولیک مبتلا می شوند. اگرچه درصدی از نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند، نیز مبتلا به کولیک هستند.

۲- اگرچه یافتن علت دقیق کولیک نوزادان سخت به نظر می رسد، اما عواملی وجود دارد که شانس ابتلا به کولیک را افزایش می دهد، مثلا اگر بی قراری ها و گریه های نوزاد حدودا ۴۵ دقیقه پس از شیر خوردن ایجاد شود، به احتمال زیاد، علت آن ناسازگاری شیر گاو با نوزاد می باشد.

شیر گاوی که در رژیم غذایی مادر مصرف می شود و یا در تغذیه نوزاد وجود دارد، زیرا نفخ ناشی از شیر گاو به راحتی در این دسته از نوزادان بر طرف نمی شود و ایجاد ناراحتی و کولیک می کند.

۳- عادت کنید به نوزاد خود هر بار مقدار کمی شیر بدهید، اما دفعات شیردهی خود را افزایش دهید (یعنی حجم کمی از شیر در دفعات زیاد). برخی پزشکان معتقدند که حجم زیاد شیر و یا مایعات در معده نوزاد، سبب ایجاد ناراحتی و کولیک می شود.

روشهای حفظ سلامت مفاصل

22821292139168321846148261001857621314234

۱- با حرکت دادن مرتب مفاصل آنها را سالم نگه دارید . هرچه بیشتر حرکت بکنید خشکی کمتری خواهید داشت . چه در حال خواندن ، کار کردن یا در حال تماشای تلویزیون باشید، وضعیت بدن خود را مرتب تغییر دهید . از پشت میز یا صندلی تان گاه گاهی بلند شوید و در اطراف چرخی بزنید .

۲-درد مفاصل والتهاب مفاصل

با استفاده بیش از حد یا صدمه زدن به مفصل، غضروف های انتهای استخوانها در نواحی مفاصل ممکن است دچار آسیب شوند که در نهایت منجر به کم شدن فاصله مفصلی و تماس انتهای استخوان های بالا و پایین مفصل باهم میشود . “استخوان اضافه” دردناک و خارهای استخوانی ممکن است شکل بگیرند. این امر می تواند منجر به تورم ، خشکی و احتمالا سائیدگی زانو ( استئوآرتریت ) شود.  استئوآرتریت شایع ترین نوع التهاب مفاصل است . نوع دیگری از التهاب مفصل آرتریت روماتید است که یک بیماری خود ایمنی بوده ، با التهاب و تورم بسیار زیاد مفاصل مشخص می شود .

۳-از مفاصل و بدن خود محافظت کنید .

آسیب هامیتواند مفاصل را خراب کند، بنابراین محافظت مادام العمر آنها بسیار مهم است . از بریس ها و لوازم محافظتی مانند پدهای زانو و آرنج در زمانیکه در فعالیت های پرخطر مانند اسکیت بازی شرکت میکنید، استفاده کنید . اگر مفاصل شما در حال حاضر دردناک هستند ، در زمان گلف بازی و تنیس به فکر پوشیدن بریس ها باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارت طلایی

کارت طلایی به شماره ثبت ۱۷۹۱۵۵۰ زیر نظر قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در سال۱۳۸۰ به ثبت رسیده است کارت طلایی یک کارت تخفیف می باشد که دارنده آن می تواند از کلیه مراکز طرف قرارداد با تخفیفات ویژه استفاده نماید . این کارت تا 70% تخفیف در زمینه خدمات دندانپزشکی ، عمل های زیبایی ، خدمات زیبایی ، آزمایشگاه ، زنان ، چشم پزشکی ارائه می دهد . دارندگان کارت طلایی می توانند به مدت 1 سال بصورت نامحدود از خدمات فوق در مراکز معتبر در مناطق مختلف استفاده نمایند
تماس با ما

آدرس: تهران – بلوار میرداماد - بعد از بیمه دی - خیابان نیل - کوچه قبادیان - شماره 2

تلفن: 22925605

ایمیل: kartetalaee@yahoo.com

تمامی حقوق مادی ومعنوی سایت برای کارت طلایی محفوظ می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی : مجریان وب