بیمه دندانپزشکی

این‌روزها شاهد این قضیه هستیم که فرد آنقدر که به لباس و خوردن غذا در بهترین رستوران ها و داشتن ماشین لوکس و خرید فلان برند و .‌.. اهمیت می‌دهد به مهم‌ترین بهداشت فردی یعنی بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی‌دهد و این قضیه فاجعه‌است. عدم بهداشت دهان و دندان در نهایت موجب پوشیدگی دندان و بوی بد دهان میشود که علاوه بر خود فرد دیگران را نیز آزار می‌دهد. حالا این عدم مراقبت ریشه در چه فرهنگی دارد خدا می‌داند.

شاید این افراد گمان می‌کنند در صورت از دست دادن دندان‌هایشان به سراغ کاشت دندان و لمینت و غیره بروند ولی باید توجه داشته باشند که، اولا؛ هیچ چیز به خوبی دندان اصلی خود فرد نیست هم از نظر زیبایی و طبیعی بودن و هم از نظر مقاوم بودن، دوما؛ اگر فردی عادت به رعایت بهداشت دهان و دندان نداشته باشد قطعا از دندان‌های جدید خود نیز مراقبت نمیکند و آنها هم از بین خواهند رفت، سوما؛ این گونه هزینه ها سرسام‌ آور هستند یعنی فرد باید در این زمینه هزینه هنگفتی را متحمل شود بلکه بتواند دندانی مشابه نه به کیفیت دندان‌های خود را داشته باشد.

که البته لازم به ذکر است افرادی هستند که باوجود مراقبت های زیاد دندان‌هایشان دوچار پوسیدگی می‌شود و این تماما بستگی به جنس دندان فرد دارد، حال اگر فردی خواسته یا نخواسته دندان‌هایش از بین رفت و پوسیده شد هم جای نگرانی نیست چرا که همین‌هزینه‌های سنگین و سرسام آور میتواند به نصف و حتی کمتر از آن کاهش یابند فقط کافیست از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنید تا از لذت داشتن دندان زیبا بهره‌مند شوید. یکی از روش‌های مراقبت نخ دندان است.

ما بعد از خوردن هر غذا بسته به نوع و مدل دندان‌هایمان تکه‌های غذا به دندان‌هایمان باقی میماند که معمولا با مسواک زدن این تکه ها جدا نمی‌شوند و ماندن این ذرات بین دندان‌ها موجب پوسیدگی دندان و بوی بد دهان میشود.

اما اگر روش درست استفاده از نخ دندان را بلد باشیم و بعد از هر وعده غذای و قبل از مسواک‌زدن از آن استفاده کنیم‌ یکی از بهترین روش‌های مراقبت را انتخاب کرده‌ایم و دندان‌هایمان را از پوسیدگی احتمالی محافظت کرده‌ایم.

از آنجایی که مسواک قادر نیست تمام ذرات را بین دندان‌ها جدا کند بهتر است از نخ دندان قبل از مسواک زدن استفاده شود تا ذرات جدا شده و درنهایت با زدن مسواک کار ما تکمیل شود.

روش کشیدن کشیدن نخ دندان

اولین نکته انتخاب نخ دندان مناسب است. درواقع شما باید نخ دندانی را استفاده کنید که که نازک و یکدست است. درواقع نخ دندان‌های بی کیفیتی در بازار هستند که یکدست نیستند و به دندا‌ن‌ها آسیب میرسانند. پس حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

حال برای استفاده مقداری نخ دندان(۲۰_۲۵ سانتی‌متر) را جدا کنید و دو سر آن را گره بزنید، بااین کار هنگام نخ کشیدن تسلط بیشتری برروی دندان و نخ دارید و آسیبی به دندان‌ها وارد نمیشود.

نخ را طوری بین انگشتان قرار دهید که انگشت شست و سبابه آزاد باشد تا به کمک این دو انگشت بتوانید نخ را در اطراف دندان‌ها به حرکت درآورید. سعی کنید از یک طرف دندان نخ را وارد و از طرف دیگر دندان خارج کنید.

در طی است استفاده از نخ دندان سعی کنید از هر قسمت نخ فقط یکبار استفاده کنید چرا که ممکن است ذرات غذا روی نخ باقی‌مانده باشد و شما در حین استفاده مجدد از آن ذرات غذا را دوباره بین دندان‌ها فرو ببرید.

اگر در این میان لثه‌های شما دوچار خونریزی شد اصلا نگران نباشید چون بعد از مدتی لثه‌ها عادت میکنند البته به شرطی که شما به درست ترین روش ممکن از نخ دندان استفاده کنید و فشار زیادی به لثه‌ها وارد نکنید

استفاده از نخ دندان از بیماری های قلبی جلوگیری میکند

این تیتر ممکن است قدری جالب و چالش برانگیز باشد ولی کاملا حقیقت دارد.

عدم استفاده از نخ دندان سبب تجمع ذرات غذا و باکتری‌ها در کنار لثه می‌شوند و که در نهایت سبب عفونت لثه و پوسیدگی دندان میشود. ولی ممکن است این مشکل فراتر ازاین حرفا باشد. چرا که اگر همین باکتری ها از طریق لثه وارد جریان خون شوند و سبب به ثلب وارد شوند سبب ایجاد بیماری های قلبی میشود پس لطفا نخ کردن دندان را جدی بگیرید این موضوع اگر چه پیش پا افتاده است ولی بسیار بسیار مهم است.

شاید دلیل جدی نگرفتن آن این است که برخی دندان پزشکان استفاده از آن را لازم نمیدانند و زیاد توصیه نمیکنند و همین امر سبب شده حدود ۹۰درصد مردم از نخ دندان استفاده نکنند و آن ده درصد هم از استفاده درست آن آگاهی نداشته باشند که در اینصورت بجای استفاده صحیح از آن به خود آسیب هم میرسانند و این تماما به دلیل عدم اطلاع رسانی درست است و همین امر سبب شده افراد دندان‌های ناب و سالم خود را از دست بدهند و زیر بار خرج های سنگین دندان پزشکی بروند حال خوشبختانه تا حدودی این خرج‌های سنگین قابل کنترل هستند چرا که اگر همین افراد به درستی اقدام کنند و اطلاعات خود را از تعرفه‌های دندان‌پزشکی گوناگون بالا ببرند میتوانند این هزینه را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند.

پزشکان زیادی سر مسئله نخ دندان با هم تفاوت نظر دارند برخی معتقدند که اگر ازاین روش درست استفاده نشود ممکن است آسی‌های جبران ناپذیری به دندان وارد شود چرا که برخی افراد با استفاده نادرست از نخ دندان سبب فرو بردن ذرات غذا به داخل لثه میشوند و این خود سبب عفونت شدید لثه می‌شود و منطقی است که برخی مخالف آن باشند.

ولی طبق تحقیقات صورت گرفته استفاده درست از نخ دندان سبب باعث کاهش ۴۰درصدی پوسیدگی دندان میشود و همین امر سبب شده که پزشکان زیادی استفاده از نخ دندان را توصیه میکنند که البته در کنارش آموزش صحیح از نخ دندان را هم یادآور می‌شوند. بنابراین میتوان نتیجه گرفت برای هرکاری در هر زمینه‌ای در ابتدا بالا بردن سطح آگاهی و درنهایت استفاده درست و بهینه از آن روش مهم است چرا که افراد با داشتن آگاهی در زمینه‌های مختلف میتواند بیشترین سود را انجام آن کار ببرند.

در زمینه بهداشت فردی هم همینطور است. یعنی شما اگر روش درست مسواک زدن را هم بلد نباشید ممکن است به دندان‌های خود آسیب برسانید ولی اگر درست مسواک بزنید دندان‌های خودرا از هرگونه پوسیدگی احتمالی در امان نگه‌داشته اید .

پس در نظر داشته باشید چه در زمینه نخ دندان چه هر موضوع دیگری اطلاعات فردی خودرا بالا ببرید.

در این میان حتی اگر مجبور بودید دندان‌های پوسیده خودرا ترمیم کنید در نظر داشته باشید که با بالا بردن سطح آگاهی خود میتوانید از پرداختن هزینه‌های سنگین امتناع کنید و فقط با استفاده از کارت تخفیف زیبایی دندا‌پزشکی داشتن لبخندی زیبا با کمترین هزینه و بالاترین‌کیفیت را به دندان‌های خود هدیه دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *