بلیچینگ دندان

مقدمه: در این مطلب نی قرار است به موضوع مهم بلیچینگ دندان بپردازیم. دندان ها جز مهمی از زیبایی انسان هستند از این رو مراقبت از آنها وظیفه ماست. یعنی اگر زیبایی و سلامتیتان براینان مهم است باید روتین مراقبت از دندان هایتان را جدی بگیرید چرا که در طول زندگی بشر عوامل مختلفی وجود دارند که سلامت دندان های ما را به خطر می اندازند، پس باید تمامی این عوامل را شناسایی کنیم و در جهت رفع و درمان آنها اقدام کنیم.

یکی ازاین آسیب ها، عواملی هستند که رنگ و سفیدی طبیعی دندان را به خطر می اندازند. عواملی چون خوردن نوشیدنی هایی مثل قهوه، آب میوه و یا خوردن خوراکی هایی چون توت فرنگی و گوجه فرنگی میتوانند رنگ دندان ها راتیره و کدر کنند.

اما عصری که در آن زندگی میکنیم نمیگذارد این مشکلات ساده و کم همیت باعث آزار و اذیت انسان ها شود و با حتی باعث کاهش اعتماد به نفس ما شود. از این رو راه های زیادی جلوی پای ما قرار داده است.

راه اول مراقبت و بهداشت دهان و دندان است که افراد بعد از خوردن هر نوشیدنی و یا خوراکی که باعث تغییر رنگ دندان میشود، مسواک بزنند و عامل ایجاد رنگ را از بین ببرد.

راه دوم برای افرادیست که سهل انگاری کرده اند و مراقبت هارا نادیده گرفته اند.

سفید کردن یا بلیچینگ دندان برای این دسته افراد است تا اگر دندان هایشان به هر دلیلی دوچار تغییر رنگ شده اند دوباره سفیدو درخشان شوند.

اما خبر خوب اینکه بلیچینگ دندان جز خدمات تحت بیمه کارت طلایی دندان پزشکی است و شما میتوانید بااستفاده از این کارت، ۳۰تا ۷۰درصد تخفیف بگیرید‌.

اما اگر میخواهید از مراحل و نحوه بلیچینگ دندان آشنا شوید باما همراه باشید.

انواع بلیچینگ دندان

درواقع سفید کردن دندان میتواند در دو صورت انجام شود:

  • بلیچینگی که در مطب صورت میگیرد.
  • بلیچینگی که در منزل انجام میشود.

سفید کردن دندان در مطب هم به دو صورت انجام میشود:

  • سفید کردن دندان به وسیله لیزر
  • بلیچینگ دندون استفاده از دستگاه لیزر

این دو روش درواقع تفاوت چندانی ندارد، تنها تفاوت این دو استفاده از اشعه لیزر یا همان uv است که این اشعه باعث میشود مواد سفید کننده فعال شوند و سرعت سفید شدن دندان افزایش یابد.
همچنین برای اینکه اشعه به لثه ها آسیب نرساند مواد مخصوص و محافظتی را روی لثه ها قرار میدهند.

سپس دندان پزشک ماده شیمیایی سفید کننده را روی دندان ها قرار میدهد.

پس از تاباندن اشعه برروی مواد سفید کننده این مواد شیمیایی فعال شده و دندان ها با سرعت و کیفیت بیشتری سفید میشوند.

سفید کردن دندان در منزل

در این روش ابتدا شخص به دندان پزشک مراجعه میکند سپس، دندان پزشک قالب مخصوصی را برای دندان های فرد میسازد. سپس مواد مخصوص بلیچینگ به فرد داده میشود تا در منزل رودندان‌ها قرار دهد سپس قالب را روی دندان هایش بکشد. بعد از آن بسته به نوع مواد و میزان رنگی بودن دندان ها ممکن است مواد بین ۵تا ۲۰ دقیقه روی دندان ها قرار بگیرند. سپس قالب را خارج کرده و دهان و دندان را شست وشو میدهند. این کار تقریبا بین سه هفته تا یک ماه هرشب انجام میشود میشود.

سپس بعد از آن موادی ویژه نگهداری به بیمار داده میشود که تقریبا هفته ای یکبار باید استفاده شود. و البته کسانی که خوراکی ها و نوشنیدنی های رنگین کمتری استفاده میکنند میتوانند ماهی یکبار از آن‌استفاده کنند.

آیا یک ماه بلیچینگ در منزل کافی است

خب جالب است بدانید چیزی بین ۵۰تا ۷۰درصد افراد ازاین روش جواب میگیرند.

البته این را در نظر بگیرد که باید هفته ای یکبار یا ماهی یکبار از مواد مراقبتی استفاده کنید تااز بد رنگ شدن مجدد دندان ها جلوگیری شود.

در واقع عواملی چون خوردن قهوه، استعمال دخانیات، خوردن نوشابه و یا کشیدن قلیان باعث زرد شدن دندان ها میشود. کسی که تصمیم دارد دندان هایش را بلیچینگ کند باید استفاده از موارد بالا را به حداقل برساند و نکات مراقبتی را رعایت کند تا دندان ها دوباره به شرایز قبل بازنگردند.

آیا بلیچینگ محدودیت سنی دارد

در واقع بلیچینگ میتواند در هر سنی صورت گیرد و هیچ محدویت سنی ندارد.

اما چیزی که عمومیت دارد از سن ۱۸سالگی به بعد است چرا که در سن کمتر از ۱۸سالگی معمولا دندان ها حساسیت بیشتری دارند و بهتر است بلیچینگ در این سن صورت نگیرد.

آیا دندان های پر شده هم سفید میشوند

با اینکه دندان ها چندین درجه نسبت به قبل سفید تر میشوند ولی دندان هایی که با مواد فلزی یا مواد همرنگ دندان پر شده اند تغییر رنگی نخواهند داشت و درنتیجه نهایت انتظار داشت پر شدگی ها سفید شوند. همچنین ممکن است برخی رنگ های ژنتیکی که کبود مانند هستند تغییر نکنند. اما به هرحال دندان ها تا ۶درجه میتوانند سفیدو مواردیدی شوند و اگر از روش بلیچینگ استفاده کنید قطعا عاشق آن خواهید شد چرا که دندان هایتان به شکل شگ۴ت انگیزی سفیدو روشن میشوند‌.

بلیچینگ و کارت طلایی دندان پزشکی

هزینه بلیچینگ بسته به انتخاب نوع آن متفاوت است. مثلا هزینه بلیچینگ در مطب بیشتر از هزینه بلیچینگ در خانه است. همچنین بسته به کلینیکی که انتخاب میکنید و یا پزشکی که رفته اید این هزینه میتواند متفاوت باشد.

ولی اصلا جای نگرانی نیست. اگر واقعا میخواهید دندان هایتان را بلیچینگ کنید و تصمیم دارید دندان هایی زیبا داشته باشید و ازاین پس تصمیم دارید نکات مراقبتی را جهت سفید نگهداشتن دندان هایتان را رعایت کنید، مااینجا برایتان خبر خوبی داریم.

شما میتوانید در هزینه های دندان پزشکیتان تخفیف بگیرید. این تخفیف یک تخفیف ویژه است. تخفیفی ۵۰درصدی که هزینه های شما را نصف کاهش میدهد و این یک بیمه شگفت انگیز است. نکته مهم دیگر اینکه استفاده از بیمه کارت طلایی دندان پزشکی هیچ محدودیتی ندارد و همگی افراد جامعه اعم از پولدار و فقیر، پیرو جوان میتوانند خودرا بیمه کرده و از خدمات ارزشمند آن استفاده کنند.

و همانطور که همیشه گفته ایم؛ هدف ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *