بهترین دکتر عصب کشی در تهران

مقدمه: اگر به دنبال بهترین دکتر عصب کشی در تهران هستید مقاله امروز ما را از دست ندهید. در واقع دندان ها جز حساس ترین اجرای صورت و بدن هستند. به طوری که باید دائما از آن ها مراقبت کنیم و هر چقدر این مراقبت ها بیشتر باشد احتمال بروز مشکل کاهش میابد. در مراقبت از دندان ها باید به چندین نکته توجه کنیم: اولا خوردن خوراکی های شیرین، نوشابه و غیره را به حداقل برسانیم، روزی ۲ الی ۳بار مسواک بزنیم(به صورت کاملا اصولی) و درنهایت روزی حداقل یک بار نخ دندان بکشیم. لازم به ذکر است که استفاده از دهانشویه هم خالی از لطف نیست. اما کار همینجا تمام نمیشود‌.

از آن جایی که دندان ها بسیار آسیب پذیر هستند و ممکن است ما متوجه آسیب های وارده نباشیم، لازم است هر ۶ ماه یکبار به دندان پزشک مراجعه کنیم تا با معاینه، از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنیم. همه این مراقبت ها به این دلیل است که دندان ها در زیبایی و سلامت انسان بسیار موثر هستند. در هنگام لبخند و حرف زدن، دندان ها قابل مشاهده هستند و تاثیر شگرفی بر زیبایی ظاهری ما دارند. همچنین عدم سلامت دندان ها میتواند آسیب های جدی جسمی را نیز در پی داشته باشد.

ساختار دندان و بهترین دکتر عصب کشی در تهران

دندان از دو قسمت تشکیل شده است: ریشه، تاج

ریشه که در لثه قرار دارد و پایه و اساس دندان است به طوری که به استخوان فک محکم شده است. اما تاج همان بخش سفید رنگ و قابل مشاهده دندان است که بسیار آسیب پذیر بوده به طوری که تمامی روتین های مراقبتی از دندان ها صرفا جهت سالم نگه داشتن این بخش از دندان است.

اما خود ساختار دندان شامل سه بخش است :

  • الف_ مینای دندان: مینای دندان بیرونی ترین بخش تاج دندان است که به رنگ سفید بوده و از دندان در مقابل آسیب های بیرونی محافظت میکند‌. جالب است بدانید مینای دندان بسیار سخت است و حتی میتوان گفت سخت ترین ماده موجود در ساختار بدن آدمی است.
  • ب_ عاج دندان: درست زیر مینای دندان عاج دندان قرار دارد که زرد رنگ بوده و میتوان این بخش را در قسمت هایی مشاهده کرد که مینای دندان از بین رفته باشد. احتمالا زردی رنگ دندان های افرادی را که دچار ناهنجاری دندان قروچه هستند مشاهده کرده اید. مینای دندان این افراد دچار آسیب شده و از بین رفته است و همین موضوع باعث زرد شدن بخشی از دندان هایشان شده است که البته این زردی مربوط به بخش عاج دندان است. عاج بخشی ضعیف و آسیب پذیر است که نسبت به مینای دندان نرم تر بوده و خیلی زود پوسیده میشود.
  • ج_ پالپ دندان: پالپ بخشی از دندان بوده که رگ ها و رشته های عصبی در آن قرار میگیرند‌. میتوان گفت این بخش تنها بخش زنده دندان است و در آن خون رسانی صورت میگیرد. حال اگر به هر دلیلی مراقبت از دندان ها صورت نگیرد و پوسیدگی از مینا و عاج عبور کرده و به بخش پالپ دندان برسد، عصب دچار آسیب میشود به طوری که تنها راه حل، تخلیه آن است که به این فرآیند عصب کشی میگویند و باید توسط بهترین دکتر عصب کشی در تهران انجام شود‌.

عصب کشی دندان و بهترین دکتر عصب کشی در تهران

طی عواملی چون پوسیدگی و ضربه محکم طی یک تصادف، ممکن دست پالپ دندان آسیب ببیند و راهی به جز تخلیه عصب وجود نداشته باشد. در این شرایط دندان پزشک طی دو مرحله: اول پالپ دندان به همراه عصب را به طور کامل خارج میکند، همه پوسیدگی ها و عفونت ها را پاکسازی میکند و در مرحله بعد با مواد مخصوص این قسمت را پر میکند‌. گفتنی است که عصب کشی باید به طور دقیق و صحیح صورت گیرد، در غیر اینصورت فرآیند موفقیت آمیز نبوده و دندان دوباره دچار مشکل میشود‌. به همین دلیل است که بهتر است برای دریافت خدمات دندان پزشکی به بهترین دکتر عصب کشی در تهران مراجعه کنیم.

بیمه دندان پزشکی

همانطور که احتمالا میدانید، اکثر بیمه های دندان پزشکی در ایران فقط کشیدن و پر کردن سطحی دندان را تحت پوشش خود قرار میدهند. همین موضوع سبب شده بسیاری از افراد جامعه به دلیل بالا بودن هزینه های دندان پزشکی توانایی مراجعه به دندان پزشکی و ترمیم دندان هایشان را نداشته باشند و همین موضوع سبب اضطراب آن ها شود. جالب است که حتی فرآیندی مانند عصب کشی دندان هم جز این تخفیفات نیست و حتی اگر هم باشد فقط در کلینیک ها و بیمارستان های محدود، با کیفیت و امکانات محدودی صورت میگیرد.

و همه این ها به این معناست که شما نمیتوانید به بهترین دکتر عصب کشی در تهران مراجعه کنید و باید فقط به مراکز مشخصی برای دریافت خدمات مراجعه نمایید. بنابراین در حال حاظر بیمه مطمعن و کاربردی دولتی برای خدمات دندان پزشکی وجود ندارد و ما باید از روش های دیگری اقدام کنیم که در ادامه به آن میپردازیم.

تخفیف عصب کشی دندان و بهترین دکتر عصب کشی در تهران

همانطور که گفتیم عصب کشی دندان طی دو مرحله و در دو جلسه انجام میشود که دقت و وقت بسیار بالایی میطلبد. به همین دلیل عصب کشی نسبت به پر کردن سطحی چیزی حدود دو برابر هزینه دارد. حال اگر برای دریافت این خدمات به بهترین دکتر عصب کشی در تهران مراجعه کنیم این هزینه بیشتر هم خواهد شد‌. در چنین شرایطی باید به دنبال دریافت تخفیف عصب کشی دندان از یک مرکز معتبر باشیم. در همین راستا موسسات مختلفی اقدام به ارائه بیمه دندان پزشکی کرده اند که افراد میتوانند با دریافت آن از این تخفیفات بهره مند شوند‌.

کارت تخفیف دندان پزشکی

اما بیمه ای که توسط موسسات خصوصی ارائه میشود شامل یک کارت طلایی است که با ارائه آن به مراکز معتبر و صاحب قرارداد، میتوانید از تخفیفات شگفت انگیز این طرح بهره منو شوید. حتی میتوانید با مراجعه به بهترین دکتر عصب کشی در تهران، چیزی حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد تخفیف دریافت کنید‌.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *