بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران

مقدمه: مطمعنا اگر با حالت و فرم دندان هایتان مشکل دارید و قصد انجام کامپوزیت دارید به دنبال بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران هستید. چرا که تهران پایتخت کشور عزیزمان ایران است و قطعا در آنجا کلینیک های مجهز و پزشکان مجرب و با سابقه ای مشغول فعالیت هستند. به همین دلیل اکثر ما نه تنها برای دریافت خدمات دندان پزشکی بلکه برای درمان بیماری های مختلف و عمل های زیبایی گوناگون به تهران مراجعه میکنیم.

عموما تهران دارای کلینیک های تخصصی و مجهزی است که در آن کادری مجرب و با سابقه و کارکشته در حال فعالیت هستند به طوری که در آنجا ریسک تمامی درمان ها و جراحی ها و عمل ها به طور چشم گیری پایین است. ولی هدف از مقاله پیش رو در ابتدا توضیح واژه کامپوزیت و نحوه کار گذاشتن آن و در نهایت معرفی بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران برای تخفیف کامپوزیت دندان است. پس اگر به دنبال جواب مطالب گفته شده هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت دندان ها

همه ما میدانیم دندان ها در زیبایی بسیار تاثیر گذار هستند. درواقع اگر فردی هیچ نقصی در اعضای صورتش نداشته باشد ولی دندان های به هم ریخته داشته باشد، همین یک عامل تاثیر به شدت منفی در زیبایی اش خواهد داشت. بنابراین لازم است همه ما به دندان هایمان اهمیت دهیم و ااین مهم را به فرزندانمان هم بیاموزیم. بهداشت دهان و دندان و مراقبت از دندان ها یک وظیفه مهم بر عهده ماست و ما موظف هستیم از این هدیه خداوندی مراقبت کنیم. اما گاهی به دلیل کوچک بودن فک و ضربات و غیره ممکن است دندان هایمان نامرتب و به هم ریخته باشند در چنین شرایطی نیز راه حل های متعددی وجود دارد که یکی از این راه حل ها استفاده از کامپوزیت دندان است. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره‌ی کامپوزیت دندان داشته باشید ادامه مطالب را مطالعه فرمایید.

کامپوزیت دندان چیست ؟

یک ماده خمیری شکلی که رزین کامپوزیت یا رزین نام دارد و طی یک سری فرآیند های شیمیایی ساخته میشود کامپوزیت میگویند‌. این ماده وقتی سفت میشود از مقاومت و استحکام بسیار زیادی برخوردار است. این کامپوزیت همان ماده ای است که در ترمیم و پر کردن دندان از آن استفاده میشود. اما وقتی حرف از کامپوزیت دندان میشود عموما منظور ترمیم ظاهر دندان هاست. در این روش وقتی دندان های فرد دارای نامرتبی جزئی، فاصله زیاد، بدرنگی و غیره است کامپوزیت دندان بهترین روش ترمیمی است.

طی این فرآیند دندان پزشک این ماده خمیری شکل را روی دندان ها قرار میدهد و آن را روی دندان حالت میدهد سپس به وسیله یک اشعه آبی رنگ آن را محکم میکند. بااین روش فاصله بین دندان ها پر میشود و چون کامپوزیت دارای درجات مختلف روشنی است دندان ها را زیبا و روشن میکند و در نهایت ایرادات کوچک دندان را میپوشاند. کامپوزیت دندان امروزه یکی از پرطرفدار ترین روش ها برای ترمیم دندان است‌. اما اگر میخواهید از کامپوزیت دندانتان راضی باشید بازم است به پزشک متخصص و بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کنید.

کامپوزیت ونیر چیست ؟

در کامپوزیت ونیر از یک لایه بسیار نازک کامپوزیت برای ترمیم دندان ها استفاده میشود. در این روش دندان پزشک مینای دندان را میتراشد و مراحل فوق را انجام میدهد. یعنی به ماده خمیری شکل گفته شده حالت میدهد سپس با اشعه آن را سفت و محکم میکند. کامپوزیت ونیر همان فرآیندی است که از آن به عنوان لمینت دندان یاد میشود. و تنها تفاوت آن با کامپوزیت در این است که در لمینت مینای دندان تراشیده میشود و همین موضوع باعث میشود که این عمل غیر قابل بازگشت باشد. همچنین ممکن است طی زمان چای و قهوه باعث تغییر رنگ ان شود از این رو لازم است از لمینت دندان به مانند دندان های اصلی مراقبت کرد. ولی خبر خوب اینکه در بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران, تخفیف لمینت دندان هم صورت میگیرد یعنی از کامپوزیت ونیر هم طبق خواست بیمار و تشخیص پزشک استفاده میشود‌.

دوام کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان اگر اصولی کار شود دارای دوام و استحکام بسیار بالایی است. و همانطور که گفته شد لازم است از آن ها به مانند دندان مراقبت شود و اگر تمامی مراقبت ها و اصول های بهداشت دهان و دندان به درستی انجام شود دارای طول عمر بسیار بالایی خواهند بود‌. بنابراین لازم است ‌در ابتدا کامپوزیت دندان در یکی  از کلینیک  های معتبر و تحت نظر پزشک متخصص ماهر انجام شود و در نهایت مراقبت های اصولی شما سبب میشود که کامپوزیت سالها برای شما باقی بماند و آسیبی نبیند.

بیمه دندان پزشکی

در سرتاسر دنیا عموما عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرند. در ایران هم اوضاع به همین شکل است. از این رو آن دسته از خدمات دندان پزشکی هم جز عمل های زیبایی محسوب میشود تحت پوشش بیمه های دولتی قرار نمیگیرند. همچنین همانطور که میدانید خدماتی چون کامپوزیت و لمینت دندان بسیار پر هزینه هستند و اگر بخواهید این عمل ها به صورت اصولی و در بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران انجام شود قطعا هزینه بسیار بیشتری باید پرداخت. از این رو پیشنهاد میشود برای کاهش هزینه های دندان پزشکی از کارت طلایی دندان پزشکی استفاده کنید.

کارت طلایی دندان پزشکی چیست ؟

همانطور که گفته شد اکثر بیمه های دندان پزشکی به صورت خیلی محدود خدمات دندان پزشکی را تحت پوشش خود قرار میدهند‌. بنابراین برخی از ارگان های غیر دولتی دست بکار شدند و یک بیمه غیر دولتی را به عنوان کارت طلایی ارائه میدهند‌. این کارت طلایی اکثر خدمات زیبایی را تحت پوشش قرار میدهند. این کارت حتی در بهترین کلینیک کامپوزیت دندان در تهران قرار داد دارد و افراد مختلف اعم از زن و مرد و پیر و جوان مینوانند با ثبت نام در سایت کارت طلایی دندان پزشکی میتوانند از این خدمات بهره مند شوند. این خدمات با تخفیفات ویژه معادل 30 تا 70 درصد ارائه میشود. در واقع شعار ما لبخند زیبایی شماست و در این راستا با ارائه کارت طلایی گامی بزرگ برداشته ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *