بیمه دندانپزشکی

شما مسئول به دنیا آمدن یک بچه هستید! تا به حال به این قضیه فکر کرده اید وقتی کودکی متولد میشود با خودش چقدر مسئولیت به همراه می‌آورد!؟

تا به حال خود را یک مسئول دانستیه اید؟ میدانید اگر فرزند شما به هر دلیلی آسیب ببیند ما مسئول آن اتفاق هستید؟  اگر آموزش درستی در زمینه درس نداشته باشد!
اگر خوراک و پوشاک مناسبی نداشته باشد!

اگر زندگی راحتی نداشته باشید و حتی اگر بهداشت و درمان مناسبی برایش فراهم نشود شما مسئول آن هستید!
پس لطفا قبل از اینکه دست به اقدام بزنید همه شدایط را بسنجید، به این فکر کنید که آیا میتوانید علاوه بر خودتان شخص دیگری را خوشبخت کنید؟ آیا خودتان خوشبخت هستید و احساس خوشبختی میکنید؟ یا فقط فرزند را به دنیا می‌آوردی تا باآن احساس خوشبختی کنید! یا فکر میکنید زندگی به روح شمارا فرزند معنی میبخشد!

بهداشت دهان و دندان

همه‌ی اینهارا گفتم که بداینم حتی اگر قرار است فرزند ما درست آموزش بهداشت و درمان را نبیند، اصلا به دنیا نیاید بهتر است، چرا که مسئولیت همه آن بر عهده ماست.
اگر شما حتی وقت نمیگذارید ۴تا کتاب درمورد فرزند داری بخوانید پس لطفا از آوردن بچه به شدت خودداری کنید‌.

کودکانی که درست آموزش ندیده‌اند بعدها بچه هاس سالمی نخواهند شد. کودکی که به آن آموزش درست مسواک زدن و آموزش اهمیت بهداشت دهان و دندان ندیده است در آینده به شخصی تبدیل میشود که از همان ابتدای جوانی دندان های خودرا از دست میدهد، زیباییش به خطر می‌افتد و درنهایت به فردی بی اعتماد به نفس تبدیل میشود که ممکن است شمارا مقصر بداند‌.

واقعا مقصر این اتفاقات چه کسی خواهد بود؟

خانواده‌ای که حتی هزینه درمان کودک خودرا ندارند با چه امیدی دست به اقدام میزنند.

به هرحال امروزه بهداشت سخت گیر است و سلامت ابتدایی کودک را با واکسن و مراقبت های اولیه تضمین میکند‌. ولی بهداشت های فردی را کودک باید آموزش ببیند. متاسفانه در کشور ما در مدرسه این آموزش ها زیاد مورد تومه قرار نگرفته اند بنابراین کودک ما بدون آمورش های اولیه بهداشاگتی بزرگ میشود.

با این حال باز اگر شما هزینه‌ی درمان و بهداشت دهان ودندان کودک خودرا ندارید و همچنین اگر هزینه های چکاب و ترمیم دندان برایتان سنگین است میتوانید با کارت طلایی دندانپزشکی این هزینه ها را ۳۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهید‌. بااین تخفیفات تقریبا همه افراد جامعه توانایی این را پیدا میکنند که حداقل به بهداشت و ترمیم دهان و دندان خود اهمیت دهند.

برای بهداشت دهان و دندان خود چه باید کرد

برای بهداشت دهان و دندان خود باید همواره نکاتی را رعایت کرد:

از خوردن زیاد مواد قندی خودداری کنیم. مواد قندی یا کربوهیدارت سبب تولید اسید در دهان میشوند، همین اسید به مرور زمان باعث از بین رفتن مینای دندان میشود‌. درواقع کربوهیدارت به صورت لایه‌ای زرد رنگ به دندان میچشبد که این لایه یا جرم به راحتی قابل جدا شدن نیست به همین سبب اسید موجود در آن باعث پوسیدگی دندان میشود.

بعداز هربار مصرف مواد قندی مسواک بزنید تا این مواد از دهان پاک شوند

  • حداقل روزی دوبار مسواک بزنید
  • حداقل روی یکبار نخ دندان بکشید
  • سالی دوبار برای معاینه به دندان پزشکی مراجعه کنید. تا دندان پزشک با معاینه و عکس برداری از هرگونه پوسیدگی احتمالی جلوگیری کند.

در واقع دندان از آن دسته از اعضای بدن است که علاوه براینکه حیاتی و واجب است، به زودی خراب شده و از بین میرود و جایگزین نمیشود.

دراقع هر فردی دو بار دندانهایش میروید. بار اول دندان شیری که در ۷ سالگی لق شده و افتند و بار دوم دندان اصلی است که مراقبت از آن بر ما واجب است چرا که اگر به هر دلیلی خراب یا پوسیده شوند دیگر دندانی نمیروید. این قانون طبیعت است که اگر چیزی را از دست بدهیم دیگر جایگزینی نخواهد داشت.

پس باید تا میتوانیم از آن مراقبت کنیم. امروزه با توجه به اینکه پیشرفت چشمگیری در زمینه بهداشت و درمان داشته ایم پس خداروشکر جای نگرانی نیست و با کمبودی مواجه نیستیم. پس میتوانیم به خوبی از خود و سلامتی دندان هایمان مراقبت کنیم تا خسارات جبران ناپذیری به ما وارد نشود.

کلیه خدمات دندان پزشکی با کارت زیبایی دندان پزشکی

اگر چه دندان جایگزین طبیعی ندارد و بعد از پوسیدگی دندان اصلی دیگر دندانی نمیروید و یا ترمیم نمیشود ولی خداروشکر ما در عصری زندگی میکنیم که برای اکثر مشکلات دندان راه حلی وجود دارد.

اگر چه این راه حل ها طبیعی نیستند و ساخته دست بشر هستند ولی همچنان تاثیر بسزایی در دوام دندان ها دارند.

اگر دندان هایتان زرد شده و جرم و پلاک سطح آن را گرفته است با جرم گیری راحت این لایه زردرنگ و چسبنده از دندان ها جدا میشود و اگر حتی با جرم گیری این سفیدی مرواریدی به دندان هایتان بازنگشته است با بلیچینگ یا سفید کردن دندان میتوانید این مشکل را نیز حل کنید. اگر دندان هایتان مرتب نیستند و درست روی هم قرار نمیگیرند کافیست از روش اورتودنسی استفاده کنید تااین مشکل نیز حل شود و اگر دوچار پوسیدگی دندان شده اید با پر شدگی سطحی این مشکل نیز قابل حل است.

اگر پوسیدگی دندانتان از یک حدی فراتر رفته و عصب را نیز درگیر کرده است میتوانید عصب کشی کنید و دندانتان را احیا کنید و در نهایت اگر دندانتان را به هر دلیلی از دست داده اید میتوانید از کاشت دندان استفاده کنید.

مراجعه پیشنهادی:

مشاهده تعرفه خدمات دندانپزشکی سال 99

کاشت دندان با استفاده از کارت تخفیف دندانپزشکی

درواقع کاشت دندان به گونه‌ای است که دندان مصنوعی را به شکلی در دهان و لثه کار میگذارند که دقیقا مانند دندان اصلی است و هیچ تفاوتی با آن ندارد و اگر به خوبی از آن مراقبت کنید تا پایان عمر نیز همراه شما خواهد بود.

تمامی این خدمات میتواند شامل حال شما باشد اگر به موقع به دندان هایتان رسیدگی کنید و به موقع برای ترمیم آن اقدام کنید قطعا راه درمانی دارد.

اگر چه این هزینه ها کم‌نیستند و شاید برای هر شخصی با هر سطح مالی زیاد باشد.

ولی برای این مشکل نیز راه حلی وجود دارد‌. استفاده از کارت تخفیف دندانپزشکی این مشکل را نیز حل کرده چرا که بااستفاده از آن تخفیف قابل توجهی شامل حال شما میشود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *