کارت طلایی

دندان عقل و افزایش حافظه؛ تعجب نکنید! این تیتر فقط یاد آور افکار کودکی مان است. اکثر ما در کودکی تصور میکردیم این دندان عقلی که هنوز رشد نکرده و قرار است در بزرگسالی به دندان هایمان اضافه شود, تاثیری در کامل شدن عقلمان دارد. ولی خب قاعدتا اینگونه نیست. دندان عقل شامل 4 دندان انتهایی فک است که در 4 طرف قرار گرفته است.  در واقع این دندان ها در 17 تا25 سالگی میروید و جز دندان های اصلی محسوب میشود. جالب است بدانید که اگر چه این دندان ها دیر میرویند و انتظار میرود که تاپایان عمر باقی بمانند ولی اصل ماجرا چیز دیگریست. از آنجایی که این دندان ها در قسمت انتهایی دهان قرار دارند پس منطقی است هنگام مسواک زدن, مسواک به آن قسمت از دندان ها نرسد و پلاک و رسوبات موجب پوسیدگی آنها شوند و همین امر موجب پوسیدگی زودهنگام آنها میشود. البته این یکی از دلایل است. یکی دیگر از دلایل خرابی دندان های عقل کوچک بودن فک است. در واقع دندان عقل بعد از ردیش تمامی دندان ها میرویند پس انتظار میرود در این صورت دیگر جایی برای دندان عقل باقی نماند و دندان هنگام رویش با مشکل رو به رو شوند. در این صورت دندان ها اصطلاحا خرد شده میرویند و در همان ابتدا قابل نگهذاری نیستند. اما در این صورت باید چه کاری انجام دهیم؟ راه حل چیست؟

جراحی دندان عقل

همانطور که گفته شد دندان عقل دندانی ناپایدار است که خیلی زود از بین میرود و تنها چیزی که برای ما باقی میگذارد درد رویش و شکافتگی لثه است و درد پوسیدگی زود هنگام آن است. اما در پاراگراف بالا یک سوال مطرح کردیم که در چنین شرایطی راه حل چیست!؟ در چنین شرایطی پسشنهاد دندان پزشکان, جراحی است. این پیشنهاد برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی یعنی: عفونت و درد پوسیدگی است. این جراحی بسیار آسان است و درد دسته عمل های سرپایی قرار میگیرد. یعنی فرد در همان روز به خانه برمیگردد و ترخیص میشود.
سعی کنید قبل از جراحی از تمامی مراحل آن مطلع شوید تا در نهایت دوچار مشکل نشوید.

جراحی دندان عقل

روش های جراحی دندان

بنبر تشخیص دندان پرشک ممکن است یکی ار 3 روش زیر در جذاحی شما مورد استفاده قرار بگیرد.

1-بی حسی موضغی: در روش دندان پرشک ماده ای را به عنوان برای بی حس کردن دندان هایتان به لثه تان میمالد سپس یک یا چند تزریق بسته به عکس العملتان دذ مقابل بی حسی تزریق میکند. بعد از این مراحل شما نباید هیچ دردی را احساس کنید اما ممکن است فشار وارده بر دندانتان را احساس کنید که طبیعی است و جای نگرانی نیست.

2_بی هوشی آرام بخش: ذر این روش دندان پزشک به بازوی شما آمپول بی حسی تزریق میکند به طوری که شما در طی جراحی هیچ دردی را حس نمیکنید اما از جراحی آگاهی دارید و حتی به نوعی حافظه محدود هم دارید. ناگفته نماند که به لثه نیز بی سی موضعی تزریق میشود.

3-بی هوشی عمومی: ممکن است تشخیص پزشک بر بی حسی عمومی باشد. در این صورت ممکن است از طریق تزریق به بازو یا استنشاق داروی بی هوشی, کنند. در این صورت شما هیچگونه آگاهی ندارید و تمامی علاعم حیاتی شما چک میشود.

مراحل جراحی دندان عقل

1-در ابتدا دندان پزشک سعی میکند لثه بیمار را برش دهد به طوری که استخوان دیده شود

2-در این مرحله دندان پزشک, استخوانی را که دسترسی به ریشه را محدود میکند از میان برمیدارد.

3- اگر دندان راحت خارج نشود دندان پزشک سعی میکند آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم میکند و دندان را خارج میکند.

4-باید جای دندان خارج شده تمیز و از هرگونه ریشه و خرده دندان و خون تمیز شود.

اقدامات بعد از جراحی

  • خب همانطور که گفته شد برخی افراد برای این جراحی بیهوشی عمومی دریافت میکنند. در این صورت بیمار بعد از جراحی به اتاق ریکاوری منتقل میشود تا استراحت کند. اما اگر فردی فقط بیهوشی موضعی دریافت کرده باشد برای استراحت میتواند روی صندلی های کلینیک بنشیند و تا حالش خوب شود.
  • ممکن است پس ازجراحی لثه تان خونریزی کند ولی اصلا جای نگرانی نیستو فقط سعی کنید زیاد آب دهانتن را بیرون نریزید, فقط سعی کنید همواره گاز را روی محل خونریزی محکم نگهدارید تاخون بند آید و گاز را مرتبا عوض کنید.
  • برای کاهش درد نیز میتوانید از مسکن های معمولی استفاده کنید ولی اگر پزشک استخوان زیر دندان را برداشته باشد خودش مسکن برایتان تجویز میکند که استفاده از آن درد را کاهش میدهد و برای مدیریت دردتان کافی است.
  • تا24 ساعت بعد از جراحی سعی کنید غذاهای نرم و آبکی باشد. چرا که غذاهای سفت محل جراحی را پر کرده گیر میکنند و باعث خون ریزی مجدد میشود.
    همچنین لازم نیست طی این 24ساعت مسواک بزنید.

هزینه جراحی دندان عقل

هزینه جراحی دندان عقل به نسبت دیگر خدمات دندان پزشکی مناسب تر است ولی خب بازهم بسته به نوع و خدمات کلینیک انتخابیتان و میزان تخصص پزشکتان این هزینه ها کاملا متغیر هستند. اگر در این زمینه به بیمه دندان پزشکی فکرمیکنید باید به اطلاعتان برسانم که فقط برخی از بیمه های تکمیلی شامل این هزینه ها میشوند و اگر میخواهید از خدمات خوب و کلینیک های خوب و معتبر بهره مند شوید پس باید قید تخفیف و بیمه را بزنید.

بیمه کارت طلایی دندان پزشکی

باوجود اینکه خدمات بیمه ها برای دندانپزشکی محدود است ولی ما برای شما اینجا یک خبر خوب داریم. در این شرایط اقتصادی و اوضاع مملکت و مشکلات کثیر هم وطنانمان تصمیم گرفتیم قدمی هرچند کوچک در جهت رفع رفع مشکل مردممان برداریم. بیمه کارت طلایی دندان پزشکی میتواند در هزینه تمامی خدمات دندان پزشکیتان تخفیفا شگفت انگیزی را اعمال کند.

این تخفیفات چیزی بین 30 تا70 درصد از تمام هزینه هایتان است. از این رو ما شمارا به ثبت نام در این طرح بزرگ دعوت میکنیم. کارت تخفیف زیبایی راهی مطمعن برای خدمات ندان پزشکی است. چرا که شما فقط کافیست کلینیک و پزشکتان را انتخاب کنید و با خیال راحت و بدون نگرانی از هزینه هایتان به درمان دندان هایتان بپردازیذ.

ما قبلا هم گفته ایم و باز هم میگوییم که هدف ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *