کارت تخفیف دندانپزشکی

دندان‌های نامرتب و بیرون زده، درست روی هم قرار نگرفتن دندان‌ها، لثه‌های برآمده و…‌ از جمله عواملی هستند که بر روحیه فرد تاثیر منفی دارند و باعث کاهش اعتماد بنفس و افسردگی می‌شود که این قضیه کاملا طبیعی است‌.

چون انسان زیبا پسند همواره به دنبال یک نسخه زیباتر و کامل‌تر از خود است و در صورت نداشتن حتی یکی از گزینه‌های زیبایی فرد دوچار نگرانی و آشفتگی میشود‌.‌ که البته در گذشته اگر کسی همچین مشکلاتی داشت باید با این شرایط کنار می‌آمد چون هیچ راهی برای مرتب کردن دندان‌ها وجود نداشته.

اما‌خداروشکر امروزه را‌های بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارد که فرد میتواند با استفاده از آن‌ها به آن سطح از زیبایی که در نظر دارد برسد.

حال ممکن است برخی بگویند که هزینه این کارها زیاد است و ما نمیتوانیم از خدمات دندانپزشکی استفاده کنیم ولی نکته اینجاست در دنیای امروز که بزرگترین شرکت ها و کارخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها در جهت رفع نیازهای مردم کار میکنند قطعا یک راه حل وجود دارد.در واقع هدف از تاسیس این سایت رفع مشکل هزینه بالای خدمات دندان پزشکی است.

به این شکل که اگر شما از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنید هزینه دندان پزشک هرچقدر هم که باشد ۳۰ تا ۷۰ درصد کاهش میابد و این تخفیف فوق ‌العاده است.

در واقع شما به نصف و یا حتی کمتر از هزینه اولیه میتوانید به لبخند رویایی‌ تان دست یابید.

برای نامرتب بودن دندان‌ ها باید چه کرد

درواقع یکی از راه‌های مرسوم که معمولا به عنوان اولین‌راه به ذهن هرکسی می‌رسد ارتودنسی است.

ارتودنسی شامل قرار دادن براکت‌هایی بر روی دندان‌هاست تا با فشار حساب شده‌ای که به دندان وارد میکند باعث قرار گرفتن دندان‌ها سرجای خود شود.

که ممکن این این براکت ها نامرئی باشند و اصلا مشخص نباشند یا ممکن است سیمی باشند و کاملا مشخص دست و فرد حتی برای تزئین آن از نگین‌های با رنگهای مختلف استفاده کند.

و همگی این‌‌ها بستگی به خواسته خود فرد و تشخصی دندانپزشک و میزان هزینه این روش‌ها دارد. پس قبل از هرکاری در ابتدا تصمیم خودرا بگیرید و با دندان‌پزشک خود مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چرا که ارتودنسی یک پروسه طولانی دارد و شما باید حداقل چند ماه و حداکثر چند سال باآن زندگی کنید پس راحتی شما در این قضیه بسیار مهم است.

مراحل ارتودنسی

در ابتدا که فرد به دندانپزشک مراجعه کرد از دندان‌های اون قالب‌گیری صورت میگیرد.به این صورت که از ماده‌ای به نام آلژینات استفاده میکند و روزی دندان‌ها قرار میدهند حال ممکن است فرد در این هنگام دوچار حالت تهوو شود و یااینکه احساس کند این ماده وارد گلوی او شده ولی اصلا اینگونه نیست چرا که این ماده تا آخرین دندان فرستاده میشود و طبیعی است که فرد همچین احساسی داشته باشد فقط کافیست در این هنگام آرامش خود را حفظ کنید جرا که زیاد طول نمیکشد.

حالت تهو و احساس بوی بد در دهان همگی طبیعی هستند و باید صبر کنید این ماده سفت شود سپس از این همه احساس بد راحت میشوید.

پس از سفت شدن این ماده دندان پزشک آن‌را بیرون آورده و آن را باگچ پر میکند و در نهایت قالب گیری صورت میگیرد.

انواع ارتودنسی

  • ۱)سنتی: این روش قدیمی ترین روش است که البته تا به حال پیشرفت‌های چشم گیری هم داشته و با کیفیت تر شده است. چراکه براکتهای این روش از فولاد با درجه حرارت زیاد ساخته شده و کاملا ضد زنگ است. در گذشته این براکت‌ها بسیار سنگین بودند و فرد خیلی اذیت میشد ولی امروزه بسیار سبک و با کیفیت هستند. وه در آن براکتها با ورقه‌هایی به هم متصل میشوند تا فشار لازم جهت جرکت دندان‌هارا ایجاد کنند
  • ۲)سرامیکی: این روش بسیار محبوب و جالب است چرا از ورقه‌های سرامیکی ساخته میشود و اصلا قابل مشاهده نیستند و همین ویژگی آن را پر طرفدار کرده است. البته ممکن است پس از مدتی به شکل و رنگ و خاصی قابل مشاهده شوند که فرد اگر از خمیر دندان مخصوص استفاده کند این اتفاق هم نمی‌افتد. این روش برای افرادی است که به ظاهر خود خیلی حساس هستند
  • ۳)روش دیموناین روش از جدید ترین و بهترین روش‌هاست چرا که سرعت بالاتری در درمان دارد بسیار سبک بوده و حرکت دندان‌هارا راحت میکند و البته باید در نظر داشت که روش باتوجه به کیفیت و سرعت بالا در درمان قطعا هزینه‌ خیلی بیشتری را در پی دارد ولی نکته مثبت اینجاست که شما اگر از کارت زیبایی دندانپزشکی استفاده کنید میتوانید علاوه براینکه این که از بهترین روش ارتودنسی استفاده کرده اید هزینه را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید و از لذت داشتن دندان و لبخند زیبا بهره‌مند شوید.

از آنجایی که خانواده‌ها فرزند خودرا از سن پایین برای درمان ارتودنسی می‌آورند گاها نگران درد‌های ناشی از ارتودنسی هستند و این سوال را به مکرر از دندان پزشک میپرسند.

در واقع در جواب این سوال باید گفت که در شرایط عادی این درد بسیار خفیف است و طی یک هفته رفع میشود و در این حین با خوردن داروهای مسکن تسکین می‌یابد.

ممکن است فرد در لثه و لبهای خود احساس ناخوشایندی داشته باشد که به مرور زمان این عادت می‌شود، ولی اگر کسی مشکل در لثه و دندان‌های خود دارد بدیهی است قبل از انجام ارتودنسی آنهارا رفع کند سپس به این‌درمان بپردازد

در چه سنی بهتر است ارتودنسی انجام داد

از آنجایی که در دوران بلوغ استخوان‌ها نرم و حالت پذیر هستند بنابراین اگر فردی مشکل فک و شکل دهان دارد این زمان بهترین زمان برای ارتودنسی است. تا ارتودنسی سبب شکل گیری مرتب فک و دهان او شود. ولی برای مرتب سازی دندان‌ها تا هرسنی وقت هست اینکارا انجام دهیم به شرطی که دندان‌هایمان سالم و کامل باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *