دکتر لمینت دندان در تهران

مقدمه: اگر قصد انجام لمینت دارید و به دنبال بهترین دکتر لمینت دندان در تهران هستید صفحه درستی را انتخاب کرده اید. ما اینجا هستیم تا به شما در انجام یک لمینت خوب و با کیفیت کمک کنیم. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر و مفید فرآیند لمینت دندان را توضیح دهیم و در انتخاب دکتر لمینت دندان در تهران کمک کنیم. در نهایت هم راهی برای دریافت تخفیف لمینت به شما آموزش دهیم تا با خیال راحت برای انجام کارهای خود به دندان پزشک مراجعه کنید. پس اگر برای دریافت خدمات لمینت و حتی دیگر خدمات دندان پزشکی مصمم هستید این مقاله را از دست ندهید.

اهمیت دندان ها در چیست؟

دندان ها در زیبایی ما انسان ها بسیار موثر است. به طوری که میتواند در داشتن لبخندی زیبا به ما کمک میکند. داشتن دندان ها و لبخند زیبا در گذشته های دور آرزویی بیش نبود ولی امروزه با کمک علم پزشکی هیچ چیزی غیر ممکن نیست. علم پزشکی میتواند به ما کمک کند تا دندان هایی زیبا، مرتب، سفید داشته باشیم. امروزه در کلینیک ها و مطب های دندان پزشکی بسیاری از عیب و ایرادات دندان ها رفع میشوند. روش های زیادی برای ترمیم و زیبا سازی دندان ها وجود دارند که یکی از این روش ها لمینت دندان نام دارد.

لمینت دندان چیست؟

لمینت یک لایه است که توسط مواد دندان پزشکی ساخته میشود و روی دندان قرار میگیرد. مهم ترین هدف لمینت، زیبا سازی دندان هاست. در این روش ماده مخصوص لمینت روی دندان ها فرم و حالت میپذیرند. لایه ای که روی دندان ها قرار میگیرد معمولا خیلی ظریف و نازک بوده و دارای طیف رنگ های مختلفی از سفید است که با توجه به سلیقه شخص و تشخیص بیمار انتخاب میشود.

در کل لمینت دندان طی مراحل مختلف و مواد مختلفی ساخته میشود که در ادامه بدان خواهیم پرداخت. ولی چیزی که مهم است آن است که فرآیند لمینت توسط بهترین دکتر لمینت در تهران انجام شود تا بتوان به نتیجه دلخواه رسید.

انواع لمینت

در کل لمینت دندان توسط دو روش و دو ماده مختلف توسط دکتر لمینت تهران انجام میشود.

  • لمینت کامپوزیت
  • لمینت سرامیکی
لمینت کامپوزیتی

لمینتی است که توسط مواد ترمیمی دندان ساخته میشود. این ماده تنها در یک جلسه توسط دندان پزشک روی دندان های شخص قرار میگیرد سپس به آرامی حالت میپذیرد. همانطور که گفته شد رنگ لمینت توسط فرد و دندان پزشک انتخاب میشود و در نهایت به دندان هایی منظم و زیبا و سفید تبدیل میشود. در این روش هیچ گونه تراشی برروی دندان ها صورت نمیگیرد و تنها اقدامات قبل از کامپوزیت، ترمیم پوسیدگی ها خواهد بود.

لمینت سرامیکی

روشی طولانی تر و با جزئییات و ظرافت بیشتر است. در این روش از پوسته های چینی خیلی نازک که از جنس سرامیک است استفاده میکنند. در این روش برخلاف کامپوزیت مراحل ساخت لمینت در آزمایشگاه صورت میگیرد که زمانی معادل یک ماه را میطلبد. این در حالی بود که لمینت کامپوزیتی در یک جلسه و آن هم در مطب انجام میشد. بعد از آنکه لمینت ها ساخته شدند دندان پزشک دانه به دانه آن ها را به دندان ها میچسباند. گفتنی است که در این روش مینای دندان تا حدودی تراشیده میشود، سپس لمینت ها کار میشوند.

تفاوت لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی

اگر به بهترین دکتر لمینت دندان در تهران مراجعه کنید به طور دقیق تفاوت بین لمینت کامپوزیتی و سرامیکی را شرح میدهد. اما ما نیز اینجا به چند تفاوت عمده آن ها اشاره خواهیم کرد:

لمینت کامپوزیتی در مطب و طی یک الی دو جلسه ساخته میشود اما لمینت سرامیکی در آزمایشگاه و طی یک ماه ساخته میشود‌. لمینت سرامیکی از کیفیت، استحکام، زیبایی و ظرافت بالایی برخوردار است و در طی زمان دچار تغییر رنگ نمیشود ولی در لمینت کامپوزیتی همگی این ویژگی ها با درصد کمتری هستند. در لمینت کامپوزیتی دندان ها تراشیده نمیشوند و یک فرآیند قابل بازگشت است ولی در لمینت سرامیکی دندان ها تراشیده میشوند و یک فرآیند برگشت پذیر نیست. در نهایت هزینه لمینت سرامیکی بسیار بیشتر از لمینت کامپوزیتی است.

تخفیف لمینت دندان

همانطور که شرح داده شد لمینت روشی زمان بر، پر هزینه و پر طرفدار است که بیشتر به جهت زیبا سازی دندان ها مورد استفاده قرار میگیرد. این روش برای افرادی که دچار بد رنگی دندان، نامنظمی دندان ها، دندان های فاصله دار و غیر هستند مورد استفاده قرار میگیرند. اما متاسفانه روشی کاملا پر هزینه است که هر کسی توانایی انجام آن را ندارد. اما ما اینجا هستیم که نحوه دریافت تخفیف لمینت دندان را به شما آموزش دهیم. در کنار آن، روش دریافت تخفیفات دیگر خدمات دندان پزشکی چون تخفیف ایمپلنت دندان را نیز به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

کارت طلایی دندان پزشکی

کارت طلایی نوعی بیمه دندان پزشکی محسوب میشود که تمامی خدمات دندان پزشکی اعم از لمینت، کامپوزیت، ارتودنسی، عصب کشی و غیره را تحت پوشش قرار میدهد. تخفیفات این خدمات چیزی حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد است که بسته به نوع خدمات دریافتی متغیر خواهد بود. این طرح شامل تمامی افراد جامعه میشود. برای دریافت این کارت میتوانید به سایت کارت طلایی مراجعه کرده و ثبت نام ‌کنید. سپس با همین ثبت نام ساده میتوانید به تمام کلینیک های طرف قرارداد با کارت طلایی مراجعه کنید، سپس بهترین دکتر لمینت دندان در تهران را انتخاب کنید و با خیال راحت خدمات خود را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *