تخفیف دندانپزشکی

دندان، عضو حیاتی بدن ؛ همانطور که میدانید دندان از اجزای حیاتی بدن است که علاوه بر عضو حیاتی و مورد نیاز انسان، تاثیر بسزایی در زیبایی دارد.

اما همین دندان بسیار آسیب پذیر است.

یعنی اگر چه دندان تاثیر بسزایی در سلامت زندگی انسان ها دارد همانقدر هم نیاز به مراقبت دارد.

جنس دندان ها اگر چه بسیارمحکم است ولی در طی زمان عدم بهداشت دهان و دندان سبب پوسیدگی و آسیب به دندان ها میشود.

دندان ها نیاز از همدان ابتدا نیاز به مراقبت ویژه دارند، چرا که حتی یک دندان درد ساده میتواند خواب و خوراک را از شما بگیرد اما باید خاطر نشان کنم که وقتی دندان به مرحله درد میرسد یعنی دندانتان از پوسیدگی سطحی فراتر رفته و پالپ و عصب را نیز درگیر کرده است.

وقتی با خوردن خوراکی های شیرین یا غذاهای گرم و سرد، دندان درد به سراغ فرد آید و یا آنکه درد دندان دائمی شود یعنی دندان در حال از دست رفتن است و باید هرچه زودتر اقدام شود.

معمولا در چنین مرحله ای دندان پزشک متوجه میشود که پوسیدگی عصب دندان شما را درگیر کرده است و تصمیم به عصب کشی دندان شما میگیرد.

چه زمانی دندان نیاز به عصب کشی دارد

اگر مدتهاست لکه های سیاه رنگ را روی دندان خود مشاهده میکنید ولی دردی احساس نمیکنید، یعنی پوسیدگی مینای دندان شما را از بین برده و تخریب کرده است.

اگر در این مرحله به دندان پزشک مراجعه کنید، به احتمال زیاد تشخیص میدهد که یک پرشدگی سطحی برای دندانتان کافیست و فقط کافیست قسمت پوسیده را خارج کند و با مواد مخصوص پر کند.

ولی اگر مدت زیادی قسمت های سیاه رنگ روی دندانتان بوده و به آن اهمیت نداده اید کم کم این پوسیدگی به قسمت داخلی دندان(پالپ) و سپس به عصب میرسد.

در این مرحله نوشیدنی های گرم و سرد موجب درد دندانتان میشوند که این نشان از به عصب رسیدن پوسیدگی است. و باید عصب کشی کنید

روش های انجام عصب کشی

در عصب کشی تاج و تمام قسمت داخلی دندان پوسیده و از بین رفته است وقتی به دندان پزشک مراجعه میکنید، پزشک سعی میکند همه قسمت پوسیده و عصب دندان را بکشد و سپس با مواد مخصوصی پر میکند.

اما از آنجایی که دندان عصبش را از دست داده و دیواره اش بسیار نازک شده و یا حتی گاها دیواره دندان نیز تخریب شده و پزشک آن را بازسازی کرده، پس دندانتان بسیار آسیب پذیر است.

یعنی ممکن است مدتی بعد از عصب کشی دندان کاملا تخریب شود و از آنجایی که عصب کشی روش پر هزینه ای هم هست ممکن است شما متضرر شوید.

اما راه حل چیست

درواقع اگر پزشکان باهم سراین موضول اتفاق نظر دارند که پس از عصب کشی روکش کردن دندان میتواند تا حد بسیار زیادی از دندان شما مراقبت کند.

عواقب استفاده نکردن از روکش بعداز عصب کشی

از آنجایی که هزینه روکش دندان چیزی معادل هزینه عصب کشی است. اکثر مردم پس از دیدن قیمت هزینه روکش از انجام دادن‌آن منصرف میشوند که این تصمیم یک معامله دوسر باخت است.

اول اینکه فرد هزینه بسیار زیادی را برای عصب کشی پرداخت کرده است سپس روکشی انجام نمیدهد و پس از مدتی دندان شخص کامل از دست میرود‌.

پس هم یک هزینه ای شده و هگ دندان از بین رفته و دقیقا مصداق بارز معامله دوسر باخت است.

پس در چنین شرایطی درنگ نکنید و درست ترین و عاقلانه ترین کار را انتخاب کنید.

اگر چه برای روکش باید هزینه بیشتری بپردازید ولی قاعدتا ارزشش را دارد که شما دندانتان را کاملا حفظ کرده اید.

اما با این حال باز ما خبر های خوشحال کننده ای برایتان داریم!!

همانطور که میدانید، اگر کارت طلایی به هر حرفه ای اطلاق شود در آن تخفیفات ویژه ای ایجاد میکند‌ حال اگر شما برای خدمات دندان پزشکیتان از کارت طلایی دندان پزشکی استفاده کنید، تخفیفاتی بین ۳۰ تا ۷۰ درصد به شما تعلق خواهد گرفت.

پس درنگ نکنید و برای سلامت دندان هایتان به سرعت اقدام کنید.

در هرشرایطی باید بعد از عصب کشی روکش صورت بگیرد

خب ما در مورد روند عصب کشی گفتیم که پوسیدگی وقتی به به پالپ میرسد، دندان نیاز به عصب کشی دارد.

ولی موضوع اینجاست گاهی این پوسیدگی دیواره های دندان هارا نیز تخریب میکند دراین صورت اگر عصب کشی صورت گیرد چون دیواره ای از جنس دندان وجود ندارد احتمال تخریب قسمت عصب کشی شده وجود دارد.

ولی گاها این تخریب وسیع نیست به طوری که فقط قسمتی از میان دندان تخریب شده است دراین صورت عصب کشی به تنهایی میتواند پاسخگو باشد و لازم نیست حتما از روکش استفاده شود.

لازم به ذکر است در برخی موارد دندان شخص پوسیده نیست و بر اثر ضربه احتیاح به عصب کشی پیدا کرده است.

دراین صورت دیواره های دندان به احتنال زیاد دوچار ترک شده اند. ازاین رو لازم است این دیواره ها روکش شوند تا احتمال تخریب به شدت پایین آید.

پس جواب سوال بالا خیر است.

در برخی مواقع روکش لازم نیست.

تشخیص انجام روکش یا عدم روکش شدن دندان باکیست

دندان پزشک شما با بررسی وضعیت دندان شما و میزان پوسیدگی و تخریب میتواند تشخصی دهد که آیا دندان شما نیاز به روکش دارد یانه!

به طوری که پس از انجام عصب کشی اگر میزان پوسیدگی و تخریب دندانتان زیاد بود، معمولا دندان پزشک به شما توصیه میکند که حتما روکش دندانتان را نیز انجام دهید و دوام عصب کشی دندان شما تضمین نمیکند‌.

ولی گاها خود پزشک پس از عصب کشی به شما میگوید که نیازی به روکش دندان نیست و عمر و ماندگاری دندان شما را تضمین میکند.

به هرحال اگر پزشکتان از شما خواست که روکش انجام دهید حتما به توصیه پزشک خود عمل کنید و اگر دراین زمینه با هزینه آن مشکل دارید باز هم جای نگرانی نیست، برای حل این مسئله کارت تخفیف زیبایی به کمک شما می آید تا تعرفه های دندان پزشکی را برایتان کاهش دهد‌.

هدف ما زیبا بودن و زیبا خندیدن شماست پس شما نیز به ما در این مسیر کمک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *