عمل سرپایی ترمیم بینی

عمل سرپایی ترمیم بینی برای برخی از افراد لازم و ضروری است. همانطور که میدانید در چند دهه اخیر عمل بینی به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در سرتاسر جهان تبدیل شده است. عمل بینی یک عمل کاملا کاربردی برای اصلاح فرم بینی است به طوری که بسیاری از افراد که از فرم بینی خود رنج میکشیدند با این روش توانستند  به بینی ایده آل خود دست یابند. اما گاهی به دلایل مختلفی چون پزشک کم تجربه، سهل انگاری پزشک ، حالت خاص بینی و غیره ممکن است بینی فرد دچار مشکل شود. در این شرایط فرد لازم میبنید که برای ترمیم بینی خود یا همان عمل ثانویه اقدام نماید. حال اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید با کارت طلایی همراه باشید.

 

آیا عمل سرپایی برای ترمیم بینی امکان پذیر است؟

اگر عمل سرپایی ترمیم بینی به اصلاح پرده های بینی یا سوهان کشی ساده ختم شود، بدون بی هوشی موضعی امکان پذیر است. اما اگر این عمل به صلاح دید جراح نیاز به جزئیات و گسترش بیشتری داشته باشد لازم است حتما بیمار تحت بیهوشی قرار گیرد. بنابراین اگر احساس میکنید بینیتان به ترمیم نیاز دارد ابتدا با یک پزشک متخصص یک جلسه مشاوره داشته باشید. در این جلسه سعی کنید به طور دقیق مشکلات بینی خود را بررسی کنید. گاهی در برخی شرایط ترمیم بینی امکان پذیر نیست و یا ممکن است شرایط بینی شما را بدتر کند.در این شرایط باید به پزشک جراح خود اعتماد کنید و از این کار دست بکشید. در ادامه مقاله به معرفی ایراداتی از بینی خواهیم پرداخت که با عمل ثانویه و ترمیم قابل درمان هستند. پس تا انتها با ما باشید.

 

عمل ترمیم بینی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل سرپایی ترمیم بینی برای دو دسته از افراد مناسب است :

۱. برای آن دسته افرادی که اولین عمل بینی شان  موفقیت آمیز نبوده است یا خودشان از فرم بینیشان رضایت ندارند‌. دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد که باعث ایجاد نارضایتی در فرد شود که مشکلات تنفسی، فرم کلی بینی، سوراخ های بینی و یا پره های آن جز این دسته هستند.

 

۲. افرادی که طی یک حادثه دچار آسیب دیدگی بینی میشوند. طی این شرایط بینی فرد نیاز به ترمیم دارد. پس از آنکه بینی فرد خوب شد لازم است جراح طی یک جراحی سنگین و بیهوشی فرم بینی را به طور کامل اصلاح نماید.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای ترمیم بینی هستند؟

 

در این بخش از مقاله به افرادی میپردازیم که کاندید مناسبی برای عمل سرپایی ترمیم بینی هستند. افراد ی که دارای ویژگی های زیر می باشند می توانند از این روش برای اصلاح فرم بینی خود استفاده کنند:

 

 • مشکلات تنفسی

از جمله دلایل مهمی که برخی از افراد برای ترمیم بینی اقدام میکنند مشکلات تنفسی است. گاهی پس از جراحی بینی فرد دچار مشکلات تنفسی میشود این مشکلات میتواند علت خوبی برای ترمیم بینی باشد.

 

 • ظاهر نامناسب بینی

گاهی فرد برای جراحی بینی اقدام میکند‌. اما فرم نهایی بینی فرد به دلایل مختلف مورد رضایت نیست. مثلا ممکن است جراح بینی فرد را خیلی کوچک، کج و یا نامتقارن تراش دهد. در این شرایط ترمیم بینی اجتناب ناپذیر است.

 

 • شکستگی بینی

شکستگی بینی هم جز عمل سرپایی ترمیم بینی محسوب میشود. گاهی بینی فرد  طی تصادف، دعوا و عوامل مختلف دچار شکستگی میشود. اگر این شکستگی به درستی جوش نخورد و یا ضربه باعث آسیب به مجرای تنفسی و غیره شود لازم است فرد پس از مدتی آن را ترمیم کند.

 

 • جمع شدت بینی

گاهی بینی فرد دچار ضعف غضروف است در این شرایط پس از عمل بینی بافت های کناری آن یک حالت گیره مانند و جمع شدگی پیدا میکنند. در این شرایط نیز ترمیم بینی میتواند یک روش مناسب برای اصلاح فرم بینی باشد.

 

 • جراحی ترمیمی نوک بینی

اگر پزشک در جراحی اول موفق به تقویت غضروف بینی نشود ممکن است پس از مدتی نوک بینی دچار افتادگی شود. در این شرایط فرد کاندید مناسبی برای ترمیم بینی محسوب میشود. در این شرایط لازم است فرد به یک پزشک متخصص کاربلد مراجعه کرده و پس از دریافت مشاوره بینی را مجددا عمل و ترمیم کند.

 

عمل ترمیمی بینی بدون جراحی

 

 • قوز بینی

در برخی موارد پزشک حین عمل نمیتواند به خوبی قوز بینی را بتراشد به طوری که پس از جراحی مجددا قوز بینی قابل مشاهده ایت. در این شرایط نیز لازم است فرد زیباجو برای تراش قوز بینی و ترمیم آن به پزشک مراجعه کند.

 

 • باریک شدن بیش از حد بینی

باریک بودن بینی نیز کاندید خوبی برای عمل سرپایی ترمیم بینی است. گاهی فردی برای جراحی بینی اقدام میکند اما در این شرایط ممکن است به دلیل عدم مهارت پزشک، بینی فرد بیش از حد باریک شود. در این مواقع نیز فرد کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستند.

 

 • عدم تقارن سوراخ های بینی

یکی دیگر از علت های ترمیم بینی متقارن نبودن سوراح های بینی در فرد است. چرا که گاهی در طی عمل جراح نمیتواند سوراخ ها رو یکسان سازی کند. از طرفی این قضیه در ظاهر فرد تاثیر بسزایی دارد. در همین راستا پیشنهاد میشود این دسته از افراد برای ترمیم بینی خود اقدام نمایند.

 

 • ترمیم عمل بینی استخوانی

برای ترمیم استخوان بینی معمولا غضروف ها را ترمیم میکنند. چنانچه تیغه بینی فرد پس از عمل جراحی خیلی باریک شود میتواند باعث مشکل در تنفس فرد شود. لازم به ذکر است ترمیم بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بسیار ساده تر است.

 

 • ترمیم پره های بینی

پره های بینی تاثیر بسیار زیادی در ظاهر افراد دارد. از این رو میتوان گفت بیشترین مراجعین برای عمل سرپایی ترمیم بینی این دسته از افراد هستند. عمل ترمیم بینی به منظور بالا بردن و جمع کردن پره های بینی در افراد استفاده میشود.

 

 • فاصله زیاد سوراخ های بینی

گاهی به دلیل عدم توانایی جراح، سوراخ های بینی با فاصله زیاد از هم قرار میگیرند. این اتفاق باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند در افراد میشود بنابراین این مشکل نیز در دسته ترمیم بینی قرار میگیرد‌.

 

سخن پایانی

در این مطلب همل ترمیمی بینی بدون جراحی یا همان عمل سرپایی ترمیم بینی را مورد بررسی قرار دادیم و نگاهی کلی به افرادی که کاندید مناسبی برای این عمل بینی می باشند داشتیم. دقت داشته باشید که اگر قصد انجام چنین عملی را دارید حتما به مراکز زیبایی معتبر و پزشک متخصص مراجعه کرده و فقط به این مطالب بسنده نکنید. امیدواریم این مقاله برای شما دوستان مفید بوده و اطلاعاتی کافی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *