عوارض پیکر تراشی

افرادی که برای کاهش وزن طبیعی با رژیم و ورزش تنبل هستند باید با عوارض پیکر تراشی آشنا شوند. درواقع بهترین و سالم ترین روش برای کاهش وزن، رژیم اصولی و ورزش است. این دو عامل در کنار هم میتوانند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کنند. اما نکته اصلی این فرآیند، صبر و حوصله است‌. شما نمیتوانید با چند روز رژیم و ورزش به وزن و اندام ایده آل خود دست یابید. تنها افرادی در این مسیر به هدف خود میرسند که قدم به قدم و آهسته و پیوسته و با صبر و حوصله و با داشتن یک رژیم اصولی و برنامه ورزشی مناسب به سمت هدف خود پیش میروند. اما برخی افراد با توجه به شرایط و طرز فکری که دارند فرصت و حوصله کافی برای رژیم و ورزش را ندارند. از این رو به دنبال یک روش سریع و موثر در کاهش وزن هستند. این مقاله برای این دسته از افراد طراحی شده است. پس اگر شماهم جز دسته دوم هستید این مطالب را تا انتها مطالعه کنید.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای پیکر تراشی هستند؟

در بخش های بعدی به عوارض پیکر تراشی میپردازیم. اما در اینجا افرادی را معرفی میکنیم که کاندید مناسبی برای پیکر تراشی هستند. درواقع همانطور که گفته شد بهترین روش برای کاهش وزن، رژیم و ورزش است. اما گاهی برخی افراد به دلیل مشکلات جسمی، هورمونی و ژنتیکی وزن بسیار بالایی دارند. این افراد به دلیل شرایط خاص خود قادر به گرفتن رژیم و انجام ورزش نیستند. برخی دیگر از افراد هستند که اراده و انگیزه کافی برای گرفتن رژیم ندارند و هر بار تلاش آن ها برای کاهش وزن با شکست مواجه میشود. این افراد دیگر حتی توان شروع مجدد را ندارند و حتی برنامه های تغذیه ای پزشکان نیز برایشان کاربردی ندارد. در این شرایط روش های مختلفی نظیر پیکر تراشی و اسلیو معده  پیشنهاد میشود. اما اینکه پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد؟ در بخش های بعدی بدان اشاره میشود.

 

پیکر تراشی چیست؟

پیش از آنکه با عوارض پیکر تراشی آشنا شویم ابتدا باید بدانیم پیکر تراشی چیست؟ همانطور که یک مجسمه ساز برای ساخت مجسمه شروع به تراشیدن بخش های مختلف یک سنگ و یا گل میکند‌ پزشکان نیز قادر هستند به کمک جراحی و روش های مختلف، بخش های مختلف اندام یک فرد را تراشیده و شکل دهند. افرادی که میخواهند در کمترین زمان هیکل زیبا و خوش فرمی داشته باشند معمولا این روش را انتخاب میکنند. درواقع این فرآیند یک روش به شدت تهاجمی بوده که دوران نقاهت طولانی و درد فراوانی را برای بیمار به همراه خواهد داشت. اما چون این زمان به نسبت رژیم و ورزش بسیار کوتاه تر بوده و تاثیر آن بیشتر است برخی افراد این روش را انتخاب میکنند. با اینحال معمولا پزشکان و جراحان در وهله اول رژیم اصولی را به بیمار پیشنهاد میکنند. اگر فرد نتواند از رژیم جواب بگیرد و هیج راه دیگری جز جراحی باقی نماند، آنجاست که گزینه پیکر تراشی روی میز قرار میگیرد.

 

کاندید های پیکر تراشی (عوارض پیکر تراشی)

نحوه پیکر تراشی

عوارض پیکر تراشی بسته به روشی که پزشک مورد استفاده قرار میدهد متفاوت است. درواقع افرادی که دچار چاقی مفرط و خطرناک هستند سریعا تحت عمل جراحی و پیکر تراشی قرار میگیدند. چرا که این افراد زمان کافی برای کاهش وزن به شکل اصولی را ندارند. درواقع این افراد در خطر ساییدگی مفاصل و مشکلات قلبی عروقی هستند بنابراین نیاز دارند در کمترین زمان وزن خود را کاهش دهتد.  جراحی یک روش تهاجمی و بسیار خطرناک بود که البته با این حال طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. البته امروزه روش های دیگری برای پیکر تراشی معرفی و اجرا شده اند که نسیت به جراحی از عوارض کمتری برخوردارند. برای مثال جراحی معده یا اسلیو معده یکی دیگر از روش های موثر و سریع در کاهش وزن است. که البته این روش نیز مانند روش قبل میتواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

عوارض پیکر تراشی

در این بخش از مقاله به عوارض پیکر تراشی میپردازیم:

 

  • پیکرتراشی در بیهوشی کامل انجام میپذیرد. از این خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی کامل نیز وجود دارد. پس اگر قصد انجام این عمل را دارید باید آزمایشات اولیه و مهم در خصوص سلامت جسم و قلب و عروق انجام دهید و تعهد نامه ای به منظور قبول کردن مسئولیت این عمل جراحی را امضا کنید. همچنین باید در انتخاب مراکز زیبایی برای انجام پیکر تراشی توجه بسیار زیادی کرد.

 

  • پیکر تراشی دارای درد و خون ریزی فراوان و دوران نقاهت چند ماهه است. پس باید بدانید که این عمل خیلی راحت نیست و مشکلات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

 

  • اگر شما به خوردن معتاد باشید و به رژیم و ورزش عادت نداشته باشید ممکن است پس از عمل جراحی مجددا به سبک گذشته خود زندگی کنید و مجددا پس از گذشت چندماه تا چند سال دچار اضافه وزن شوید.

 

  • هزینه پیکر تراشی بسیار زیاد است و ممکن است خارج از توان مالی شما باشد.

 

عوارض پیکر تراشی

 

روش های کاهش عوارض پیکر تراشی

اگر چه عوارض پیکر تراشی میتواند بسیار خطرناک باشد. اما شما میتوانید با انجام چند نکته این عوارض را تا حد چشم گیری کاهش دهید:

 

  • به رژیم گرفتن و ورزش عادت کنید. یعنی شما باید قبل از پیکر تراشی تمامی راه های کاهش وزن را امتحان کرده باشید و سپس برای جراحی اقدام کنید. اگر شما به رژیم و ورزش عادت داشته باشید پس از جراحی دچار اضافه وزن نخواهید شد.

 

  • برای جراحی و دریافت مشاوره به یک پزشک حرفه ای و با سابقه و با تجربه مراجعه کنید. هرچقدر پزشک شما سابقه بیشتری در این زمینه داشته باشد احتمال بروز عوارض به شکل چشم‌گیری کاهش پیدا خواهد کرد.

 

  • پیش از انجام جراحی تمامی آزمایشات لازم در خصوص سلامت جسم و روان انجام شود. با این کار احتمال بروز عوارض در حین بیهوشی و عمل کاهش میابد.

 

سخن آخر

در نهایت پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدامی روش های ساده تر و سالم تر را برای کاهش وزن انتخاب کنید. از یک پزشک تغذیه، برنامه غذایی دریافت کنید و یک ورزش درست و اصولی را به صورت مستمر انجام دهید. از خوردن غذاهای چرب، شیرین، پفک و چیپس و غیره پرهیز کنید. کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید و با سالم خوری و تحرک به وزن ایده آل خود برسید. اما اگر هیچکدام از روش های ذکر شده برای شما جواب نداد میتوانید با مشورت یک پزشک متخصص برای جراحی اقدام کنید. جراحی را نزد یک جراح حرفه ای انجام دهید و مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرید. با اینکار میتوانید تا حد زیادی از بروز عوارض پیکر تراشی جلوگیری کنید و یک جراحی موفق را پشت سر بگذارید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *