فیلر دماغ

فیلر دماغ یکی از روش های کوچک کردن و فرم دهی بینی است که در سالهای اخیر در میان مردم محبوب شده است. درواقع عمل بینی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی در ایران و جهان محسوب میشود. به طوری که هرروزه آمار افرادی که بینی خود را جراحی میکنند افزایش میابد. علت این امر نیز تاثیر بینی در زیبایی صورت است. اما همانطور که احتمالا میدانید جراحی بینی یک عمل سخت و سنگین محسوب میشود و بسیاری از افراد جرات انجام این عمل را ندارند. همین موضوع سبب شد پزشکان زیبایی به دنبال راهی برای تغییر فرم بینی بدون جراحی باشند. پس از مدتی فیلر بینی به زیباجویان محتاط پیشنهاد شد. حال ما در این مقاله به طور دقیق تر به بحث فیلر کردن بینی و مزایا و معایب آن میپردازیم.

 

فرآیند فیلر بینی

فیلر دماغ به کمک ترکیباتی مخصوص صورت میگیرد که باعث حجم دهی به بخش های خاصی از بینی میشود. طی این فرآیند پزشک متخصص بدون بیهوشی اقدام به پر کردن فرورفتگی ها و نامنظمی های بخش های مختلف بینی میکنند. در این فرآیند لازم است فیلر به کمک سوزن به بخش های لازم تزریق شور و عیب و نقص های بینی را پوشش دهد. از فیلر بینی بیشتر در بخش های کناری و پشت بینی استفاده مسشود. اما اینکه فیلر بینی دارای چه مزایا و معایبی است در بخش بعدی مقاله بدان پرداخته خواهد شد. به هرحال هیچ روشی نیست که صد درصد کامل باشد و هیچگونه عیب و نقصی نداشته باشد. فیلر بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

فیلر دماغ

عوارض فیلر بینی چگونه است؟

 در این بخش از مقاله به عوارض فیلر دماغ میپردازیم. از آنجایی که فیلر یک ماده غیر طبیعی بوده و به دست بشر ساخته میشود، وارد کردن آن به بدن دارای عوارضی است که در اینجا بدان پرداخته میشود. ابن عوارض میتوانند از خفیف به شدید متغیر باشند. البته دقت داشته باشید که هرچقدر پزشک در کار خود مهارت داشته باشد عوارض کمتری را نیز به همراه خواهد داشت:

 

قرمزی پوست بینی

لازم است بدانید در روزهای اول پس از فیلر بینی قرمز میشود. اما این قرمزی خیلی زود و بعد از چند روز از بین میرود و بینی به حالت اول خود باز میگردد.

 

خون مردگی در بینی

پس از فیلر بینی ممکن است در این ناحیه خون مردگی ایجاد شود. البته بازم هم در این موضوع جای نگرانی نیست و پس از مدتی این مشکل به طور کل رفع خواخد شد.

 

ایجاد حالتی نامتقارن در بینی

گاهی ممکن است به دلیل سهل انگاری و یا جابه جایی مواد فیلر دماغ حالت نامتقارن به خود بگیرد. اما بازهم جای نگرانی نیست. زیرا در این شرایط میتوانید مجددا به پزشک خود مراجعه کنید تا مجددا تزریق فیلر به منظور تقارن سازی بینی صورت گیرد.

 

عدم درمان مشکلات بینی

فیلر بینی هیچ تاثیری در مشکلات تنفسی و گرفتگی های بینی ندارد. در این روش برخلاف جراحی تمامی مراحل صرفا به منظور اصلاح فرم بینی صورت میگیرد و هیچ جنبه درمانی ندارد.

 

عفونت بینی

ممکن است بر اثر تزیرق فیلر به بینی عفونت ایجاد شود. در این شرایط مراجعه به پزشک الزامی است.

 

آسیب دیدن پوست بینی

همانطور که گفتیم تزریق فیلر دماغ به کمک سوزن صورت میگیرد. حال ممکن است پوست بینی بر اثر ورود این سوزن ها دچار آسیب شود. بنابراین پس از این عمل رعایت روتین پوستی در درمان و ترمیم آن ضروری است.

 

موقتی بودن

فیلر بینی یک تغییر کاملا موقتی است که در بیشترین حالت خود ۶ ماه طول میکشد که به حالت اولیه آن برگردد.

 

جلوگیری از عوارض فیلر بینی

برای جلوگیری از عوارض ناشی از فیلر بینی لازم است به برخی نکات مهم توجه شود. ما در این بخش به تعدادی از این موارد اشاره کرده ایم:

●باید پیش از اقدام هر گونه بیماری زمینه ای تشخیص داده شود.

●از فیلر با کیفیت از برند های معروف استفاده شود.

●پزشک متخصص باید بداند چه اندازه فیلر برای بینی لازم است.

●هرگونه حساسیت و آلرژی در فرد که ممکن است در مواجه با فیلر بروز کند بررسی شود.

●پزشک باید مهارت کافی در پیاده سازی تکنیک های تزریق فیلر داشته باشد.

●به کیلینیک های مجهز و معتبر مراجعه شود.

 

مزایای فیلر بینی 

فیلر دماغ دارای مزایای خاص خود است که در این بخش بدان اشاره میشود:

●فیلر دماغ یک فرآیند ساده و بدون بی هوشی است که زیبا جویان میتوانند بدون هیچ استرسی برای آن اقدام نمایند.

●امکان بازگشت بینی به حالت اولیه وجود دارد. این در حالیست که جراحی بینی یک عمل غیرقابل بازگشت است و در صورت بروز هرگونه خطا راه بازگشتی وجود ندارد.

●هزینه فیلر بینی نسبت به جراحی بینی بسیار پایین است. بنابراین هرکسی با کمترین بودجه میتواند برای اصلاح فرم بینی خود اقدام نماید.

●ایمنی: امکان آسیب های جدی در فیلر بینی نسبت به جراحی بسیار کم است. چرا که جراحی پلاستیک یک عمل پرریسک است.

 

سخن آخر

لازم است بدانید که اگر مشکل تنفسی دارید و یا در بینی شما آپنه ایجاد شده است، فیلر گزینه مناسبی برای آن نیست. برای درمان مشکلات بینی عمل جراحی یک فرآیند اجتناب ناپذیر است که شما ملزم به انجام آن هستید. جراحی بینی فرآیندی است که طی آن فرد به طور کامل بیهوش میشود. سپس پزشک متخصص بینی را به طور کامل شکافه و تغییرات لازم را بر استخوان آن اعمال میکند. حال اگر شما دچار مشکلات تنفسی و غیزه نیز بودید در طی عمل تمامی این مشکلات رفع خواهد شد. با تومه به مراحل گفته شده ریسک جراحی بینی بسیار بالا بوده و متقاضیان ملزم به امضای یک سری تعهداد هستند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سایر خدمات زیبایی می توانید از دیگر مقالات وبسایت کارت طلایی بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *