بیمه دندانپزشکی

سفید کردن دندان ها امروزه به دغدغه ای برای مردم بخصوص در جوانان تبدیل شده است. البته داشتن دندان های سفید یک ملاک مهم برای زیبایی محسوب میشود.

افرادی هم که دندان هایشان ارتودنسی شده است میتوانند دندان هایشن را سفید کنند، که البته زمان مناسب خود را دارد که ادامه به بهترین زمان آن پرداخته ایم.

بهترین زمان سفید کردن دندان ها در بیماران ارتودنسی دندان، ۵ الی ۶ ماه پس از خاتمه درمان و برداشتن دستگاه های ارتودنسی است، درواقع  وقتی که بیمار در نبود دستگاه ها توانسته باشد به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کرده و زردی دندانها به حداقل رسیده باشد.

بیان این نکته نیز ضروری است که برخی تغییر رنگ های دندانی با بیلیچینگ قابل رفع نیست. این موارد که بیشتر شامل تغییر رنگ های خاکستری و تیره می باشد ممکن است به دلایلی نظیر ضربه، وراثت، اختلالات تکاملی و … رخ داده باشند. در این مدت زمان علاوه بر کاهش حساسیت دندانی، مینای دندان ترمیم می شود و هم چنین قسمت هایی که زیر برات های ارتودنسی پنهان بوده اند نمایان خواهند شد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به سفید کردن دندان و یا درمان های دیگر نیاز به مراجعه به دندانپزشکی را داشته اید اما صرفه به دلیل هزینه های بالای آن از انجام این کار منصرف شده اید، امروز کارت های بیمه دندانپزشکی وجود دارند که میتوان با داشتن آن از 30 تا 50 درصد تخفیف در حوزه زیبایی و درمان دندان دریافت کنید.

چگونه میتوان کارت بیمه دندانپزشکی دریافت کرد

برای انجام این کار بهتر است کمی در فضای وب جستجو و تحقیق کنید. روش پیشنهادی ما ثبت نام در سایت کارت طلایی است که این کارت شامل کارت تخفیف دندانپزشکی و همینطور خدمات بسیار دیگری نیز هست.

کارت طلایی دندانپزشکی که یک نوع کارت تخفیف دندانپزشکی محسوب میشود میتواند برای خدمات زیبایی و درمانی دندان از 30 تا 50 درصد تخفیف دریافت کند. و البته میتوان آن را تا 5 سال نیز تمدید کرد.

در مورد سفید کردن با محصولات داروخانه ای

استفاده از خمیردندان‌ های سفیدکننده توصیه نمی‌شود زیرا ذرات ساینده موجود در آنها باعث ساییده شدن مینای دندان می‌شود. وقتی مینا ساییده می‌شود یا از بین می‌رود دیگر با هیچ چیز نمی‌توان آن را جبران کرد. این مشکل به‌ خصوص در طوق دندان‌ها اتفاق می‌افتد و باعث می‌ شود دندان حساس شود. در این صورت مجبور می‌شویم دندان را ترمیم کنیم.

محصولات و نوارهای سفیدکننده دندان که در داروخانه‌ ها به فروش می‌رسند هم معمولا اثر موقت و پیش‌بینی نشده‌ ای دارند. غلظت ماده سفیدکننده این محصولات معمولا آنقدر کم است که نمی‌تواند ضرر جبران‌ن اپذیری به مینا یا کل سیستم بدن وارد کند. درواقع تا به حال تحقیقات علمی این موضوع را ثابت نکرده‌اند. آدامس‌های سفیدکننده هم ممکن است تاثیرگذار باشند اما از آنجایی که غلظت ماده موثره آنها خیلی کم است، باید برای مدت خیلی طولانی مصرف شوند تا تاثیر خود را نشان دهند.

از طرفی هم ممکن است بعد از مصرف طولانی مدت آنها نتیجه دلخواه به‌دست نیاید. پس بهتر است برای سفید کردن دندان‌ها در ابتدا با دندانپزشک مشورت کنید تا میزان پاسخ‌دهی دندان به مواد سفیدکننده مشخص شود. سپس دندانپزشک براساس آن، روش مناسب را پیشنهاد می‌کند. این عمل اگر با روش‌های علمی توسط دندانپزشک انجام شود دیگر نگرانی از بابت آسیب رسیدن به مینای دندان باقی نمی‌ماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *