لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یکی از خدمات زیبایی مورد علاقه خانم ها محسوب میشود که در مراکز زیبایی انجام میشود . درواقع پوست صورت انسان به مرور زمان و با گذشت زمان شل شده و حالت افتادگی پیدا میکند. این افتادگی معمولا از یک سوم بخش بیرونی ابرو شروع شده و کم کم پیش روی میکند و کل ابرو و اطراف چشم را در بر میگیرد.

از طرفی خانم ها نسبت به افتادگی و شل شدن پوست در ناحیه چشم و ابرو خیلی حساس هستند. از این رو اکثر خانم ها به دنبال راه حلی برای درمان افتادگی پوست هستند. در همین راستا مقاله ای ترتیب داده ایم که در آن به نحوه درمان افتادگی این ناحیه از صورت بپردازیم. چنانچه شما نیز قصد دارید برای درمان اقدام نمایید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

لیفت شقیقه چیست؟

یک روش جراحی برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست و چین و چروک های موجود در ناحیه اطراف چشم، ابرو و شقیقه است. با انجام این عمل جراحی شما متوجه تاثیرات شگفت انگیز آن بر زیبایی و جوان سازی پوست خواهید شد. لازم به ذکر است گاهی علت مراجعه برخی افراد بالا رفتن سن و شل شدگی پوست نیست.

درواقع این افراد از حالت چشم و ابروی خود راضی نیستند و میخواهند با جراحی و لیفت آن را به حالت ایده آل خود برسانند. اما در نهایت پزشک با معاینه و بررسی شرایط پوستی شما تشخیص میدهد که جراحی امکان پذیر است یا خیر؟! اما خوشبختانه این روش یک جراحی ساده و سبک بوده و برای زیباجو مشکلات جانبی خاصی در پی نخواهد داشت.

 

مزایای لیفت شقیقه چیست؟

در این بخش از مقاله به مزایای لیفت شقیقه میپردازیم:

 • لیفت باعث از بین بردن چین و چروک های اطرف چشم، ابرو و شقیقه خواهد شد.
 • این عمل جراحی موجب جوان سازی اطراف چشم و از بین بردن شل شدگی های این ناحیه میشود.
 • این روش موجب زیبا تر و جوان تر نشان داده شدن فرد میشود.
 • در این روش برخلاف روش های دیگری نظیر بوتاکس کاملا دائمی بوده و نیازی به تمدید ندارد.
 • این روش غیر تهاجمی بوده و در آن از بی حسی موضعی استفاده میشود. پس روشی کم خطر محسوب میشود.

 

مطلب پیشنهادی : مزوتراپی ابرو چیست ؟ توضیح مزایا و مراقبت های بعد آن

انواع لیفت شقیقه

معایب لیفت شقیقه

اگر پزشک مهارت کافی در جراحی و لیفت شقیقه نداشته باشد ممکن است عوارضی نظیر عدم تقارن ابروها ایجاد شود. همچنین عوارضی نظیر تاری دید، فرورفتگی در ناحیه ابرو و آسیب به عصب های حسی ایجاد شود. بنابراین سعی کنید حتمااا در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی داشته باشید.

موفقیت آمیز بودن یا نبودن یک عمل جراحی تماما بستگی به مهارت پزشک شما خواهد داشت. پس پیش از هر گونه تصمیم و اقدام عجولانه ای یک پزشک متخصص با تجربه را شناسایی کرده و سپس برای درمان اقدام نمایید. در هر صورت عمل جراحی لیفت شقیقه یک عمل تغییر ناپذیر است و حکم عقل ایجاب میکند که در انجام آن حساسیت کافی داشته باشید.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه هستند؟

 • برای لیف شقیقه افرادی که مبتلا به افتادگی پوست در ناحیه چشم و ابرو هستند کاندید مناسبی برای این عمل جراحی میباشند
 • دقت داشته باشید که افرادی زیر ۲۳ سال نمیتوانند کاندید مناسبی برای این عمل جراحی باشند. چرا که ممکن است تاثیر عمل برایشان پایدار و ماندگار نباشد.
 • برخی افراد به صورت ارثی دچار افتادگی پلک و ابرو هستند. این افراد نیز کاندید مناسبی برای این عمل جراحی محسوب میشوند.
 • افرادی که قصد از بسن یردن چین و چروک پیشانی خود را ندارند و صرفا مشکل افتادگی پلک و ابرو دارند.
 • دقت داشته باشید که هیچ گونه بیماری زمینه ای نداشته باشید در غیر اینصورت شرایط خود را برای پزشک متخصص شرح دهید.

 

انواع لیف شقیقه

در این بخش از مقاله به انواع روش ها میپردازیم:

 • لیفت شقیقه با اندوسکوپ

از جمله روش های پر طرفدار برای لیفت کردن شقیقه ، اندوسکوپ است. طی این روش برش های خیلی ریزی به کمک اندوسکوپ در داخل موهای سر در بخش شقیقه ایجاد می شود. با این برش ها پزشک می تواند به ماهیچه های زیر پوست دسترسی داشته باشد.

سپس پزشک به کمک چند لوده مخصوص، دوربین بسیار ریز و فیبر نوری اقدام به عمل جراحی میکند. طی این فرآیند اگر پزشک تشخیص دهد پوست های اضافه را برمیدارد. از آنجایی که در این روش نیازی به تراشیدن موی سر و برش های بزرگ و نیست و یک بی حسی موضعی ساده صورت می گیرد، در بین افراد محبوبیت بالایی دارد.

 

 • لیفت شقیقه با عمل جراحی

طی این روش زیباجو را به طور کامل بیهوش میکنند و پزشک با عمل جراحی اقدام به این عمل وی میکند. اما معمولا از این روش برای کسانی که لیفت پیشانی نیز انجام میدهند کاربرد دارد.

 

 • لیفت شقیقه با نخ

مشخصا طی این روش از نخ برای لیفت شقیقه استفاده میشود. در جالی است بدانید برای این روش از نخ های جذبی استفاده میشود که پس از ۲تا ۳ سال جذب میشود. از بهترین نخ هایی که برای لیفت شقیقه استفاده میشود نخ PDO است. طی این این روش نقاط محل عبور نخ مشخص میشود. سپس به کمک بی حسی موضعی و نخ ها اقدام ب میکنند. اگرچه پس از لیفت یک سری زخم در صورت ایجاد میشود ولی اصلا جای نگرانی نیست. پس از مدتی این زخم ها از بین میروند.

 

 • لیفت شقیقه با پلکسر

در این روش به کمک دستگاهی به نام پلاسما جت پوست را می سوزانند و آن را از جامد به گاز تبدیل می کنند. اما این بدان معنا نیست که پوست سوزانده میشود. در واقع این روش اصلا درد ندارد و سوختگی جدیدی ایجاد نمیشود. درنهایت در این روش لایه زیرین پوست سوزانده میشود و پوست لیفت می شود. لازم به ذکر است که این روش طی چند جلسه صورت میگیرد و نتیجه آن پس از جلسه اول خود را نشان میدهد.

 

سخن آخر

لیفت شقیقه مانند سایر جراحی دارای هزینه بالایی است. اما اگر بتوانید به کمک یک بیمه درمانی نظیر کارت طلایی این خدمات را دریافت کنید از تخفیفات شگفت انگیزی برخوردار خواهید شد. برای داشتن کارت طایی کافیست به سایت مربوطه مراجعه کرده و ثبت نام کنید. سپس با وارد کردن نام و مشخصات خواسته شده میتوانید یک کارت تخفیف زیبایی دریافت کنید و از آن براس تخفیف در عمل های زیبایی مختلف استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *