کارت تخفیف دندانپزشکی

دندان ها عضو حیاتی از بدن هستند که اگر به خوبی از آنها مراقبت نشود سلامتتان در معرض خطر قرار میگیرد. خوردن غذاهای قندی در طول روز، مسواک و نخ دندان نکشیدن، چکاب نکردن و استعمال دخانیات عواملی هستند که موجب پوسیدگی دندان میشوند‌. خوردن مواد قندی سبب میشود که در محیط دهان اسید مورد نیاز باکتریهای مخرب ترشح شود در این حالت باکتری ها شروع به پوسیدگی دندان میکنند و اگر سریع دهان شست و شو داده نشود تکرار این عمل به مرور زمان پوسیدگی دندان را به دنبال دارد.

این باکتری ها که پلاک دندان نام دارند، به صورت لایه‌ای بی رنگ روی دندان ها قرار گرفته اند و پس از دریافت هر ماده قندی و ترشح اسید آن فعال شده و شروع به خراب کردن دندان میکنند.

بنابراین توصیه محققان این است که حداقل روزی دوبار مسواک بزنید و از۳ خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید. چرا که خمیر دندان حاوب فلوراید پلاک هارا بخوبی از روی دندان پاک میکند.

همینطور پیشنهاد پزشکان این است که روزانه به مقدار زیاد آب بنوشید تا محیط دهان از حالت اسیدی خارج شود و دندان ها سالم باقی بمانند.

سالی دوبار به دندان پزشک مراجعه کنید و با عکس برداری از دندان هایتان از وضعیت آنها باخبر شوید تا اگر ایرادی بود به زودی رسیدگی شود، گاها دندان ها در ظاهر هیچ لکه یا خرابی و پوسیدگی ندارند ولی با عکس برداری مشخص میشود که دندان از داخل دارای چه وضعیتی است و بااین کار به خوبی از هر خطر احتمالی پیشگری میشود.

روزانه حداقل یکبار نخ دندان بکشید تا تمام ذرات غذا از لا به لای دندان ها خارج شود، چرا که ماندن غذا در لای دندان ها با تولید اسید و پوسیدگی دندان ها همرا است.

کاهش هزینه های دندانپزشکی با کارت طلایی

خیلی از افراد برای بهانه جویی صحبت از هزینه بالای دندان پزشکی میکنند که در پاسخ به این افراد باید گفت که مراقبت های خانگی مثل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هزینه چندانی ندارد در مقابل اگر هم به هر دلیلی دندان پوسیده دارید و از هزینه درمان آن نگرانید باید به اطلاعتان برسانیم برای این بهانه جویی هم راهکار داریم، شما کافیست برای هزینه دندان پزشکی خود از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنید تا هزینه های شما از ۳۰تا۷۰ چدرصد کاهش یابد و این فوق العاده ترین پیشنهاد ممکن خواهد بود.

دراین میان توصیه هایی نیز در مورد نحوه تغذیه داده شده است که در قسمت بعد به آن میپردازیم.

چه نوع تغذیه‌ای برای سلامت دندان ها مناسب است

خوردن سبزیجات و میوه ها نسبت به بقیه خوراکی های شیرین بسیار بهتر است ولی باید در نظر داشت که میوه ها نیز دارای قند میباشند و استفاده از آنها نیز باید حساب شده باشد.

نوشابه، آبنبات، شیرینی، شکلات، فسفود غنی از مواد قند میباشد و خوردن آنها باید کاملا کنترل شده باشد و بعد از هر بار خوردن این مواد مسواک زده شود.

حتی نان و کلوچه و مواد تخمیری نیز دارای قند میباشند و خوردن این دسته از مواد نیز باید کنترل شده باشد.

آب باید به میزان زیاد مصرف شود تا قند و اسید موجود در دهان را شست وشو دهد.

آب میوه و دیگر نوشیدنی ها نیز دارای مواد قندی زیاد است پس در خوردن آنها احتیاط کنید.

ترشح بزاق در دهان بسیار خوب است چرا که بزاق از دندان ها محافظت میکند پس در نتیجه خوردن آدامس بدون قند بعد از هر وعده غذایی موحب ترشح بزاق شده در نتیجه به محافظت از دندان ها کمک میکند.

رعایت نکات مهم

 • خوردن روزانه آب به مقدار زیاد
 • مسواک زدن حداقل روزی ۲بار
 • نخ دندان کشیدن روزانه
 • استفاده از مسواک نرم جهت محافظت از مینای دندان
 • مسواک زدن در زاویه ۴۵درجه
 • استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید
 • مسواک زدن باید به صورت دایره ای باشد تا به مینای دندان آسیب نرسد
 • مسواک باید حداکثر ۳ماه یکبار تعویض شود
 • سالی دوبار به دندان پزشک جهت چکاب مراجعه شود
 • از خوردن زیاد مواد قندی خودداری کنید
 • از استعمال دخانیات خودداری کنید
 • استفاده از کارت تخفیف زیبایی

گاه افراد با رعایت تمامی نکات ذکر شده باز هم دوچار پوسیدگی و درد دندان میشوند، این افراد احتمالا جنس دندان خوبی ندارند و با وجود تمامی مراقبتهایی که صورت گرفته باز هم از درد و پوسیدگی دندان رنج میبرند. و باید دائما در دندان پزشکی ها باشند، برای این دسته افراد نیز خبر خوبی داریم، آنها میتوانند با استفاده از کارت تخفیف زیبایی دندان پزشکی هزینه های خودرا به مقدار قابل توجهی کاهش دهند. و با خیال راحت به درمان دندان های خود بپردازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *