پرطرفدارترین جراحی های زیبایی

 

در این مقاله قصد داریم به پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی در جهان بپردازیم. احتمالا میدانید که امروزه اکثر مردم جهان به تبعیت از سوشال مدیا و سلبریتی ها و غیره به دنبال دست یابی به استانداردهای زیبایی هستند. از آنجایی که اکثر مردم به طور طبیعی شامل این استانداردها نیستند بنابراین از روش های تهاجمی و جراحی برای دستیابی به آن استفاده میکنند. اگر چه برخی از عمل های زیبایی واقعا مفید و کاربردی هستند، اما بسیاری از آن ها چندان مفید نیستند و فقط جنبه زیبایی دارند. در همین راستا ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی چندتا از مهم ترین و پرطرفدارترین جراحی های جهان بپردازیم. در نهایت نیز از عوارض پیروی کورکورانه از تبلیغات و رسانه نیز صحبت خواهیم کرد. پس چنانچه شما نیز قصد انجام جراحی دارید و یا به این موضوع علاقه مند هستید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 

  • جراحی بینی

میتوان گفت عنوان اولین و پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی به جراحی بینی تعلق میگیرد. بینی یکی از اصلی ترین اجزای صورت محسوب میشود. بنابراین فرم و ظاهر آن تاثیر بسزایی در زیبایی صورت افراد دارد. از این رو سالیان زیادی است که افراد برای اصلاح فرم بینی خود دست به جراحی میزنند. در جراحی بینی  فرم کلی بینی، سایز بینی، سایز سوراخ های بینی، ارتفاع بینی و غیره قابل تغییر هستند. یعنی اگر بینی فرد به صورت ژنتیکی و یا بر اثر یک تصادف دفرمه شده باشد و یا حالت زیبایی نداشته باشد میتواند به طور صد در صدی آن را تغییر دهد. میتوان گفت عمل بینی تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن اعتماد به نفس افراد داشته است. اط طرفی جراحی بینی این امکان را میدهد که هرگونه انحراف و آسیب وارد شده به بینی اصلاح و درمان شود. اما با این حال همین جراحی ممکن است در برخی موارد مخرب باشد. بعضی افراد به طور افراطی  درگیر جراحی های زیبایی میشوند و همین امر ممکن است منجر به تراشیدن و جراحی بیش از حد بینی و در نهایت آسیب به ساختار اصلی بینی شود.

 

جراحی بینی (پرطرفدارترین جراحی های زیبایی)

 

  • انتخاب پزشک مناسب

حال که فهمیدیم اولین و پرطدفدار ترین جراحی های زیبایی جهان به جراحی بینی تعلق میگیرد لازم است بدانیم که این جراحی در چه زمانی به بهترین شکل خود صورت میگیرد. درواقع اگر فردی میخواهد یک جراحی بینی موفق داشته باشد و تمامی مراحل آن بدون ریسک صورت پذیرد لازم است به یکی از مراکز زیبایی معتبر مراجعه فرمائید . یک جراح کاربلد و با تجربه این اطمینان را به شما میدهد که فرآیند جراحی بینی شما به بهترین شکل خود صورت خواهد گرفت. از طرفی یک جراح با تجربه هرگز بینی شما به شکل غیر طبیعی جراحی نمیکند و باعث آسیب به آن نمیشود. برای مثال متاسفانه برخی از زیباجویان همواره اصرار دارند که بینی غیر طبیعی و بسیار کوچکی داشته باشند. در چنین شرایطی یک جراح کاربلد و با مهارت هرگز زیر بار چنین خواسته ای نمیرود. درواقع یک جراح با تجربه، بینی فرد را متناسب با فرم صورت و استاندارد آن تغییر میدهد و هرگز خواسته های غیرمنطقی متقاضیان را نمیپذیرد حتی اگر این کار منجر به از دست دادن بیماران اون باشد.

 

پرطرفدارترین جراحی های زیبایی

 

  • زاویه سازی فک

یکی دیگر از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی جهان، جراحی زاویه سازی فک است. امروزه داشتن زاویه فک جز استانداردهای زیبایی در جهان محسوب میشود. بنابراین افرادی که به طور طبیعی زاویه فک ندارند برای داشتن آن دست به جراحی میزنند. طی این فرآیند گونه ها برجسته و بخش فک تراشیده و زاویه دار میشود. البته برای زاویه سازی فک از روش های غیرتهاجمی نظیر تزریق ژل و چربی نیز استفاده میشود. اما خب روش های غیرتهاجمی روش های موقتی هستند که پس از مدتی فرم صورت به حالت قبل برمیگردد. اما جراحی یک روش کاملا دائمی است که در آن فرم صورت برای همیشه تغییر میکند. بنابراین افراد بسته به خواست خود یک کدام از این روش ها را انتخاب میکنند. اما باید به این موضوع نیز دقت داشت که اگر چندسال بعد یک نوع فرم صورت جدید مد شود، چه میتوان کرد؟ افرادی که جراحی زاویه سازی انجام داده اند باید چکار کنند؟ پس پیش از هر گونه اقدامی به تمامی این نکات دقت کافی داشته باشید تا بعدها دچار پشیمانی و افسردگی نشوید.

 

زاویه سازی فک (جراحی بینی (پرطرفدارترین جراحی های زیبایی))

 

  • جراحی سینه و باسن

جراحی سینه و باسن یکی دیگر از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی جهان محسوب میشود. البته باید این را در نظر داشته باشید که یک سری استانداردها در هر کشور یا قاره متفاوت از دیگری است. برای مثال در کشورهای اروپایی داشتن اندامی اسکینی پرطرفدار تر و در کشورهای آمریکایی عکس این قضیه صادق است. با این حال همواره داشتن سینه و باسن برجسته در بین خانم ها محبوب بوده است. از این رو بسیاری از افراد در سرتاسر جهان برای داشتن سینه و باسنی برجسته دست به جراحی زده اند. طی این جراحی یک بالن از جنس سیلیکون در زیر عضلات سینه و باسن قرار داده میشود و ظاهر آن را برجسته و زیبا میکند. اما شاید برایتان جالب باشد که بنیانگذاران این نوع جراحی ها امروزه قصد دارند اندام اسکینی را در میان مردن ترند کنند. برای مثال کیم کارداشیان که جز اولین سلبریتی های جراحی سینه و باسن بود اخیرا پروتز سینه های خود را خارج کرده است. اما شما از این اتفاقات چه نتیجه ای میگیرد؟ پیشنهاد ما این است که اگر شما به دور از رسانه و هر گونه تبلیغاتی میخواهید سینه هایی برجسته داشته باشید و این امر در اعتماد به نفس شما موثر است پس حتما برای انجام آن اقدام نمایید. اما اگر صرفا به منظور پیروی از رسانه و سلبریتی ها قصد انجام جراحی را دارید، لطفا دست نگهدارید!

 

سخن آخر

در این مقاله به سه مورد از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی جهان پرداخته شد. همانطور که توضیح دادیم اگرچه این جراحی ها تاثیر بسیار زیادی در ظاهر ما دارند و میتوانند باعث بالارفتن اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد شوند. اما اگر در مسیر غلط و صرفا برای تقلید از مد و سلبریتی ها انجام گیرد میتواند تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. پس اگر احساس میکنید به طور جدی به یک جراحی زیبایی نیازمند هستید و انجام آن به شما کمک میکند حتما برای درمان اقدام نمایید. چه بسا افراد بسیار زیادی وجود دارند کا از داشتن بینی بزرگ و یا اندام اسکینی رنج میبردند اما باید انجام جراحی به یک احساس مثبت از خود دست یافته اند. اما افراد دیگری نیز وجود دارند که صرفا برای پیروی از مد و رسانه دست به جراحی زده اند و حال از انجام آن بسیار پشیمان هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *