رفع بوی بد دهان

یکی از معظلاتی که افراد با آن درگیر هستند و باعث آزار و اذیت خود و اطرافیانشان میشود، بوی بد دهان است.

بوی بد دهان علاوه بر خود شخص اطرافیان را نیز اذیت میکند.

گاها فردی که به این مشکل مبتلاست، به خاطر کاهش اعتماد به نفس از جمع و محیط های اجتماعی دور میشود و گوشه نشین میشود.

این مشکل در صورتی پیش می آید که خود شخص ازاین موضوع اطلاع داشته باشد و چند نفر درمورد بوی دهانش به او گوشزد کرده باشند، در این صورت علاوه بر خورد شدن اعتناد به نفس شخص، افسردگی و گوشه نشینی در نتیجه این اتفاق است.

حال برخی افراد هستند که ازاین مشکل اطلاعی ندارند و یا اینکه افراد بیخیالی هستند و برایشان چیزی اهمیت ندارد، در این صورت اطرافیان هستند که اذیت میشوند.

در اینصورت واقعا از دست همچین افرادی کلافه میشویم به طوری که نه میتوانیم با حرفمان ناراحتشان کنیم، نه میتوانیم آن شرایط را تحمل کنیم.

این اشخاص ممکن است دلیل های مختلفی برای عدم مراجعه خود به رندان پزشک یا داشته باشند و احتمالا یکی از اصلی ترین علت های آن هزینه های دندان پزشکی است.

چرا که در سالهای اخیر این‌هزینه های به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده اند و تقریبا بیشتر مردم از درگیر شدن بااین تعرفه ها فراری هستند.

علت بوی بد دهان

بوی بد دهان میتواند به چند دلیل باشد.

شما اگر به این مشکل دوچار هستید باید به طور دقیق مشکلتان را بررسی کنید تا متوجه دلیل اصلی آن شود، دراین صورت درصدد درمان آن برخواهید آمد‌.

دلیلی که شاید در قدم اول به ذهن ما برسد:

۱) مشکلات دندان و لثه و لوزه ها هستند

این ها اجزای داخلی دهان هستند و هر مشکلی که آنها داشته باشند میتواند مسبب بوی بد دهان ما شود.

برای بررسی این قضیه باید سریعا به دندان پزشک مراجعه کنید تا با معاینه دقیق متوجه علت این موضوع شود.

اگر مشکل واقعا از دندان و لثه شما باشد، دندان پزشک با تخصصی که دارد میتواند نسخه درمات شما را بپیچد و شما نیز با قبول پرداخت هزینه های دندانپزشکی و تحت درمان قرار گرفتن کاملا مشکلتان را حل کنید‌.

برخی افراد در چنین شرایطی خساست به خرج میدهند و از پرداخت این هزینه ها و درمان صرف نظر میکنند.

ولی این نکته در باید در نظر بگیرید، بوی بد دهان فقط یک مشکل شخصی نیست چرا که میتواند باعث آزار اطرافیان و خانواده و دوستان نزدیک ما باشد و در نهایت سبب دور شدن آنها از ما شود‌‌.

پس باید همه این نکات را در نظر بگیریم، ولی اگر واقعا شخصی مشول مالی داشته باشد و نتواند این هزینه هارا پرداخت کند، باز هم جای نگرانی نیست ما برای این دسته افراد هم تدابیری داریم.

این دسته افراد میتوانند با استفاده از کارت طلایی دندانپزشکی از ۳۰ تا ۷۰ درصد تخفیفات استفاده کنند و ازاین بمب تخفیف لذت ببرند.

پس دیگر جای هیچ بهانه ای برای عدم درمان نیست.

۲) بینی و مری

همانطور که در مورد قبلی گفته شد شما به دندان پزشک مراجعه کنید اگر مشکل از دهان و دندانتان بود که چه بهتر حل میشود و تمام.

ولی اگر این مشکل در آنجا نبود شما باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا با بررسی این نقاط متوجه دلیل مشکل شما شود و اگر بوی بد دهانتان به این قسمت ها مربوط میشود آن را درمان کند.

۳) معده

گاها هیچکدام از مورد های بالا دلیل مشکل بوی بد دهان شما نیست.

پس به احتمال قوی دلیل مربوط به معده شما میشود. در این مرحله بهتر است شما به متخصص داخلی مراجعه کنید تا با بررسی شرایط شما دلیل آن را جویا شود‌.

در این مرحله کار را به پزشک بسپارید تا مشکل شما را حل کند.

کارت تخفیف دندانپزشکی

دوستان توجه داشته باشید. بوی بد دهان فقط یک مشکل شخصی نیست بلکه اطرافیان را نیز تحت شعاع قرار میدهد.

پس در اگر متوجه این مشکل در خودتان شدید سریعا برای درمان آن اقدام کنید، معمولا علت آن در دهان و دندان است.

پس در قدم اول به دندان پزشک مراجعه کنید و اصلا نگران هزینه های آن نباشید چرا که تعرفه های دندان پزشکی مختلفی برای این مشکلات در نظر گرفته شده اند.

مانند کارت تخفیف دندانپزشکی که تخفیف شگفت انگیزی را به شما هدیه میدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *