آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است

آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ این سوالیست که ممکن است در ذهن تمامی افرادی که قصد جراحی بینی دارند نقش ببندد. به هرحال جراحی بینی، یک جراحی سنگین بوده که اگر فرد به نتیجه دلخواه نرسد قطعا پشیمان خواهد شد. در همین راستا لازم است، در این باره تحقیقات زیادی به عمل آید و با علم به نتیجه و عوارض این جراحی، دست به اقدام زد. جراحی بینی طی چند ساعت و با بیهوشی کامل صورت میگیرد و از انواع جراحی های سخت و سنگین، محسوب میشود. حال شما تصور کنید پس از اتمام عمل حراحی و گذراندن چندین ماه دوره نقاهت، ببینید بینی تان به فرم دلخواه شما نیست. حال باید چکار کرد؟ آیا میتوان مجددا بینی را به حالت قبل برگرداند؟ آیا میتوان فرم بینی را مجددا اصلاح کرد؟ این ها مسائلی هستند که در این مقاله کارت طلایی، بدان پرداخته میشود. پس اگر مایل هستید تا انتها با ما باشید:

 

جراحی بینی چیست؟

پیش از آنکه به این مسئله بپردازیم که آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ لازم است بدانید که اصلا جراحی بینی چیست و با چه هدفی انجام میشود. همه ما میدانیم که بینی یک عامل بسیار مهم، در زیبایی صورت است. یعنی از گذشته تا به امروز افراد در دنیا نسبت به بینی خود حساس بوده و به دنبال راهی برای زیبایی هر چه بیشتر آن بوده اند. تا اینکه در چند دهه اخیر پزشکان زیبایی موفق شدند که ساختار بینی را دستخوش تغییرات قرار دهند. صد البته تمامی این تغییرات در جهت هرچه زیباتر شدن بینی و اصلاح فرم آن صورت میگیرد. به طوری که فرم تیغه بینی، سوراخ ها بینی و ارتفاع آن به طور کامل قابل تغییر است. از طرفی پزشک جراح قادر است یک سری مشکلات بینی نظیر انحراف را نیز در حین جراحی درمان کند. اما آیا تمامی عمل های بینی با موفقیت انجام میشوند؟ در ادامه مقاله به این موضوع نیز پرداخته میشود.

 

همه عمل های بینی موفقیت آمیز هستند؟

در راستای پرداختن به سوال آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ لازم است بدانیم که آیا همه عمل های بینی موفقیت آمیز هستند؟ خب درواقع یک جراحی موفق بینی، مستلزم یک سری عوامل است که با رعایت آن ها میتوان به نتیجه عمل امیدوار بود. یعنی نمیتوان به طور قطع مطمئن بود که عمل بینی به خوبی صورت میگیرد یا خیر. چه بسا عوامل بسیار زیاد و متعددی وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها میتوان تا حدودی به نتیجه دلخواه دست یافت. تعدادی از این عوامل در بخش بعدی مقاله آورده شده است.

 

 

جراحی و عمل بینی

 

عوامل موثر در عمل بینی

در بخش بعدی به جواب سوال آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ پرداخته میشود.

 

  •  مهارت پزشک:

اولین و مهمترین عامل در اثر بخشی جراحی بینی مهارت پزشک جراح است. هرچقدر پزشک شما از مهارت بیشتری برخوردار باشد و تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد، نتیجه عمل موفقیت آمیز تر خواهد بود. در غیر اینصورت ممکن است با اتفاقات ناگواری از جمله افتادگی بینی، عدم تقارن و یا نرسیدن به فرم دلخواه بینی رو به رو شوید. پس در این مورد دقت کافی داشته باشید.

 

  • فرم بینی:

هرچقدر بینی شما، استخوانی‌تر باشد از عمل، نتیجه بهتری خواهید گرفت. بینی های نرم و گوشتی معمولا به نتیجه دلخواه نمیرسند.

 

  • کیلینک معتبر:

لازم است برای جراحی بینی به یک کیلینیک معتبر مراجعه کنید. هرچقدر کلینیک مجهز تر باشد عمل شما به بهترین شکل خود صورت میگیرد.

 

  • مراقبت های پس از عمل:

از مهمترین علل موثر در شکل نهایی بینی مراقبت های دوران نقاهت است. لازم است در دوران به تمامی توصیه های پزشکتان عمل کنید. در این دوران از برداشتن وسایل سنگین به شدت خودداری کنید، بینی خود را از ضربه های خارجی در امان دارید و مراقبت ها و شست و شو را به خوبی انجام دهید.

 

آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟

در این بخش از مقاله به سوال آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ پرداخته میشود. اگر بخواهیم این سوال را در یک کلمه جواب دهیم، باید بگوییم خیر! درواقع جراحی بینی شامل تراشیدن استخوان بینی و از بین بردن یک سری بخش های اضافه است. پس طبیعی است که این عمل یک عمل برگشت ناپذیر باشد. بنابراین پیشنهاد ما این است که ابتدا از تصمیم خود مطمئن شوید و سپس به یک متخصص حرفه ای مراجعه کنید و یک جلسه مشاوره داشته باشید. ممکن است در این جلسه مشاوره پزشک توصیه کند که از جراحی خودداری کنید که در این شرایط بهتر است به توصیه پزشک عمل کنید. اما چنانچه پزشکتان شرایط را برای جراحی مساعد دید، آزمایش ها و عکس برداری های ممکن را انجام دهید تا از سلامت جسمتان در حین حراحی مطمعن شوید.

 

جراحی بینی یک عمل درمانی یا زیبایی؟

خب در بخش قبل توضیح دادیم که آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ حال میخواهیم بدانیم که جراحی بینی تنها به منظور زیباسازی است یا برای درمان هم انجام میشود؟ جراحی بینی میتواند به هر دو منظور زیبایی و درمانی صورت پذیرد. برخی افراد ممکن است انجراف بینی داشته باشند و یا سخت نفس بکشند در این صورت جراحی بینی به منظور درمان صورت میگیرد. برخی افراد نیز ممکن است صرفا از ظاهر بینی خود ناراضی باشند که در این شرایط نیز جراحی به منظور بهبود فرم بینی صورت میگیرد. در برخی شرایط نیز ممکن است برخی افراد بر اثر تصادفات رانندگی یا ضربه دچار شکستگی بینی شده باشند که طی آن فرم کلی بینی تغییر خواهد کرد و دچار کجی یا قوز خواهد شد. در این شرایط نیز جراحی بینی به منظور درمان و زیبایی صورت خواهد گرفت. پس جراحی بینی میتواند هم به منظور زیبا سازی و هم به منظور درمان صورت گیرد.

 

سخن آخر

امیدواریم تا اینجا از مطالب لذت برده باشید و متوجه شده باشید که آیا عمل زیبایی بینی برگشت پذیر است؟ در انتها به شما عزیزان توصیه میکنیم چنانچه بینی تان مشکل خاصی ندارد و از نظر ظاهری نیز مطلوب است صرفا برای چشم و هم چشمی یا همرنگ جماعت شدن یا از مد پیروی کردن برای جراحی اقدام نکنید. جراحی بینی یک پروسه طولانی و دردناک و پر از ریسک است که از دلیل کافی برای انجام آن نداشته باشید در طی این فرآیند متلاشی خواهید شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *