کارت تخفیف دندانپزشکی

در گذشته به دلیل عدم پیشرفت درعلم افراد از مشکلات زیادی رنج میبردند‌. گاها شخصی بخاطر داشتن بینی بزرگ رنج میبرد و این قضیه تاآخر عمر همراه اون بود‌، یا شخص دیگری بخاطر دندان های نامرتب، فک های نامتقارن و دیگر مشکلات دهانی و دندانی اذیت میشد ولی هیچ راهی برای درمان آنها نبود یا اگر هم بود در دسترس عموم نبود.

حتی من بارها شنیده ام که افرادی درگذشته به خاطر فک نامتقارن افسرده شدند و خودکشی کرده اند و این به دلیل تاثیر بسزایی است که دهان دندان بر زیبایی افراد دارد و غیر قابل انگار است.

چرا که ما انسان خردمند انروزی برای رفع نیازهای خود و ارتباطاتمان در جامعه نیازمند برقراری ارتباط زبانی هستیم و این عامل زبان و دهان و دندان همواره در معرض دید است پس قضیه بسیار مهم است و با میزان اعتماد بنفس رابطه مستقیم دارد.

ارتودنسی دندان

امروزه برای رفع مشکلات ظاهری فک و دهان و دندان از اردتودنسی استفاده میکنند و اگر خوب دقت کرده باشید ارتودنسی از دو قسمت تشکیل شده. قسمت اول یعنی “ارتو” به معنای راست و مستقیم است و قسمت دوم “دنس” به معنی دندان است.

در این روش پزشک متخصص با استفاده از سیم کشی و وسایل مخصوص باعث ایجاد فشار کم ولی مداومی روی دندان و فک میشود و همین امر به مرور زمان موجب تغییر و جابه جایی دندان ها به محل دلخواه میشود‌.

امروزه همگی شاهد این هستیم که افراد زیادی مشکلات فک و دهان و دندان خودرا از طریق ارتودنسی حل میکنند و میتوان گفت این قضیه بسیار خوشایند است که همچین مشکلاتی له راحتی قابل حل است.

چرا که در گذشته هر مشکل ظاهری تاابد گریبان گیر افراد بود و تالحظه آخر موجب آزار و اذیت فرد میشد. ولی امروزه هیچ مشکل ظاهری دائمی نیست و همگی قابل درمان و ترمیم هستند و این خودش بسی جای شکر گذاری دارد.

که همه افراد جامعه اعم از میرو جوان میتوانند مشکلات ظاهری خود را تا حد رضایت بخشی درمان کنند.

شاید برخی از افراد از هزینه های بالای دندلن پزشکی شکایت داشته باشند ولی هیشکل مشکلی بدون راه حل نیست!!! شما کافیست از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنید تا هزینه هایتان از ۳۰تا ۷۰درصد کاهش یابد و این میزان تخفیف واقعا رضایت بخش خواهد بود و کسی منکر آن نمیتوان شود.

ارتودنسی در چه مواردی کاربرد دارد

۱) گاها دندان های ردیف بالا و یا فک بالای شخص جلوتر از دندان های پایین آن است و نمیتوان دقیق این دو فک راروی هم قرار دهد و حتی در ظاهر نیز مشخص است که فک بالا جلوتر آمده است. این مشکل به خوبی با ارتودنسی قابل حل است.

۲) در برخی موارد فک پایین یا ردیف دندان های پایین شخص جلوتر از فک و دندان های بالای آن است و خب این قضیه نیز با ارتودنسی قابل حل است.

۳) گاهی اوقات به دلایل مختلف مثلا به دلیل کوچک بودن فک شخص دندان های جای کافی برای ماندن سرجای خود ندارند و ظاهری نامرتب و دارای کج شدگی هستند این مشکل نیز به خوبی با ارتودنسی قابل حل است.

۴) در برخی موارد فک بالای دقیق روی فک پایین قرار نمیگیرد یعنی خط بین دو دندان بالایی دقیق روی خط بین دو دندان پایینی قرار نمیگیرد و این مشکل نیز باید رفع شود که ایم مشکل نیز صد درصد با ارتودنسی قابل حل است.

۵) در برخی موارد در یک ردیف دندان تعداد دندان بیشتری نسبت به حالت طبیعی وجود دارد و همین موضوع موجب کج شدگی و نامرتبی دندان ها میشود که این قضیه نیز با ارتودنسی قابل حل است.

آیا علاوه بر بحث ظاهری ارتودنسی دلیل دیگری برای این کار هست

ارتودنسی جدا از بحث زیبایی ظاهری که بسیار بسیار مهم است و غیر قابل انکار است بطوری که همه ما طرفدار زیبایی هستیم و این در ذات زیبایی پسند ماست‌ . ولی دلایل مهم دیگری دارد‌.

مثلا شخصی که دوچار مشکلات فک و دندان است در خوردن غذا و عمل جودین دوچار مشکل میشود و حتی دندان های نامرتب سبب عدم بهداشت دقیق دهان و دندان میشود و همین امر موجب پوسیدگی زودهنگام دندان های شخص شده پس این مشکلات با سلامت و آرامش شخص نیز درتضاد است پس باید توجه داشته باشیم، بیشتر عمل های زیبایی جنبه درمانی نیز دارند.

پس فقط بحث زیبایی آن مورد توجه نیست، و این قضیه رابطه مستقیمی با سلامت روان و اعتماد بنفس افراد نیز دارد. افرادی که از ظاهر خود خجالت بکشند نمیتوانند ارتباز درستی با اطرافیان برقرار کنند و کمبود اعتماد بنفس ضررهاب جبران ناپذیری به افراد وارد میکند.

پس در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی در ای قضیه دخیل هستند پس باید همه جوانب را در نظر بگیرید.

انواع ارتودنسی

۱) ارتودنسی ثابت

در این نوع ابزار و سیم های ارتودنسی به طور دائمی روی دندان ها قرار میگیرد. و البته دائمی به این معنا نیست که تااخر عمر بلکه به این معنا که تا پایان یافتن درمان خود شخص نمیتواند آنهارا از دندان جدا کند و این سبک از ارتودنسی برای مشکلات دندانی و فکی پیچیده تر مورد استفاده قرار میگیرد‌ که در یک دوره درمانی شخص باید سیم های ارتودنسی را تحمل کند.

و البته در کنارش بهداشت دهان و دندان را ده ها برابر قبل رعایت کند چرا که درزو کنار سیم کشی ها باید به خوبی تمیز شوند تا جمع شدن پلاک ها موجب پوسیدگی دندان ها نشود و این قضیه بسیار مهم است و لازم به توجه است.

ارتودنسی ثابت

۲) ارتودنسی متحرک

این نوع از ارتودنسی قابل جا به جایی است یعنی خود شخص میتواند در بعضی مواقع ابزار ارتودنسی را از دندان جدا کند. و معمولا این روش برای دندان هایی که مشکل چندانی ندارند استفاده میشود‌ و یا برای افرادی که بعد از چند سال سیم کشی دندان هارا برداشته اند لازم است یک دوره کوتاهی از سیم کشی متحرک استفاره کنند تا تغییرات دندانشان ثابت شود.

ارتودنسی متحرک

هزینه ارتودنسی با کارت طلایی دندانپزشکی

و اما هزینه ارتودنسی متغیر است یعنی بستگی به میزان مشکلات دندان شما و مدت زمان نیاز شما به خدمات دندان پزشکی و انتخاب نوع و جنس ارتودنسی تغییر میکند پس نمیتوان هزینه ثابتی برای آن درنظر گرفت ولی اصلا هزینه های آن جای نگرانی ندارد چرا که با کارت تخفیف زیبایی شما میتوانید تخفیفات خوبی برخوردار شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *