اسلیو بهتر است یا بای پس

عمل اسلیو بهتر است یا بای پس ؟ اگر شماام دچار اضافه وزن هستید احتمالا تا کنون چندبار این سوال را از خود پرسیده اید. درواقع برخی افراد که دچار اضافه وزن مزمن هستند معمولا زمان و اراده کافی برای رژیم و کاهش وزن ندارند بنابراین به دنبال ساده ترین راه برای کاهش وزن هستند. اما چیزی که باید بدان توجه کنیم آن است که بهترین راه کاهش وزن رژیم و ورزش است. ترکیب این دو در کنار هم میتواند بدون هیچ مشکل و آسیبی به کاهش وزن شما کمک کند.

اما اگر بخواهید ره صد ساله را یک شبه طی کنید لازم است از روش های تهاجمی نظیر جراحی استفاده کنید. در همین راستا عمل اسیلو و بای پس جز پرطرفدار ترین روش های جراحی بوده که افراد میتوانند از آن برای کاهش وزن سریع و آسان استفاده نمایند. البته در این روش اگر چه کاهش وزن بدون هیچ مشکلی اتفاق می افتد اما جراحی و دوران نقاهت به سختی طی میشود و فرد باید خود را برای آن آماده کند. تا انتها با کارت طلایی همراه باشید.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای اسلیو معده یا بای پس هستند؟

در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد که آیا عمل اسلیو بهتر است یا بای پس؟ لازم است بدانید، افرادی که دچار مشکلات سوخت و ساز بدن هستند و یا یک بیماری عامل اصلی چاقی برای آن هاست و یا فرصت کافی برای کوهش وزن و رسیدن به سلامت جسمی را ندارند کاندید مناسبی برای عمل جراحی هستند. درواقع در برخی مواد یک فرد در اثر چاقی مفرط در معرض سکته و سایر بیماری های خطرناک است، در این شرایط بهترین راه برای کاهش وزن عمل جراحی است. با اینحال انتخاب نوع و نحوه جراحی ملزم به یک سری پارامتر ها و آزمایشات و مراحل پیچیده است که توسط پزشک متخصص صورت میگیرد. یکی دیگر از عوامل موثر در این فرآیند شاخص وزنی فرد است. بالا و پایین بودن این عمل میتواند مشخص کند که آیا فرد کاندیدای خوبی برای عمل هست یا خیر. در نهایت پزشک و خود فرد باید از هر نظر برای این این عمل جراحی مطمعن باشند چرا که در غیر اینصورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

عمل بای پس چیست؟

در راستای معرفی و توضیح اینکه عمل اسلیو بهتر است یا بای پس ابتدا به توضیح و تشریح عمل بای پس میپردازیم:

در عمل بای پس یک میانبر در وسط معده ایجاد میشود که سبب کوتاه شدن این مسیر و کوچک شدن فضای داخلی معده میشود. این فصای کوچک از طریف یک لوله به ابتدای روده باریک وصل میشود. لازم به ذکر است که طی این عمل اگرچه معده شخص کوچک میشود ولی اضافه معده از بدن خارج نمیشود. در نهایت نیز همین کوچک شدن معده و کوتاهی مسیر سبب کاهش وزن در فرد میشود. این جراحی یک روش سریع و موثر برای افرادی است که میخواهند در کمترین زمان بیشترین کوهش وزن را داشته باشند.

 

مقایسه اسلیو و با پس

 

عمل اسلیو معده چیست؟

در این بخش از مقایسه عمل اسلیو بهتر است یا بای پس به معرفی دقیق عمل اسلیو میپردازیم. طی این فرآیند چیزی حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد معده به کمک منگنه معده بریده میشود و از حفره شکمی خارج میشود. در این عمل هورمون گرلین که مسئول ایجاد احساس گرسنگی است از معده جدا شده و فرد خیلی زود کاهش وزن را تجربه خواهد کرد. جالب است بدانید در این عمل حتی هورمون هایی که مسبب فشار خون هستند نیز به طور کل خارج میشوند. اما این عمل مانند هر جراحی دیگری دارای یک سری عوارض است که در ادامه بدان پرداخته میشود. پس اگر شما نیز برای کاهش وزن قصد عمل جراحی دارید حتما ادامه مطالب را مطالعه کنید. چرا که اطلاع از عوارض و خطرات ناشی از این جراحی ها میتواند در انتخاب شما موثر باشد.

 

اسلیو بهتر است یا بای پس؟

اما سوال اینجاست که عمل اسلیو بهتر است یا بای پس

 

  • اسلیو معده

این عمل برای افراد حجیم خواد بهتراست، تاثیر به نسبت خوبی برای کاهش وزن دارد، تاثیر اندکی در درمان فشار خون و دیابت دارد، هزینه مناسبی دارد، لازم است فرد حدود یک شب در بیمارستان بستری شود، ممکن است فرد دچار کمبود ویتامین شود، تایم بیهوشی و جراحی در فرد کم است، امکان دارد مواد درون معده به بیرون نشت پیدا کند و در نهایت دستماه گوارش دستکاری نمیشود.

 

  • بای پس

این عمل مناسب افراد ریزه خوار است. در این روش نسبت به اسلیو معده کاهش وزن بیشتری اتفاق می افتد. عمل بای پس نسبت به عمل اسلیو پرهزینه تر است. لازم فرد حدودا ۲ الی ۳ روز در بیمارستان بستری شود. تا حدود یکسال ممکن است فرد با کمبود برخی ویتامین ها روبرو شود. در این عمل احتمال نشست مواد با بیرون نسبت به اسلیو کمتز است و در نهایت تغییراتی در دستگاه گوارش رخ میدهد.

 

اسلیو بهتر است یا بای پس ؟ بهترین راه کاهش وزن

با توجه به مطالب گفته شده خودتان میتوانید بسته به شرایطتان متوجه شوید که عمل اسلیو بهتر است یا بای پس؟ اما چیزی که ما در اینجا همواره بدان تاکید داریم آن است که لازم است افراد از طریق ورزش و تغذیه اصولی کاهش وزن داشته باشند. با کاهش وزن اصولی فرد نه تنها هیچ با هیچ عارضه ای رو به رو نمیشود بلکه ورزش و سالم خواری باعث تقویت فرد خواهد شد.از این رو پیشنهاد میشود چنانچه در شرایط خاص نیستید حتما ابتدا رژیم و ورزش را در دستور کار خود قرار دهید. این دو عنصر در کنار هم میتوانند شما را به هدف خود برسانند. اگرچه زمان و صبر و حوصله در این روش از اهمیت بالایی برخوردار است. پس دلسرد نشوید و ادامه دهید‌

 

سخن آخر

اگر همچنان نمیدانید عمل اسلیو بهتر است یا بای پس لازم است با یک پزشک متخصص حرفه ای مشورت داشته باشید. پزشکان با بررسی شرایط جسمی شما میتوانند به این نتیجه برسند که چه عملی برای شما مناسب تر است. پس پیش از هرگونه اقدامی ابتدا یک پزشک حرفه ای را انتخاب کنید و با او چند جلسه مشاوره داشته باشید. سپس در نهایت تصمیم خود را قطعی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *