انواع لیفت صورت بدون جراحی

در این مقاله قصد داریم به انواع لیفت صورت بدون جراحی بپردازیم. با افزایش سن و کاهش کلاژن سازی در پوست، شاهد چین و چروک و شل شدن پوستمان، خواهیم بود. بنابراین فرآیند پیرشدن عمر، کاملا طبیعی است. اما با توجه به علم امروز و محصولات فراوان مراقبت پوستی، و روش های مختلف لیفتینگ صورت، میتوانیم تا حد زیادی از سرعت آن بکاهیم. برای مثال اگر میخواهید پیرشدن پوست صورت خود را به تعویق بیاندازید، از ابتدای 20 سالگی یک روتین مراقبت پوستی را برای خودتان تهیه کنید. بهتر است این روتین حاوی ترکیباتی چون هیالورونیک اسید باشد تا با آبرسانی به پوست از شل شدن آن جلوگیری کند. البته استفاده از ضدآفتاب را به هیچ وجه فراموش نکنید. چنانچه در معرض مستقیم نور خورشید در منزل یا بیرون منزل هستید هر 2 ساعت یکبار ضدآفتاب خود را تمدید کنید و بعد خود شاهد شاداب بودن پوستتان خواهید بود.در این مقاله کارت طلایی، با ما همراه شوید تا با انواع روش های لیفت آشنا شوید.

 

مزایای لیفت صورت بدون جراحی

حال که میخواهیم این مقاله را به انواع لیفت صورت بدون جراحی، اختصاص دهیم لازم است بدانید که این روش، چه مزایایی دارد. طبیعتا هر روش غیر طبیعی که روی بدن یا پوست صورت، پیاده سازی شود، دارای مزایا و معایب خود است. اما ما باید تصمیم بگیریم از چه روشی میخواهیم استفاده کنیم و تا چه حد برای این معایب آمادگی داریم. اما درمیان روش های تهاجمی یا جراحی و روش های غیر تهاجمی، طبیعتا روش های غیر تهاجمی دارای عوارض اندکی هستند. همین عوارض کمتر، خود یک پوان مثبت برای این روش ها محسوب میشود. از طرفی، روش های غیر تهاجمی، موقتی هستند پس چنانچه از عمل پیش رو مطمئن نیستید و برای انجام آن تردید دارید، اصلا جای نگرانی نیست. پس از گذشت یک مدت، صورت شما به حالت اولیه خود باز میگردد. از طرفی این روش ها، دارای دوران نقاهت کوتاه مدت هستند و بدون بیهوشی و درد و خونریزی، صورت میگیرند.

لیفت صورت بدون جراحی

انواع لیفت صورت بدون جراحی

در این بخش از مقاله به انواع لیفت صورت بدون جراحی میپردازیم:

 

  •  لیفت صورت به روش هایفوتراپی

در این روش برای آنکه لایه های زیرین پوست صورت را مورد هدف قرار دهند، از امواج فراصوت و تمرکز و شدت بالا استفاده میشود. طی این فرآیند وقتی سلول های لایه زیرین پوست، مورد هدف امواج فراصوت قرار میگیرند، تا حد زیادی گرم میشوند. وقتی گرما به اوج خود رسید، سلول ها آسیب میبینند. وقتی سلول ها دچار آسیب دیدگی میشوند شروع به کلاژن سازی میکنند و در پی آن جوانسازی و لیفتینگ صورت اتفاق می افتد. لازم است بدانید اگرچه کاهش تولید کلاژن، از 20 سالگی شروع میشود، اما شل شدن و افتادگی پوست از 35 تا 40 سالگی مشهود است. بنابراین اکثر افراد در این سن برای درمان و روش های مختلف لیفتینگ اقدام میکنند.

 

  • لیفت صورت به روش میکرونیدلینگ

یکی دیگر از انواع لیفت صورت بدون جراحی، روش میکرونیدلینگ است. این روش یک روش ایمن و موثر در کاهش چین و چروک ها و شادابی پوست صورت افراد است. این روش، یک روش غیر تهاجمی بوده که پوست افراد را چندسال جوان تر میکند. طی این روش به کمک یک سری میکرونیدل های استریل شده، شروع به تحریک سلول های پوستی میکنند. که در نهایت تولید کلاژن و جوان سازی پوست را به همراه خواهند داشت. اما دقت داشته باشید که از این روش برای چین و چروک های سطحی استفاده میشود. یعنی کاربرد چندانی برای شلی و چین و چروک عمیق ندارد.

 

  •  لیفت صورت به روش میکرودرم ابریژن

سومین روش از انواع لیفت صورت بدون جراحی، مربوط به میکرودرم ابریژن است. طی این روش، یک لایه نازک از سلول ها مرده پوست برداشته میشود. البته این فرآیند توسط یک دستگاه مخصوص با روش مکانیکال صورت میگیرد. با تراشیدن لایه سطحی پوست، تحریک سلول ها آغاز میشود، سپس یک مکش سطحی به کمک دستگاه، ایجاد میشود تا جریان خون را در زیر پوست افزایش دهد. در نتیجه این فرآیند ها، تولید کلاژن سازی در پوست آغاز میشود و شما شاهد جوان سازی در پوست خود خواهید شد.

در این روش، ابتدا پوست به بهترین شکل خود، تمیز و ضدعفونی میشود. سپس بر اساس نظر پزشک، دستگاه در جهات گوناگون شروع به لایه برداری میکند. معمولا این مدت زمان، چیزی بین 20 تا 30 دقیقه است. برای گردن نیز، زمانی حدود 20 دقیقه به طول می انجامد.

 

  • آر اف فراکشنال

آر اف فراکشنال، یکی دیگر از انواع لیفت صورت بدون جراحی است. طی این روش، از امواج رادیویی برای گرم کردن بافت های عمیق پوستی استفاده میشود. این امواج باعث میشود که لایه های درم پوست، تحریک میشود و کلاژن سازی آغاز میشود. از سال 2001 این دستگاه به منظور جوانسازی پوست صورت تولید شد. جوانسازی پوست صورت و از بین رفتن چین و چروک ها، طی چند جلسه و بسته به عمیق چروک و شلی پوست ممکن است به طول بیانجامد.

 

  • اکسنت

رادیو فروئکسی یا اکسنت هم از انواع لیفت صورت بدون جراحی است، که در این بخش بدان اشاره میشود.  یک روش بسیار موثر و البته غیر تهاجمی برای درمان شلی پوست صورت و رفع چاقی موضعی است. از این روش برای شل شدن پوست صورت، به شکل موثری استفاده میشود. همچنین افرادی که دچار سلولیت و چاقی در بخش شکم و ران پا هستند، میتوانند از آن استفاده کنند. طی این روش به لایه های زیرین پوست، حرارت داده میشود که این عمل باعث کلاژن سازی، افزایش گردش خون و از بین رفتن سلول های چربی در آن ناحیه میشود. دقت داشته باشید که گرمای ایجاد شده، میتواند تا حدودی در ناحیه مورد نظر درد ایجاد کند و احساس ناخوشایندی را به همراه داشته باشد. البته این درد تا حدود 24 ساعت به طول می انجامد و بیشتراز آن طول نمیکشد.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مقاله لذت کافی برده باشیم. ما تمام سعی خود را کردیم که انواع لیفت صورت بدون جراحی را برای شما عزیزان شرح دهیم. بدون شک، خود شما به کمک پزشکتان میتوانید یک روش ایمن و کاربردی را برای رفع چین و چروک های پوستیتان انتخاب کنید. هرچقدر در انتخاب روش دقت بیشتری داشته باشید در نهایت نتیجه بهتری خواهید گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *