ایمپلنت دندان چیست, ایمپلنت دندان, هزینه ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست ؟ دندان ها عامل اصلی زیبایی صورت هستند و نبودشان میتواند به کل آرایش صورت را در هم شکنند. دندان ها همانقدر که عامل زیبایی هستند، حساس و آسیب پذیر هستند، بنابراین باید به شدت از آن ها مراقبت شود تا آسیب نبینند.

ولی خب همانطور که گفته شد به دلیل آسیب پذیر بودن دندان ها، ممکن است افراد به دلایل مختلف دندان خودرا از دست بدهند. شک ندارم که احساس بد از دادن دندان برای همه یکسان است و قطعا یک اتفاق وحشتناک خواهد بود. ولی این اتفاق وحشتناک تر هم میشد اگر ما در دوران گذشته زندگی میکردیم! ولی خوشبختانه ما در عصری‌ زندگی میکنیم که آسیب به دندان جبران پذیر خواهد بود و علم پزشکی در این زمینه به کمک ما می آید تا زیبایی را به ما بازگرداند.

اگر چه ممکن است این درمان و خدمات هزینه هایی به همراه داشته باشد ولی با کارت طلایی دندانپزشکی دیگر جایی برای نگرانی نخواهد بود. درواقع از دست دادن دندان فقط بر زیبایی نمیگذارد بلکه در حرف زدن و حتی جوییدن غذا و سوهاضمه نیز تاثیر گذار خواهد بود.
بنابراین هر شخصی موظف است که از دندان های خود به خوبی مراقبت کند.

ایمپلنت دندان چیست

همانطور که گفته شد دلایل متعددی وجود دارد که میتواند مسبب از بین رفتن دندان شود. تصادفات، ضربه شدید، جنس دندان، تغذیه قندی و نامناسب، عدم بهداشت دهان و دندان همگی از جمله عواملی هستند که میتوانند باعث شوند شخصی دندانش را از دست بدهد. اما خوشبختانه امروزه در جایگاهی از علم و دانش هستیم که میتوانیم دندان را جایگزین کنیم و دندانی درست به خوبی و و حتی مستحکم تر و زیباتر از دندان طبیعی خودمان داشته باشیم که به آن کاشت دندان میگویند. که البته کاشت دندان به ایمپلنت معروف است.

ایمپلنت چه میکند؟

ایمپلنت دندان چیست و چه میکند ؟ در واقع وقتی شخصی دندانش را از دست میدهد به این معناست که ریشه دندان نیز از بین رفته است چرا که اگر ریشه باقی مانده باشد باز هم با روش هایی میتوان آن را ترمیم کرد ولی اگر ریشه هم از بین رفته باشد یعنی هیچ پایه و تکیه گاهی وجود ندارد. بنابراین در چنین شرایطی میتوان از یک پایه به عنوان ریشه و از یک ماده مخصوص یه عنوان عاج استفاده کرد. به این روش ترمیم دندان ایمپلنت میگویند که از ریشه تا عاج دندان، ساخته میشود.

روش کاشت دندان

در این روش در لثه بیمار سوراخی ایجاد میشود که تا استخوان فک امتداد دارد. سپس ریشه ای از جنس تیتانیوم را در این سوراخ قرار میدهند تا به استخوان فک تیکه داده شود و در آنجا محکم شود. این پایه دقیقا نقش ریشه را ایفا میکند و همانقدر و حتی محکمتر است. سپس دندان پزشک روی ریشه تیتانیومی کامپوزیت قرار میدهد که این کامپوزیت مثل دندان طراحی شده و نقش عاج را بازی میکند و بسیار محکم و مقاوم در برابر هرنوع پوسیدگی و آسیبی است. ایملنت بسیار محکم و مقاوم است. به طوری که حتی گاها تا پایان عمر یک فرد باقی میماند. البته تمام اینها بسته به نگهداری و مراقبت های خود شخص هم دارد.

قیمت ایمپلنت دندان

از آنجایی که امپلنت روشی بسیار موثر و کارآمد برای جایگزین کردن دندان است بنابراین قطعا زمان و دقت زیادی مطلبد. درواقع کاشت دندان در چند مرحله صورت میگیرد و هرچقدر پزشک شما تخصص و تجربه داشته باشد، نتیجه کار شما عالی خواهد شد و هرچقدر هم پزشک حاذق تر هزینه بالاتر خواهد بود.
اگر چه عوامل دیگری هم هستند که در هزینه آن موثر هستند مانند:

  • اینکه‌ ایملنت ساخت چه کشوری است
  • مواد ایمپلنت از چیست
  • جنس ایمپلنت چیست
  • کلینیکی ک درآن خدمات دریافت کرده اید
  • زمانی که برای این خدمات صرف شده
  • و غیره

بنابراین عوامل زیادی روی این هزینه ها موثر هستند.

اما بااین حال هزینه ایمپلنت از ۳میلیون تومان شروع میشود و با افزایش کیفیت بالا تر میرود

ایمپلنت مناسب چه افرادی است؟

درواقع هر شخص سالمی که به خوبی از دندان های خود مراقبت میکند و لثه و استخوان های سالمی دارد میتواند ایمپلنت انجام دهد. و عواملی چون؛ استعمال دخانیات و مصرف الکل و عدم بهداشت دهان و دندان میتواند در روند بهبود دندان ها مانع ایجاد کنند. و همانطور که گفته شد فرد باید از سلامت استخوان برخوردار باشد یعنی تراکم استخوان ضیعفی نداشته باشد.

بنابراین همگی این موارد باید قبل از اقدام به ایمپلنت بررسی گردد.

آیا بیمه به ایمپلنت دندان تعلق میگیرد؟

همانطور که میدانید خدمات دندان پزشکی به ندرت تحت بیمه قرار میگیرند و یا فقط در مراکز خاص و تحت نظر پزشکان مشخصی این اتفاق صورت میگیرد. بنابراین عموما تعرفه این خدمات آزاد است و هزینه بالایی میطلبد.

به همین دلیل مشاهده شده فرد پس از اینکه دندانش را از دست داده برای کاشت آن اقدام نمیکند و یا اینکه به جایگزین کردن یک دندان مصنوعی قانع میشود و همانطور که همه میدانیم، دندان مصنوعی کارایی دندان اصلی را ندارد.

بیمه کارت طلایی دندانپزشکی

باهمه این توصیفات کارت طلایی دندان پزشکی این امکان را برای افراد تحت بیمه قائل شده که بتوانند تمامی خدمات دندان پزشکی خودرا با کمترین هزینه و بالاترین درجه کیفی انجام دهند.
درواقع به افراد بیمه کارت طلایی ۳۰تا ۷۰ درصد تخفیف تعلق میگیرد و ایم تخفیف شامل تمامی خدمات دندان پزشکی است.

هدف از این بیمه هدیه دادن لبخندی زیبا به هم وطنانمان است چرا که لبخند زیبای شما تصلی بخش خاطر ماست. بنابراین در صورت نیاز به خدمات دندان پزشکی میتوانید با دریافت کارت طلایی دندان پزشکی از تخفیفات شگفت انگیز این طرح برخوردار شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *