هزینه ایمپلنت

در این مطلب قصد بر این است که به موضوع ایمپلنت دندان بپردازیم، از ویژگی ها و عمر ایمپلنت تا هزینه ها و کارت تخفیف دندانپزشکی جهت کاهش هزینه ها!

مقدمه: فکر میکنم‌ همه ما از همان کودکی حساسیت عجیبی نسبت به دندان هایمان داشته ایم، چرا که در سن ۷سالگی شاهد افتادن دانه به دانه دندان هایمان هستیم و به همین دلیل این ترس در وجودمان رخنه کرده است که اگر دندان های اصلی و دائمیمان هم بیفتد باید چه کنیم؟! من به شخصه اعتراف میکنم این ترس همیشه در وجودم بوده است. ولی در سالهای اخیر با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی تا حدود زیادی این ترس از روی دوشمان برداشته شده است چرا که‌راهکار های زیادی برای پیشگیری از پوسیدگی و حتی ترمیم و جایگزینی دندان های آسیب دیده وجود دارد.
بنابراین با اندکی تحقیق میتوان متوجه شد آن‌همه ترس و نگرانی لازم‌ نبوده است.

با همه این ها، بهتر است هر فردی به خوبی از دندان های خود مراقبت کند و با رعابت بهداشت و دهان و دندان و روش های پیشگیری از آسیب به آنها جلوگیری کند. چراکه درمان و جایگزین کردن دندان ها جدا از صرف وقت، انرژی و استرسی که با خود به همراه دارد، هزینه زیادی هم میطلبد. پس عاقلانه ترین کار مراقبت و پیشگیری از آسیب های جدی به دندان است. اما اگر به هر دلیلی دندانتان دوچار آسیب یا مشکل شد و حتی از بین رفت باز هم جای نگرانی نیست، چرا که کارت طلایی دندان پزشکی به شما این امکان را میدهد تا تمامی خدمات دندان پزشکیتان را با کمترین هزینه انجام دهید.

ایمپلنت چیست

درواقع بدترین اتفاقی که ممکن است برای یک دندان بیفتد، افتادن آن است.

یعنی ممکن است یک سری حوادث و اتفاقات دست به دست یکدیگر دهند تا یک دندان آسیب ببینید و کامل از بین برود. در این‌صورت هم اصلا جای نگرانی نیست چرا که میتوان با کاشت دندان(ایمپلنت) این مشکل را حل کرد، چه بسا ایملنت، دندانی مقاومتر و محکم تر و بهتر از دندان اصلی ما خواهد بود.

ایمپلنت دندان، روشی است که در آن دندان پزشک به وسیله ابزارآلات و علم خود، دندانی کاملا مشابه به دندان انسان را در دهان فرد قرار میدهد‌.

ایمپلنت دندان فوری چیست

همانطور که توضیح دادم ایمپلنت در دو مرحله صورت میگیرد‌. مرحله اول قرار دادن پایه(ریشه) دندان در لثه و استخوان فک. بعد از این روش فرد باید مدتی را صبر کند تا پایه به استخوان فک و لثه جوش بخورد. سپس در مرحله دوم دندان پزشک، پروتز یا تاج (قسمت بیرونی دندان) را روی آن قرار میدهد.

اما در ایمپلنت فوری، همزمان پایه و تاج قرار داده میشود. این روش در شرایط خاص، وقتی فردی به هردلیلی عجله دارد صورت میگیرد.

ایمپلنت چگونه است

درواقع در این روش دندان پزشک، پایه ای محکم و معمولا از جنس تیتانیوم را در فک فرد قرار میدهد. به طوری که در ابتدا سوراخی در لثه و فک فرد ایجاد میکند سپس پایه تیتانیومی که حکم ریشه را دارد در آن سوراخ قرار میدهد و به استخوان فک محکم میکند‌. بااین روش ریشه ای محکم و مقاوم ساخته میشود. با گذشت زمان این پایه تیتانیومی به فک جوش میخورد و میتوان جایگزین مطمعن و خوبی برای ریشه باشد. سپس دندان پزشک، تاجی مشابه با دندان اصلی ما روی آن قرار میدهد، و به وسیله اتصال دهنده این دو را به هم متصل میکند.

مجموع این اقدامات، باعث ساخت دندانی زیبا و کاملا مشابه با دندان انسان میشود.

عمر ایمپلنت دندان چقدر است

شاید برایتان جالب باشد که ایمپلنت دندان میتواند بسیار محکم و مقاوم باشد به طوری که گاها از دندان انسان هم مقاوم تر و محکم تر خواهند بود.
بنابراین ایمپلنت دندان عمری طولانی دارد و اگر به خوبی از آنها مراقبت شود تاپایان عمر همراه شما خواهند بود.
به نظر من این علم، نقطه پرتاپی در علم دندان پزشکی بوده است، چرا که یک مشکل مهم را در رابطه با دهان دندان برطرف کرده است.

چرا بعضی از ایمپلنت ها شل میشوند

احتمالا قبلا شنیده اید که کسی دندان کاشته ولی بعد از مدتی شل شده است!

درواقع کاشت دندان به دو صورت انجام میشود:

  1. تکیه دادن پایه تیتانیومی به استخوان فک
  2. قرار دادن پایه تیتانیومی در لثه

در روش دوم هرآن ممکن است دندان کاشته شده لق و شل شود، بنابراین این روش از کاشت دندان عمر چندانی ندارد.

اما در سالهای گذشته برخی افراد به خاطر تفاوت قیمتی که بین این دو روش وجود داشت روش دوم را انتخاب میکردند. غافل ازاینکه این روش عمر چندانی نداشت.
اما امروزه این روش کاملا بی کاربرد شده است چرا که اکثر افراد از مزایا و معایت این دو روش مطلع شده اند‌.

هزینه ایمپلنت دندان

عوامل متعددی در تعیین هزینه ایمپلنت دندان دخیل هستند.

همانطور که گفته شد ممکن است فردی روش دوم ایمپلنت را انتخاب کند یعنی از دندان پزشک بخواهد پایه تیتانیومی را در لثه فرد قرار دهد، بنابراین هزینه کمتری باید پرداخت شود.

عامل دیگری که در هزینه های شما تاثیر گذار است، پزشکی است که به آن مراجعه میکنید. ممکن است دندان پزشک شما به سبب تجربه و مهارت بالایی که دارد هزینه بیشتری هم دریافت کند.
عامل بعدی محلی است که کلینیک یا مطب دندان پزشکی درآن واقع شده است. هرچقدر مطب و کلینیک در منطقه خوبی از شهر قرار داشته باشد تعرفه های دندان پزشکی نیز افزایش میابند.

ایمپلنت دندان و کارت طلایی دندان پزشکی

همانطور که احتمالا فهمیده اید، این روش، روشی پر هزینه است و بسته به عوامل مختلف این هزینه میتواند زیاد تر و یا کمتر هم باشد.

اما چیزی که مهم است سلامتی و زیبایی ماست و در این راه هرچقدر هم هزینه کنیم ارزشش را دارد.

اما اگر توانایی پرداخت این هزینه هارا نداشتیم چکار کنیم؟

در چنین شرایطی کارت تخفیف دندانپزشکی به کمک ما می آید.

این کارت این امکان را به ما میدهد که تمامی تعرفه های دندان پزشکی خودرا با تخفیف انجام دهیم.

این تخفیفات میتوانند بسیار چشمگیر باشند یعنی تقریبا بین ۳۰تا ۷۰درصد متغیر خواهد بود و بسته به نوع خدماتی که صورت میگیرد برروی تعرفه های شما اعمال میشود.

درواقع همانطور که همیشه گفته ایم هدف ما لبخند زیبای شماست و تمامی تلاشمان برای این امر انجام خواهیم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *