بهترین روش جوانسازی پوست

برای یافتن بهترین روش جوانسازی پوست ابتدا باید بدانیم پوست ما به چیزی احتیاج دارد؟ یعنی ابتدا باید پوستمان توسط یک پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد و بسته به شرایط پوستی یک روش مناسب برای بهبود بخشیدن پوست معرفی و پیاده سازی شود. درواقع مشکلات اصلی پوست ما زمانی شروع میشود که سن بالا رود. هرچقدر سن افراد بیشتر شود تولید کلاژن در آن کاهش یافته و در مقابل چین و چروک نیز افزایش میابد. شادابی و شفافیت پوست کاهش میابد و کدری و منافذ باز صورت خود را نمایان میکنند. اما این پایان همه چیز نیست. امروزه افراد میتوانند با روش های مناسب برای پیشگیری و درمان مشکلات پوستی خود اقدام نمایند. در ادامه مقاله بهتر و دقیق تر به بیان این مسئله میپردازیم. پس برای داشتن پوستی جوان و زیبا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

تاثیرات افزایش سن بر پوست

حال که میخواهیم با بهترین روش جوانسازی پوست آشنا شویم ابتدا لازم است بدانیم که چرا پوست صورت ما به جوانسازی نیاز دارد! با افزایش سن به مرور زمان میزان تولید کلاژن، الاستین و پروتئین کاهش میابد. همین امر سبب میشود که چین و چروک ها بر پوست نمایان شوند. حال هرچه قدر زمان میگذرد این خطوط عمیق تر شده و ظاهر ناخوشایند تری ایجاد میکند. اما موضوع به همینجا ختم نمیشود درواقع پوست به مرور حال افتاده پیدا میکند و شل شدن گریبان پوست را میگیرد. از طرفی شما شاهد کاهش حجم در نواحی مختلف صورت میثل گونه ها، اطراف چشم و غیره خواهید بود. البته این امر در سن ۵۰ سالگی زه بعد مشهود است. اینجاست که فرد احساس میکند به یک روش موثر در جوانسازی پوست احتیاج دارد. اما چه روش های برای پیشگیری و درمان مشکلات پوستی وجود دارد؟ در ادامه به این موضوع پرداخته میشود.

 

روش های جوانسازی پوست

 

روش های پیشگیری از پیری پوست

در بخش بعدی به بهترین روش جوانسازی پوست میپردازیم. اما ابتدا لازم است بدانیم چه کارهای به داشتن پوستی زیبا و سالم کمک میکند.‌از طرفی ما چگونه میتوانیم از پیری زودرس پوست جلوگیری کنیم:

 

  • داشتن تغذیه مناسبی که فاقد قند ها و چربی های مضر باشد. این دوعامل میتوانند در پیری پوست نقش موثری داشته باشند.
  • نوشیدن آب به میزان کافی‌. همانطور که میدانید بیشتر حجم بدن ما را آب تشکیل داده است. بنابراین نوشیدن آب باعث شادابی هرچه بیشتر پوست ما میشود.
  • استفاده از روتین پوستی مناسب. لازم است افراد از یک روتین پوستی مغذی و مناسب برای پوست خود استفاده نمیاند. استفاده از شوینده های مناسب، آبرسان و مرطوب کننده، کرم های دورچشم‌ و استفاده از ضدآفتاب میتواند نقش بسزایی در سلامت پوست داشته باشد.
  • استفاده مرتب و مداوم از ضدآفتاب تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از چین و چروک، شلی پوست، لک و جوش و غیره دارد.

 

با رعایت نکات فوق میتوانید تا حد خوبی از پیر شدن پوست جلوگیری کند.

 

مدرن ترین روش های جوانسازی پوست

 

روش های جوانسازی پوست

اما با وجود تمامی مراقبت هایی که در بخش قبل گفته شد باز هم بشر نمیتواند جلوی چروکیده شدن و شل شده پوست را بگیرد. در این شرایط استفاده از روش های تهاجمی و غیرتهاجمی مختلف میتواند به جوانسازی پوست کمک شایانی داشته باشد. بنابراین در این بخش به بهترین روش جوانسازی پوست میپردازیم:

 

۱. روش تهاجمی: جراحی پلاستیک در مراکز زیبایی در دسته روش های تهاجمی قرار میگیرد. بدیهی است که روش های تهاجمی بسیار ماندگار هستند. از طرفی هزینه این قبیل جراحی ها بالا بوده و ممکن است برخی افراد توانایی انجام آن را نداشته باشند.

 

۲. روش های کم تهاجی: روش های نظیر هایفوتراپی جز این دسته قرار میگیرند. همچنین روش های نظیر تزریق بوتاکس و ژل و چربی نیز جز روش های کم تهاجمی هستند.

 

۳. روش های غیر تهاجمی: استفاده از محصولات مراقبت پوستی نظیر کرم های ضدچروک و روتین های پوستی در این دسته جا دارند.

 

  • روش های تهاجمی

روش های تهاجمی یکی از بهترین روش جوانسازی پوست محسوب میشود‌. اما در این روش جراحی طی یک بیهوشی صورت میگیرد. فرد نیاز دارد در طی جراحی بستری شود و دوران نقاهت طولانی را پشت سر بگذارد. روش جراحی یک روش پیچیده بوده که با درد و تورم و کبودی همراه است. طبیعتا در این روش ریسک خطرات بالا میرود. این روش دارای هزینه نسبتا زیادی است‌. اما اگر فردی تمامی این موارد را قبول کند قطعا شاهد تغییر بسیار زیاد و شگفت انگیزی در صورت خود خواهد شد. میزان تغییر و ماندگاری در روش جراحی بسیار زیاد است و افرادی که میخواهند یک بار برای همیشه یک تغییر خوب در پوست و صورت خود داشته باشند میتوانند روش جراحی را انتخاب نمایند.

 

  • روش کم تهاجمی

روش کم تهاجمی از ماندگاری پایینی برخوردار است. یعنی پس از گذشت چند ماه تا یک سال تاثیر این اقدامات از بین میرود و فرد باید مجددا برای دریافت خدمات زیبایی اقدام نماید. طبیعتا هزینه ای که صرف این کار میشود نسبت به جراحی بسیار پایین تر است. دوران نقاهت در این روش بسیار کم است و فرد برای دریافت خدمات احتیاجی به بیهوشی و بستری شدن ندارد.

 

  • روش غیر تهاجمی

تاثیر این روش بسیار کم و در دراز مدت قابل مشاهده است. اگر فردی میخواهد از روش غیر تهاجمی نتیجه بگیرد باید درمان از از همان ابتدا و پیش از بروز چین و چروک آغاز نمایند. در صورت بروز شل شدگی ها و چین و چروک ها روتین پوستی تاثیر بسیار ناچیزی در درمتن فرد خواهد داشت.

 

روش های جوانسازی پوست برای مردان

 

سخن آخر

در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید یکی از بهترین روش جوانسازی پوست را برای درمان خود استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که پیش از هرگونه اقدامی به یک متخصص پوست کاربلد و حرفه ای مراجعه کنید. ابتدا یک چلسه مشاوره با پزشکتان داشته باشید. در ابن جلسه با بررسی پوست شما مشخص خواهد شد که چه روشی برای درمان شما تاثیر گذار است. طبیعتا اگر میخواهید بهترین نتیجه را از خدمات زیبایی خود داشته باشید باید به پیشنهاد و مشاوره پزشکتان عمل کنید. پزشک شما با در نظر گرفتن پارامتر های زیادی از جمله جنس پوست، شرایط پوستی شما، سن شما و غیره یک روش موثر و مفید در جوانسازی را به شما عزیزان پیشنهاد خواهد داد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *