بوکال فت

امروزه جراحی بوکال فت به یکی از پرطرفدار ترین روش های جراحی در دنیا تبدیل شده است. اگرچه افراد بسیار زیادی وجود دارند که به دنبال پیدا کردن راهی برای پر کردن و چاق کردن صورت خود هستند اما افراد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که میخواهند صورتی استخوانی و لاغر داشته باشند. علت این امر ترند شدن صورت های قلبی شکل و مثلث معکوس است. درواقع اکثر افراد تلاش میکنند صورتی مطابق با مد و ترند داشته باشند. در همین راستا جراحی میتواند یکی از بهترین روش ها برای این کار باشد. افرادی که صورت گرد دارند میتوانند به کمک یک جراح پلاستیک متخصص فرم صورت خود را تغییر دهند و به شکل دلخواه خود درآورند. در ادامه مقاله بیشتر به بیان این موضوع خواهیم پرداخت پس با کارت طلایی همراه باشید.

 

بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت یک روش ساده و با قیمتی مناسب برای آن دسته از افرادی که میخواهند صورتی گرد و چاق نداشته باشند‌ با این روش این قبیل افراد میتوانند صورتی زیباتر، مدرن تر و کلاسیک تر داشته باشند. جالب است بدانید در این روش جراحی هیچ ردی از بخیه یا برش و زخم روی پوست باقی نمیماند. طی این روش پزشک متخصص چربی های موجود در لپ را خارج میکند و گونه ها حالت برجسته پیدا میکند و در چانه حالت تیزی ایجاد میشود. طی این روش ها صوزت حالت قلبی شکل پیدا میکند و از حالت گرد خود خارج میشود.

 

بوکال فت چگونه انجام میشود؟

جالب است بدانید در جراحی بوکال فت برش در داخل دهان ایجاد میشود. این برش بسیار کوچک بوده و طی آن پزشک، توده های چربی را از میان عضلات خارج میکند. درواقع چربی هایی که در این جراحی برداشته میشوند جز چربی های عمیق محسوب میشوند که هرچقدر حجم این چربی ها افزایش یابد صورت گرد تر و تپل تر میشود. در برخی موارد چربی که در اطراف صورت وجود دارد یکسان نیست اما پزشک باید توجه داشته باشد که چه مقدار چربی را برداشت میکند. در غیر اینصورت ممکن است صورت فرد نامتقارن شود. جراحی فوق تحت بی حسی موضعی صورت میگیرد و پس از پایان عمل نیازی نیست که فرد بستری شود‌. در نهایت پس از خارج شدن تمامی چربی ها شکافی که در دهان ایجاد شده بود بخیه داده میشود. بخیه های دهان از نوع جذبی بوده و نیاز نیست پس از مدتی کشیده شوند.

 

چربی بوکال چیست؟

همانطور که گفته شد جراحی بوکال فت به منظور برداشتن چربی های عمقی صورت انجام میشود. این چربی ها باعث ایجاد فرم بچگانه در صورت میشوند و خارج کردن آن تنها با جراحی امکان پذیر است. درواقع این چربی به دلیل عمقی بودن آن با رژیم و ورزش از بین نمیرود و تنها راه آن جراحی است. طی این روش با خارج شدن چربی ها فرم اصلی صورت، گونه ها، استخوان فک و غیره نمایان میشوند و چهره شکل شیک تر و زیباتری به خود میگیرد. البته باز هم سلیقه در این زمینه حرف اول را میزند. خیلی از افراد برای داشتن صورتی تپل برای تزریق چربی یا بوتاکس و ژل اقدام میکنند برخی نیز برای داشتن صورتب لاغر تر و استخوانی تر چربی های طبیعی صورت خود را خارج میکنند.

 

برداشتن چربي بوكال

 

مزایا و معایب بوکال فت

جراحی بوکال فت مانند سایر روش های زیبایی دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است که در این بخش بدان پرداخته میشود. از مزایای این روش میتوان به:

 • در کمترین زمان فرد به نتیجه دلخواه خود میرسد. یعنی فرد زیباجو در همان روز عمل میتواند نتیجه عمل خود را به وضوح مشاهده نماید.
 • هیچ اثری از بخیه باقی نمیماند.یعنی صورت فرد هیچ آسیبی نمیبنید و هیچ رد زخم و بخیه ای باقی نخواهد ماند.
 • این جراحی دارای دوران نقاهت کوتاه مدتی است.
 • هیچ رد کبودی، قرمزی و تورمی از این جراحی باقی نمیماند.

 

معایب

 • برخی معتقد هستند که این جراحی باعث افزایش روند پیری و شل شدن پوست میشود. از طرفی این چربی غیرقابل بازگشت است و در موارد اندکی امکان بازگشت آن وجود دارد.

 

مراقبت های پس از جراحی

 • پس از جراحی بوکال فت ممکن است دهان فرد تا چند روز دچار خون ریزی و درد شود. اما با مصرف دارو و نکات بهداشتی و مراقبتی خیلی زود این زخم و درد ها کاهش پیدا میکند.
 • تا چند روز پس از جراحی از حرف زدن و خوردن غذاهای سفت دوری کنید. در این دوران خوردن آش و سوپ بهترین انتخاب هستند.
 • تا مدتی لازم است زخم ها به کمک سرم و مواد ضدعفونی کننده شست و شو داده شود. همچنین مصرف آنتی بیوتیک در این دوران الزامی است.
 • تا مدتی از نگاه کردن به پایین و فشار آوردن صورت و فک خود خودداری کنید.
 • در دوران نقاهت خود از مصرف دخانیات خودداری کنید‌
 • از زبان زدن به زخم دهان خود جددا خودداری کنید.

 

سخن آخر

در نهایت پیشنهاد میشود که برای جراحی بوکال فت حتما به یک پزشک متخصص و با سابقه و مراکز زیبایی معتبر مراجعه کنید. طبیعتا هرچقدر پزشک شما در زمینه جراحی سابقه طولانی تری داشته باشد، عوارض جراحی کاهش پیدا خواهد کرد‌. از طرفی چهره شما همان چیزی خواهد شد که انتظارش را داشته اید. پس پیش از هرگونه اقدامی ابتدا یک یک کلینیک و پزشک معتبر را شناسایی کنید و سپس برای درمان اقدام نمایید.  اما دقت داشته باشید که این عمل غیر قابل بازگشت خواهد بود پس خودتان را برای این موضوع نیز آماده کنید تا دچار شوک یا دودلی نشوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *