تخلیه منافذ پوست

قبول کن! شما هم جوش هایتان را نیشگون می گیرید! آیا این درست است؟ قبل از خواب، بعد از دوش گرفتن، عذاب وجدان دارید و در صبح یک روز مهم و قابل توجه، تمام قوانین و پیشنهادات کتاب ها و مراکز زیبایی را کنار می گذارید و دو انگشت خود را دور جوش هایتان می گذارید و آن ها را تخلیه می کنید! (البته به نظر کاملا خالی بود!) اگر این کاری است که همه ما در کنار هم انجام می دهیم، آیا زمان آن نرسیده است که آن را به درستی انجام دهیم؟ کاساندرا لنینگ، متخصص زیبایی، توصیه های حرفه ای به ما ارائه کرده است. کسی که تقریباً همه چیز را در مورد کارهایی که ما در حمام با جوش هایمان انجام می دهیم می داند و حتی اعتراف می کند که خودش گاهی اوقات این کار را انجام می دهد! در این مقاله راهکارهای در رابطه تخلیه منافذ پوست به شما ارائه می دهیم.

ترفندهای تخلیه منافذ پوست

 

دست های خود را دائم بشوئید

باکتری ها نمی توانند در محیط های استریل پخش شوند. هنگام تخلیه منافذ، احتمال انتشار میکروب ها بسیار قابل توجه است. قبل از شروع کار، دست و صورت خود را با دقت تمیز کنید. به جای شروع با دست خالی، او توصیه می کند برای محافظت از نوک انگشتان خود از دستمال کاغذی یا دستکش پلاستیکی یکبار مصرف استفاده کنید. این به ویژه برای جلوگیری از انتشار میکروب هایی که در زیر ناخن های شما در منافذ و زخم های باز صورت شما انباشته شده اند مفید است.

دست های خود را پوشیده نگه دارید

باکتری ها نمی توانند در محیط های استریل پخش شوند. هنگام تخلیه منافذ، احتمال انتشار میکروب ها بسیار قابل توجه است. قبل از شروع کار، دست و صورت خود را با دقت تمیز کنید. به جای شروع با دست خالی، او توصیه می کند برای محافظت از نوک انگشتان خود از دستمال کاغذی یا دستکش پلاستیکی یکبار مصرف استفاده کنید. این به ویژه برای جلوگیری از انتشار میکروب هایی که در زیر ناخن های شما در منافذ و زخم های باز صورت شما انباشته شده اند مفید است. با انجام این روش تاثیر بسیار خوبی در تخلیه منافذ پوست خود خواهید گذاشت.

پاک کننده و آبرسان

چه چیزی حیاتی تر از اسکراب کردن صورت است؟ بعد از پاکسازی، پوست را تمیز کنید! او پیشنهاد می کند: «بعد از پاکسازی صورت خود از منافذ مسدود شده، از یک تونر و سپس یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید. همانطور که بعد از جراحی آن ناحیه را تمیز می کنند، شما باید همین کار را در اینجا انجام دهید و کاملا تمیز کنید.

از ابزارها به درستی استفاده نمایید

لانینگ توصیه می کند: «اگر نمی دانید چگونه از آنها به درستی استفاده کنید، از ابزارهای تخلیه منافذ استفاده نکنید.  داروخانه‌ها طیف وسیعی از چوب‌ها و وسایل تمیزکننده را می‌فروشند. قبل از خرید هر یک از این ابزارها، مطمئن شوید که مدلی با کیفیت بالا انتخاب کرده اید. قبل از استفاده از آنها، نحوه استفاده صحیح از آنها را برای جلوگیری از خراشیدگی پوست یاد بگیرید. «فقط خدا می‌داند که برخی از ابزارها برای چیست و چگونه از آن‌ها استفاده کنیم!» اومی فریاد می زند. اگر نمی دانید چگونه از ابزاری به درستی استفاده کنید، از آن استفاده نکنید. با این حال، اگر فکر می کنید باید از آن استفاده کنید، یک مدل با کیفیت بالا تهیه کنید. انجام این کار هم مانند موارد بالا در تخلیه منافذ پوست شما تاثیر گذار خواهد بود.

می توان از بخار برای از بین بردن کثیفی های سرسخت استفاده کرد

اگر تمیز کردن صورتتان سخت شد و منافذ ناپاک باقی ماندند، سعی کنید صورت خود را با پرز و بخار بشویید. او دستور می دهد: “برگ را در آب جوش قرار دهید.” سپس آن را به صورت خود بمالید. بیشتر روی مکان هایی که می خواهید تمیز کنید تمرکز کنید. حدود 5 دقیقه صبر کنید. سپس برگ ها را از روی صورت خود بردارید و مشاهده کنید که پوست و کثیفی شما با چه زحمتی پاک می شوند.

جلوی مشکل را از اول بگیرید

آیا می خواهید یک تکنیک مطمئن برای تمیز نگه داشتن منافذ پوست خود داشته باشید؟ هر روز صورت خود را بشویید. او می گوید: «شستن صورت با دست منافذ پوست را پاک نمی کند. زیرا دست زدن به پوست سلول های مرده پوست را از بین نمی برد. تنها کاری که انجام می دهید این است که خاک را روی صورت خود پخش کنید. وقتی صورت خود را با اسفنج یا حوله پاک می کنید، به صورت دستی باعث جریان خون می شوید که مواد زائد و ذرات اضافی را از بین می برد. ماساژ به حذف مواد شیمیایی اضافی که ممکن است در منافذ پوست شما نشسته باشد کمک می کند. در نتیجه، استفاده منظم از صابون و آب گرم به شما در پاکسازی کامل آلودگی های داخل منافذ پوست کمک می کند. بسیاری از افراد اهمیت زیادی برای تخلیه منافذ پوست خود قائل نیستند و جلوی این مشکل را از اول نمی گیرند به همین دلیل پوست بسیار خوبی ندارند.

دلیل اصلی باز شدن منافذ پوست چه می باشد؟

هر مو در ساختاری به نام فولیکول شروع به رشد می کند. جالب اینجاست که هر فولیکول مو دارای منافذی در سطح پوست است که ممکن است مو از طریق آن خارج شود. به جز کف دست و پا، پوست ما با موهای ظریف پوشیده شده است. به همین دلیل است که ما در سراسر پوستمان منافذ داریم.

چه چیزی باعث بسته شدن منافذ می شود؟

وقتی روغن در منافذ پوست ما جمع می‌شود و با آلاینده‌ها و مواد آرایشی تعامل می‌کند، منافذ مسدود می‌شوند. در نتیجه منافذ روی پوست کشیده شده و بزرگتر به نظر می رسند. البته اگر منافذ پوست ما بسته شود، ممکن است جوش داشته باشیم. در نتیجه، هدف ما کاهش منافذ باز به جای بستن کامل آنهاست.

8 راهکار اصلی برای تخلیه منافذ پوست

1.       رعایت کردن تمامی اصول بهداشت و آرایش پوست

2.       انتخاب بهترین پاک کننده برای صورت

3.       حفظ رطوبت پوست صورت

4.       استفاده از پرایمر برای تخلیه موقت منافذ پوست

5.       منافذ پوستی که کثیف و مسدود شده اند را باز کنید

6.       ارتباط بین پوست خشک، منافذ بزرگ و جوش های سرسیاه را جدی بگیرید

7.       تاثیر نور خورشید بر منافذ پوست

8.       شستشوی متوالی برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ

 

چکیده کلی و سخن پایانی

در این مقاله توضیحاتی در رابطه طریقه بستن تخلیه منافذ پوست به شما دوستان عزیز ارائه کردیم. پوست شما قلب دومتان است که باید در حفظ و نگه داری آن بسیار کوشا باشید. اکثر افرادی که پوستی پر از جوش و آکنه دارند دلیل اصلی آن را نمی دانند، اما با مراجعه به یک مرکز زیبایی و استفاده از کارت طلایی می توانید از خدمات ما کمک بگیرید تا پوستی بسیار شفاف و زیبا داشته باشید. از اینکه وقت خود را به جهت مطالعه این مقاله گذاشتید کمال تشکر را داریم.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *