تزریق کانتورینگ صورت

تزریق کانتورینگ صورت یک روش موثر در زیباسازی صورت است. طبیعتا با افزایس سن و کاهش تولید کلاژن و افت عضلات و تحلیل رفتن  چربی، صورت حالتی شل و افتاده به خود میگیرد و این امر باعث ایجاد احساس ناخوشایند در افراد میشود. از این رو پزشکان زیبایی به کمک تکنیک های مختلف سعی کرده اند این مشکل را حل کرده اند.

کانتورینگ صورت یکی از روش های ترمیم بافت های صورت است که برروی خط فک، چانخ و گونه اثر میگذارند. این روش یک روش بصرفه و موثر نسبت به روش های پرخطری چون جراحی است که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. کانتورینگ یک تکنیک سریع و موثر برای فرم دهی به صورت است. البته کانتورینگ توسط متدهای مختلفی صورت میگیرد که در کارت طلایی بدان پرداخته میشود.

 

افراد مناسب برای کانتورینگ صورت

 صورت یک فرد برای انجام تزریق کانتورینگ صورت باید دارای یک سری ویژگی ها باشد که در این بخش بدان میپردازیم:

 

  • افرادی که فک های عریض و پهن دارند کاندید مناسبی برای کانتورینگ صورت هستند.

 

  • افرادی که فک های مربع شکل دارند نیز کاندید مناسبی برای کانتورینگ صورت هستند.

 

  • افرادی که چانه دایره ای شکل دارند کاندید مناسبی برای کانتورینگ فک هستند.

 

  • افرادی که زاویه خط فک ندارند.

 

  • افرادی که گونه های چاقی دارند.

 

  • خانم هایی که فرم فکشان مردانه باشد.

 

  • افرادی که گونه های لاغری داشته باشند.

 

در کل افرادی که از ظاهر صورت خود ناراضی هستند میتوانند از کانتورینگ صورت برای زیباسازی و فرم دهی بخش چانه، گونه و فک خود استفاده کنند.

 

نحوه پیشگیری از عوارض کانتورینگ صورت

تکنیک ها و روش های مختلفی برای تزریق کانتورینگ صورت وجود دارد. اما لازم است پیش از هر اقدامی ابتدا به پزشک مراجعه کنید. البته دقت داشته باشید که یک پزشک ماهر و با تجربه را انتخاب کنید. هرچقدر پزشک در کار خود مهارت داشته باشد احتمال ایجاد آسیب کمتر خواهد بود.

طی جلسه مشاوره تمام حساسیت های شما نسبت به داروها و مواد مختلف سنجیده میشود و مواد موجود در ژل تزریقی نیز بررسی میشود. با اینکار تا حد زیادی از احتمال بروز آسیب جلوگیری میشود. در نهایت نیز لازم است دوران نقاهت خود را استراحت کنید، از داروهای تجویزی استفاده کنید و بهداشت را رعایت کنید تا از هرگونه عفونت  در امان باشید. با عمل کردن به این نکات میتوانید یک تجربه خوب از زاویه سازی صورت خود داشته باشید.

 

زاویه سازی صورت

 

روش های کانتورینگ صورت

تزریق کانتورینگ صورت تنها یکی از تکنیک های برای زاویه بخشیدن به صورت است که در اینجا بدان پرداخته میشود. طی این روش پزشک متخصص تنها با تزریق نوعی ژل خاص به بخش های مختلف صورت باعث زاویه بخشی به آن میشود. طی این فرآیند هیچگونه عمل جراحی صورت نمیگیرد و تنها لا تزریق ژل به بخش گونه و چانه باعث برجسته شدن این نواحی میشود.

همچنین پزشک با تکنیک های خاص خود باعث ایجاد یک فرم خاص در بخش فک میشود. امروزه در سرتاسر دنیا زاویه سازی صورت به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی تبدیل شده است. به طوری اکثر خانم ها و آقایان برای رساندن فرم صورت خود به حالت استاندارد از تکنیک های مختلف کانتورینگ استفاده میکنند. در بخش بعدی مقاله چند روش مختلف را برای زاویه سازی صورت معرفی خواهیم‌ کرد. با ما باشید.

 

کانتور صورت با گریم

در بخش قبلی با تزریق کانتورینگ صورت آشنا شدیم. در اینجا به ساده ترین روش برای زاویه دادن به صورت میپردازیم. در واقع ساده ترین و کم هزینه ترین روش برای زاویه دادت به صورت استفاده از گریم است. یک گریمور یا میکاپ آرتیست با تکنیک های خاص خودشان و استفاده از لوازمی مانند کانتور و کانسیلر و استفاده درست و بجا از این ابزار باعث قادر است یک زاویه سازی زیبا روی صورت فرد زیباجو پیاده کند.

اما خب این روش یک روش کاملا موقتی است و معمولا افراد را راضی نمیکند. روش قبلی یعنی کانتورینگ با ژل نیز یک روش چند ماهه و موقتی است که البته از گریم خیلی ماندگار تر و تاثیر گذار است. اما در بخش بعدی به یک روش دائمی در زاویه سازی صورت اشاره میکنیم.

 

کانتورینگ صورت با جراحی

حال که تزریق کانتورینگ صورت یک روش موقتی است و باعث ارضای حس برخی افراد در زاویه سازی صورت نمیشود پزشکان زیبایی از روشی دائمی میتوانند این تغییرات را بر صورت زیباجو پیاده کنند. طی این روش پزشک متخصص باعمل جراحی و با تراش دادن و پر کردن بخش های مختلف از صورت فرد میتواند باعث زاویه سازی دائمی در صورت آن فرد شود.

این عمل طی بیهوشی کانل صورت میگیرد و البته هزینه و درد فراوانی را تیز به همراه دارد. به هرحال هر کسی بسته به خواست خود یک روش را انتخاب میکند و از آن برای زاویه سازی صورت استفاده میکند. به طور کلی پیشنهاد می شود در این روش به دلیل ریسک جراحی که دارد حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.

 

زاویه سازی با نخ

زاویه سازی با نخ یک روش  موقتی بوده که همانند تزریق کانتورینگ صورت چند ماه تا چند سال تاثیرات آن باقی میمانند. البته تاثیر زاویه سازی با نخ نسبت به تزریق ژل ماندگار تر است اما باز هم در دسته روش های موقتی قرار میگیرد. طی این روش پزشک از طریق نخ ها و سوزن هایی مخصوص اقدام کشیده شدن و زاویه بخشیدن به صورت فرد زیباجو میکند. این نخ ها پس از مدتی جذب شده و تاثیر آن باقی میمانند. امروزه استفاده از نخ های لیفتینگ نیز طرفداران خاص خود را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *