تفاوت کرم روز و شب

احتمالا تاکنون نام کرم روز و کرم شب به گوشتان خورده است. اما اینکه تفاوت کرم روز و کرم شب در چیست یک مسئله کاملا تخصصی است که در این مقاله بدان پرداخته میشود. در سالهای اخیر روش های مختلف مراقبت های پوستی و استفاده از محصولات پوستی مختلف، به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده است. برند های بسیار زیاد و مختلفی دست به اقدام زده اند و محصولات مراقبتی تولید میکنند. از طرفی رسانه ها و فضای مجازی به شکل مستمر، این محصولات را تبلیغ میکنند. سلبریتی ها و بیوتی تراپیست ها و پزشکان، روش های مختلف مراقبت پوستی را آموزش میدهند و همه این ها سبب شده است که مردم بیشتر به سمت مراقبت از سلامت پوست خود بروند. این اتفاقات اگرچه، اتفاق مثبت و خوبی است ولی معایب دیگری نیز دارد که در ادامه بدان پرداخته میشود. اما اصلی ترین موضوع مقاله کارت طلایی، تفاوت کرم شب و کرم روز است.

 

مزیت مراقبت از پوست چیست؟

پیش از آنکه به تفاوت کرم روز و کرم شب بپردازیم ابتدا باید بدانیم این مراقبت های پوستی چه مزیت هایی دارد. یعنی اصلا لازم است برای مراقبت از پوست، محصول یا کرم خاصی را تهیه کرد؟ پوست یکی از حساس ترین بخش های بدن ما انسان هاست. از طرفی پوست صورت، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ما دارد. حال آنکه با افزایش سن و دلایل مختلف، ممکن است پوست ما دچار آسیب شود.

 

مراقبت از پوست

 

در این شرایط مراجعه به پزشک و درمان این مشکلات بسیار مهم و حیاتی است. پوست ما با افزایش سن دچار چین و چروک و شل شدن میشود. اگرچه این امر، طبیعت بدن هر آدمی است اما ما میتوانیم با مراقبت های دست و اصولی این عارضه ها را به تعویق اندازیم. مثلا ما میتوانیم با ماساژ صورت و استفاده از کرم های آبرسان و غیره فرآیند پیر و چروک شدن پوست صورت خود را به تعویق اندازیم و خب این اتفاق میتواند بسیار خوشایند باشد.

 

کرم روز چیست؟

برای آنکه بدانیم تفاوت کرم روز و کرم شب در چیست لازم است ابتدا بدانیم که کرم روز چیست و چه کاربردی دارد. درواقع کرم های روز همانطور که از نامشان پیداست کرم هایی هستند، که در طول روز مورد استفاده قرار میگیرند. این کرم ها قادر هستند از پوست ما در برابر اشعه خورشید محافظت کنند و همچنین پوست ما را در مقابل گردو غبار، آلودگی و رادیکال های آزاد، ایمن کنند. کرم های روز، بسیار سبک و زود جذب هستند.

این کرم ها قوام کمی دارند و خیلی زود، جذب پوست صورت میشوند. این کرم ها معمولا حاوی ویتامین سی هستند که به مرور زمان باعث روشن شدن رنگ پوست میشود. از طرفی، ویتامین سی یک عامل موثر در مراقبت از پوست ما در مقابل نور خورشید است. اشعه ماورا بنفش خورشید، قادر است به عمیق ترین ناحیه پوست، نفوذ کند و فیبر کلاژن را در هم شکند. با آسیب دیدن کلاژن، پوست دچار شلی و چین و چروک میشود. درواقع یکی از عوامل اصلی آسیب به پوست همین نور خورشید است.

 

کرم شب چیست؟

برای آنکه به طورکامل با تفاوت کرم روز و کرم شب آشنا شویم لازم است در اینجا کرم شب را معرفی کنیم. در هنگام شب و وقتی ما در خواب هستیم پوست، کار ترمیم و بازسازی پوست را بر عهده میگیرد. از این رو استفاده از کرم شب باعث میشود ویتامین ها، رطوبت و سایر مواد لازم برای بازسازی پوست فراهم شود و پوست ما کارخود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. کرم های شب، بسیار غلیظ تر و دیر جذب تر از کرم های روز بوده و در آن ها از ترکیبات ضدپیری مانند رتینول ها استفاده میشود. البته رتینول ها موادی بسیارحساس هستند که اگر بایدها و نبایدهای استفاده از آن را ندانید ممکن است باعث آسیب بیشتر به پوستتان شود. از این رو بهتر است از مواد ایمن تری، نظیر باکوچیول ها استفاده کنید.

 

چرا باید از کرم روز و کرم شب استفاده کنیم؟

حال که با تفاوت کرم روز و کرم شب آشنا شدید در اینجا به مزایای این دو نوع کرم میپردازیم:

 

مزایای کرم روز:

 • از پوست ما در مقابل نور خورشید، محافظت میکند.
 • از بروز زودرس چین و چروک های پوستی، جلوگیری میکند.
 • از پوست ما در مقابل آلودکی، حفاظت میکند.
 • پوست ما را به شدت، آبرسانی میکند.
 • پوست ما را در مقابل رادیکال های آزاد، ایمن میکند.
 • باعث کاهش خشکی پوست میشود.

 

دلیل استفاده از کرم روز و کرم شب

 

مزایای کرم شب

 • باعث آبرسانی و مرطوب کردن عمیق، سلول های پوستی میشود.
 • مواد مغزی و ویتامین های لازم را، به پوست میرساند.
 • باعث کاهش علائم پیری، چین و چروک و لک های پوستی میشود.
 • باعث تولید کلاژن و افزایش گردش خون میشود.
 • عارضه های پوستی نظیر خارش، التهاب و قرمزی را کاهش میدهد.
 • باعث بازسازی سلول های پوستی میشود.

 

چه زمانی مراقبت های پوستی جواب نمیدهد؟

خیلی از افراد تفاوت کرم روز و کرم شب را، میدانند و به طور مرتب از آن استفاده میکنند، اما به نتیجه دلخواه نمیرسند. در این بخش از مقاله به علت این امر اشاره میکنیم.

 • در وهله اول شما باید بدانید که تغذیه، اصلی ترین عامل در سلامت پوست و مو است. یعنی اگر شما تمامی کرم های مراقبتی دنیا را داشته باشید اما تغذیه مناسبی نداشته باشید این کرم ها، جوابگو نخواهند بود.

 

 • گاهی مشکلات داخلی، نظیر چربی کبد و مشکلات هورمونی، علت اصلی مشکلات پوستی شما هستند. پس باید ابتدا مشکل خود را ریشه ای حل کنید و سپس به سراغ محصولات و روتین پوستی بروید.

 

 • گاهی افراد کرم شب و روز خود را، از برند های نامرغوب تهیه میکنند. بدیهی است در این شرایط، استفاده از محصولات نتیجه عکس را به همراه خواهد داشت.

 

سخن آخر

معرفی و ارائه تفاوت کرم روز و کرم شب صرفا به این منظور بود که شما عزیزان بیشتر با محصولات مراقبت پوستی آشنا شوید، و از آن در جهت رفع نیازهای خود، استفاده نمایید. زیرا در غیر اینصورت، ممکن است درگیر تبلیغات و رسانه ها شوید و محصولاتی را تهیه کنید که به درد شما نمیخورد. در این شرایط نه تنها از نظر مالی متضرر شده اید، بلکه به پوست خود نیز آسیب رسانده اید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *