جدیدترین هزینه کامپوزیت دندان

امروزه به دلیل افزایش تعامل های اجتماعی افراد زیادی به دنبال رسیدگی به ظاهر خود هستند. در گذشته اصلاح طرح لبخند مستلزم صرف زمان و یا هزینه بسیار بالایی بود اما امروزه میتوان با استفاده از روش های مختلفی همچون کامپوزیت و لمینت دندان طرح لبخند را اصلاح نمود. یکی از متداول ترین روش های که می توان برای اصلاح کردن طرح لبخند استفاده نمود استفاده از روش کامپوزیت دندان است. به این دلیل که قیمت کامپوزیت مناسب است ،  این روش دارد محبوبیت بالایی بین اقشار جامعه پیدا میکند. کامپوزیت دندان امروزه محبوبیت خاصی در کشور ما پیدا کرده است و شما با تبلیغ هایی با قیمت های کاملا متفاوت مشاهده می کنید و در برخی از این تبلیغات ها هزینه کامپوزیت های بسیار ارزانی مشاهده می کنید.درادامه به بررسی جدیدترین هزینه کامپوزیت دندان می پردازیم.

برای کامپوزیت دندان چند جلسه طول میکشد؟

 

در  درمان کامپوزیت بر خلاف درمان لمینت دندان نیاز به قالب گیری و چند جلسه درمان نیاز ندارد. درمان کامپوزیت ونیر در همان جلسه اول انجام می شود و دندان های کامپوزیت شده شما به شما نشان داده می شود و در صورت نیاز به تغییر از نظر شما ، انجام خواهد شد.

کامپوزیت دندان چند ساعت طول میکشد ؟

 

در درمان کامپوزیت دندان نیاز به قالب گیری و ارجاع به لابراتوار وجود ندارد و در طی یک جلسه انجام می شود و طول این جلسه قاعدتا بیشتر است و تمامی کار به صورت دستی توسط پزشک انجام میشود.

 

آیا کامپوزیت به دندان آسیب میزند ؟

 

خیر . کامپوزیت های دندانی مواد خمیری شکل هستند که بر روی دندان های شما قرار می گیرند و برای زیبایی هستند و به دندان شما پیوند می خورند و آسیبی به دندان شما وارد نمی کنند. اما بعد از انجام کامپوزیت دندان نیز شما باید مانند یک دندان طبیعی از آن ها مراقبت کنید.

 انواع کامپوزیت

 

همان طور که قبل تر بیان کردیم کامپوزیت یک نوع مواد رزینی است که با توجه به اندازه ذرات و تعداد در دسته و بخش های مختلفی قرار می گیرند. هر دسته کاربرد خاص خود را دارد. کامپوزیت به چهار نوع مختلف تقسیم می شود که عبارتند از :

 

کامپوزیت هیبرید

 

کامپوزیت میکرو فیلد

 

کامپوزیت نان فیلد

 

ips ونیر

برای به دست آوردن جدیدترین هزینه کامپوزیت دندان، می توانید هر واحد کامپوزیت را در تعداد دندان ها ضرب کنید. باید بدانید که منظور ما از هر واحد کامپوزیت، یک دندان می باشد .

 

منظور از انواع کامپوزیت دندان برند های رایج موجود در بازار نیست بلکه منظور روش های رایج کامپوزیت دندان است. انواع کامپوزیت دندان به شرح زیر است:

 

کامپوزیت دندان های جلو (قدامی)

 

کامپوزیت دندان های عقب (خلفی)

 

کامپوزیت های یونیورسال

 

آیا بیمه هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می کند؟

 

اگر در روش های درمانی، زیبایی نیز نقش داشته باشد، می توان گفت: که متاسفانه مانند دیگر جراحی های زیبایی، بیمه هیچ مبلغی را تقبل نمی کند. ولی اگر کامپوزیت جهت درمان و پر کردن دندان های پوسیده مورد استفاده قرار بگیرد، بیمه می تواند قسمتی از هزینه ان را بپردازد. البته بیمه انواع مختلفی دارد و ابتدا باید ببینید که مراکز درمانی مورد نظر شما با کدام بیمه ها قرار داد دارد. همه بیمه ها با همه مراکز دندانپزشکی قرارداد نمی بندند و ممکن است در پرداخت هزینه کامپوزیت دچار مشکل شوید.تفاوت هزینه کامپوزیت دندان و لمینت  دندان زیاد است.در کل لمینت دندان بهتر از کامپوزیت است بنابراین هزینه زیاد لمینت به نسبت کامپوزیت قابل توجیه است.

 

 

 

تعداد واحد کامپوزیت

یکی از موارد اصلی که بر قیمت این درمان تاثیر دارد، تعداد واحد های آن می باشد. محاسبه این واحد ها با توجه به تعداد دندان هایی است که نیاز به کامپوزیت دارند. به طور مثال اگر یک و یا دو دندان شما نیاز به آن داشته باشد، یعنی یک و یا دو واحد کامپوزیت برای تان انجام می گیرد. بدین ترتیب افزایش تعداد واحد های دندانی سبب بیشتر شدن هزینه کامپوزیت  خواهد شد.

 

برند کامپوزیت دندان

 

بازار دندانپزشکی برند های مختلفی را ارائه داده که هر کدام از آن ها از نظر کیفیت و طول عمر و ماندگاری تفاوت هایی با هم دارند. امروزه بهترین برند ها متعلق به کشور آلمان، آمریکا، سوئیس و ژاپن می باشند. البته باید بدانید که بیشتر این برند ها کیفیت استاندارد دارند. نکته مهم دیگری که در این باره وجود دارد، این است که مهارت و تجربه دندانپزشک در جلوه با کیفیت تر و مرغوب تر برند کامپوزیت موثر است. بنابراین بدانید که نصب بهترین کامپوزیت توسط یک دندانپزشک غیر مجرب می تواند نتایج نا مطلوبی را برای تان به همراه داشته باشد.

 

دستمزد دندانپزشک

 

با توجه به میزان تخصص دندانپزشک و همچنین موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی، با توجه به تعرفه دندانپزشکی هزینه ای به عنوان دستمزد نیز در نظر گرفته می شود.

 

موارد جانبی

 

به طور کلی در اکثر موارد برخی از هزینه های جانبی در جدیدترین هزینه کامپوزیت دندان تاثیر دارند. معمولا بیشتر افرادی که برای این درمان به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند، دارای پوسیدگی های دندانی و یا بیماری های لثه هستند.

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *