جراحی پلک

جراحی پلک

ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که آیا درد جراحی پلک قابل تحمل است؟ یا خیر. اما قبل از این که به توصیف میزان درد ناشی از این عمل جراحی بپردازیم. بهتر است با چیستی جراحی پلک آشنا شویم و بدانیم که نتیجه این عمل چیست و در چه مواردی استفاده دارد. همچنین در این مقاله به انواع دارو هایی که پزشک برای تسکین درد شما تجویز می کند خواهیم پرداخت.

به علاوه در آخر مقاله روش های مراقبتی این عمل جراحی را بررسی خواهیم کرد. اعمال جراحی متنوعی در رابطه با پلک وجود دارد، اما در اینجا ما رایج ترین نوع آن یعنی بلفاروپلاستی را بیان می کنیم. این مدل از جراحی زیبایی در موارد مختلفی انجام می شود. پس با کارت طلایی همراه باشید.

 

موارد انجام جراحی پلک یا بلفاروپلاستی کدام اند؟

این عمل جراحی قادر است یک سری مشکلات و ایرادات را در خود پلک و اطراف آن از بین ببرد. خوب است بدانید که عوامل موثر ایجاد این مشکلات در پلک مربوط به افزایش سن، وراثت، و یا حوادث میباشند. جراحی پلک برای درمان و از بین بردن موارد زیر انجام می شود.

زمانی که پلک بالایی دچار افتادگی شود و برروی مژه های بالا جمع شود. هنگامی که قصد از عمل جراحی از بین بردن کیسه های پلک پایین است. وقتی که پلک ها پف می کنند و بافت های چربی در زیر آن ها جمع می شوند. در مواردی که در اطراف هر دو پلک و بالا و پایین چین و چروک هایی وجود دارد. همچنین این عمل جراحی در موقعیت هایی که باید حتما ابرو لیفت شود، تا افتادگی پلک را برطرف کند، انجام می گیرد.

 

روند جراحی بلفاروپلاستی

تا اینجا موقعیت ها و مواردی که عمل بلفاروپلاستی کاربرد دارد، گفته شد. حالا به روند این جراحی می پردازیم. باید بدانید که این عمل یکی از انواع جراحی پلاستیک است. که در آن پزشک با استفاده از روش های جراحی پلاستیک در مواردی هر دو پلک و اطراف آن ها را جراحی می کند و زیبایی دوباره را به آن ها بر می گرداند. همچنین این عمل جراحی سرپایی بوده و مدت زمان آن کم است و نیازی به بیهوشی ندارد.

و تنها بی حسی موضعی اعمال می شود. در طول جراحی پلک بریدگی های خیلی کوچکی روی پلک اعمال می گردد. و از طریق همین برش ها پوست های اضافی برداشته شده، و پوست پلک و اطراف آن حالتی جوان و زیبا به خودش می گیرد. ممکن است که در این فرایند نیاز باشد تا مقداری از بافت چربی زیر پوست، ( نه همه آن) نیز برداشته شود.

 

ادامه فرآیند جراحی پلک

همانطور که در بالا گفته شد، تنها قسمتی از بافت چربی زیر پوست پلک برداشته می شود. چرا که تخلیه کامل آن یک فرو رفتگی ایجاد می کند و نتیجه ای برعکس خواهد داشت. یعنی نه تنها ظاهر جوان تر نمی شود بلکه پوست مسن تر هم نشان می دهد. بریدگی های ریزی که در قسمت قبلی برروی پوست ایجاد شده بود با استفاده از روش تکنیک های جراحی پلاستیک، بخیه می شوند.

گفتنی است که در عمل پلک زیرین، رایج است که تنها پف کردگی یا همان کیسه چربی زیر چشم اصلاح می شود. هر چه میزان دستکاری پلک بیشتر باشد، احتمال کبودی، ورم و درد بیشتر می شود. بنابراین پزشک با توجه به شرایط جراحی پلک ، از بین دو گزینه بی حسی موضعی و بیهوشی کامل، یکی را انتخاب، و جراحی را انجام می دهد. در بخش بعدی میزان درد این عمل زیبایی را بررسی می کنیم.

 

جراحی پلک بالا

 

درد عمل بلفاروپلاستی

هر گاه که نام جراحی به میان می آید، خود به خود بیمار به فکر درد های آن می افتد. اما جالب است بدانید، از آن جایی که این عمل در لایه های خارجی بدن انجام می شود، درد کمی دارد. با این حال، پزشکان برای از بین بردن درد، همانطور که در بالا گفته شد از بی حسی یا بیهوشی استفاده می کنند.

گفتنی است که معمولا در جراحی پلک بالا، فقط بی حسی موضعی انجام می گیرد. اما برای اصلاح ایرادات پلک پایینی و پف کردگی آن، پزشکان از دارو های آرامبخش یا سدیشن استفاده می کنند. تا بیمار به یک خواب عمیق فرو رود. و فرآیند جراحی او را آزار ندهد. دو دسته از مسکن های رایج وجود دارند که در بخش بعدی به بررسی آن ها می پردازیم.

 

مسکن های عمل پلک

در بالا گفتیم که برای کاهش درد جراحی از دارو هایی استفاده می شود. در این جا دارو های مسکن را معرفی می کنیم. از جمله دارو هایی که برای بی حسی استفاده می شوند می توان به نارکوتیک ها و تیلنول ها اشاره کرد. دسته اول یعنی نارکوتیک ها درست مانند مورفین عمل می کنند و برای درد های شدید تجویز می شوند.

اما دسته دوم یعنی تیلنول ها دارو های مسکن ضعیف تری هستند و کاربرد آن ها برای درد های معمولی تر می باشد. باید توجه داشته باشید که جراحی پلک نیاز به مراقبت هایی دارد. پس در بخش سخن آخر نکته هایی را در این باره بیان خواهیم کرد.

 

سخن آخر

پس از جراحی رعایت نکات زیر به بهبودی سریع تر و تجربه عوارض کمتر کمک می کند. قرار دادن کمپرس سرد برروی پلک به صورت مداوم در مدتی بین 24 تا 48 ساعت پس از جراحی به بهبودی درد جراحی پلک کمک می کند. برای آن که کبودی ها و ورم های محل جراحی زود تر خوب شوند، باید سرتان را با یک بالش یا مانند آن بالا بیاورید. به خاطر داشته باشید که بعد از جراحی تا 2 ماه نمی توانید از لنز استفاده کنید.

همچنین نباید نور آفتاب و آب به صورت مستقیم به سطح پوست محل جراحی برخورد کند. برای این منظور در زمان حمام کردن، فقط بدن و گردنتان را بشویید. و در هنگام قدم زدن در خارج از منزل از عینک آفتابی استفاده کنید. در اینجا مطالب مقاله به پایان رسید. اگر باز هم به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید به صفحات مرتبط مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *