جرمگیری دندان

مقدمه: احتمالا میدانید که آب و تمامی مواد غذایی که ما در طول روز مصرف میکنیم دارای املاح و مواد معدنی است. از این رو به مرور زمان این املاح و مواد معدنی برروی دندان رسوب میکنند‌.
شاید بگویید خب نقش مسواک در این زمینه چیست؟ درواقع مسواک مهم ترین وسیله برای برای مراقبت و بهداشت دهان و دندان است ولی اولا همه افراد آموزش درستی در این باره ندیده اند و نمیتوانند به درستی از مسواک استفاده کنند دوما در حالت عادی مسواک به برخی قسمتهای دندان ها به خصوص دندان های عقبی دسترسی ندارد پس طبیعی است که جرم برروی دندان ها رسوب کند و ظاهر و سلامت دندان های شما را به خطر اندازد. اما خب خوشبختانه روش های نویین این مشکل را حل کرده است. شما میتوانید با مراجعه به کلینیک های دندان پزشکی و پس از معاینه، اقدام به جرمگیری دندان کنید. درضمن میتوانید با استفاده از بیمه کارت طلایی دندان پزشکی در کنار دریافت خدمات ویژه، از تخفیفات شگفت انگیزی نیز برخودار شوید.

چرا باید جرمگیری دندان انجام داد

همانطور که گفتیم جرم به صورت لایه ای کاذب برروی دندان و ریشه دندان رسوب میکند و به دنبال عدم رسیدگی و مراقب، این جرم ها باعث تحلیل لثه شده و جای لثه را میگیرند.

در اینصورت اگر چه لثه تحلیل رفته ولی گویی یک غشا در ریشه دندان ها وجود دارد و همین امر سبب میشود فرد به درستی متوجه فاجعه رخ داده نشود.

بنابراین لازم است هر شخصی در سال حداقل دوبار به دندان پزشک مراجعه کند و معاینه درست و دقیقی از دندان هایش داشته باشد چرا که عدم توجه و مراقب از دندان ها خسارات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

همه ما میدانیم سلامتی بزرگترین نعمت خداوند است پس تا میتوانید در جهت حفظ آن کوشا باشید.

آیا جرمگیری خطر دارد

شک ندارم همگی این را شنیده این که یکی از اطرافیان و آشنایان بعد از جرم گیری اعتراض میکند که حساسیت دندان هایش نسبت به نوشیدنی های گرم و سرد افزایش یافته است.

اما اگر کمی دقت کنیم میفهمیم که وقتی یک لایه جرم روی دندان قرار بگیرد گویی دندان های عایق دما و حرارت شده اند و کمار گرمی و سردی مواد را احساس میکنند. حال اگر این لایه برداشته شود خب طبیعی است که دندان ها حساسیت بیشتر داشته باشند.

ولی به هرحال اصلا جای نگرانی نیست این حساسیت نیز بعد از چندروز ازبین میرود و دندان ها به حالت عادی برمیگردند.
پس جرم گیری به هیچ عنوان هیچ ضرری برای دندان ها ندارد پس سعی کنید به شایعات افراد بی اطلاع دامن نزنید و در مورد هر کاری ابتدا اطلاعات درست و کافی کسب کنید و سپس در جهت انجام آن اقدام کنید‌.

آیا در مواقع جرمگیری به لثه آسیب میرسد

طبیعی است که حین جرم گیری لثه ها خون ریزی میکنند چرا که پلاک ها و جرم ها از روی دندان‌و زیر لثه برداشته میشوند پس به صورت طبیعی لثه ها خون ریزی میکنند و عفونت و جرم خارج میشود.

ولی مردم فکر میکنند این خونریزی به دلیل آسیب به لثه ها و یا حتی زخم شدن لثه صورت میگیرد ولی اینگونه نیست و جرم گیری هیچ آسیبی به لثه ها وارد نمیکند. پس اگر دندان هایتان دارای جرم هستند حتما درجهت رفع آن اقدام کنید.

علاوه بر این همانطور که گفتیم جرم باعث تحلیل لثه ها میشود و جرم جایگزین آن میشود. ازاین رو وقتی جرم گیری صورت میگیرد جرم از ریشه دندان ها و بین دندان ها برداشته میشود و از قبل نیز لثه تحلیل رفته است پس وقتی بیمار بااین صحنه مواجه میشود فکر میکند که لثه هایش به دلیل جرم گیری کنده است که صد البته این فکر غلط است چرا که خود جرم و عدم مراقبت باعث تحلیل رفتن لثه ها شده.

همواره در طول تاریخ عدم آگاهی سبب آسیبات جبران ناپذیری به بشر شده پس سعی کنید همواره اطلاعات درستی در اختیار داشته باشید.

جرم گیری چکونه انجام میشود

جرم گیری به دو روش انجام میشود:

  1. دستی
  2. دستگاه

روش اول برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که جرم کمی روی دندانشان قرار دارد و درواقع خیلی زود اقدام کرده اند. دندان پزشک در این روش با وسیله ای دستی شروع به کندن جرم ها میکند و طی یک جلسه جرم ها کاملا از بین میروند.

در روش دوم به وسلیه دستگاه مخصوصی انجام میشود. این دستگاه مانند پتک کوچکی است که ضربات آرامی به جرم ها وارد میکند و جرم ها کنده میشود. سپس یک آبپاش جرم ها شست وشو داده میشوند. این روش برای آن دسته افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که جرم های زیادی روی دندان هایشان قرار دارد و با روش های عادی و دستی انجام نمیگیرد.

هزینه جرمگیری دندان

هزینه جرمگیری دندان بسته به میزان جرم های روی دندان بیمار و روش مورد استفاده متغیر خواهد بود.

همچنین اگر برای درمان به دندان پزشک معتبری مراجعه کنید و یا به کلینیک معتبر و مجهزی مراجعه کنید قطعا هزینه ها بیشتر خواهد شد‌. پس عوامل مختلفی در تعیین تعرفه های دندان پزشکی از جمله جرم گیری تاثیر گذار است.

کارت طلایی و جرم گیری دندان

خب جرمگیری دندان یک عمل مهم برای سلامت و مراقبت از دندان هاست اگر چه هزینه اش نسبت به کارایی آن کم است ولی خب قاعدتا پرداخت این هزینه ها برای مردم عزیز کشورمان قدری سنگین خواهد بود چرا که همگی ما تحت تاثیر شرایط اقتصادی کشور هستیم و در پرداخت هزینه های اضافی به مشکل برمیخوریم. پس راه چاره چیست؟

درواقع ما اینجاییم تا با ارائه خدمات دندان پزشکی کارت طلایی زلایی و درکنار آن پوشش دهی شما از جهت بیمه کارت طلایی و تامین هزینه های شما، گامی موثر جهت کمک به هموطنانمان برداریم.
هدف ما شادی و خوشبختی و لب های خندان شما عزیزان است و همانطور که همیشه گفته ایم؛ آرزوی ما لبخند زیبای شماست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *