جرمگیری دندان

مقدمه: اگر چه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از عوامل مراقبت کردن از دندان هاست ولی همگی ما میدانیم که این خود به تنهایی کافی نیست. چرا که احتمالا حتی خود شما تجربه کرده اید که اگر چه همواره از بهداشت دهان و دندان خودرا رعایت کرده اید ولی همچنان برروی دندان هایتان جرم و پلاک رسوب کرده و گاها مجبور شده اید به دندان پزشک مراجعه کنید. جرم هایی که روی دندان رسوب میکنند علاوه بر به خطر انداختن زیبایی دندان های شما میتوانند باعث از بین رفتن دندان و تحلیل رفتن لثه شوند. پس در صورت مشاهده جرم بر دندان هایتان حتما برای جرمگیری دندان به دندان پزشک مراجعه کنید و برای اینکه تخفیف های تعرفه دندان پزشکی شامل حالتان شود میتوانید از کارت طلایی دندان پزشکی نیز استفاده کنید‌.

چرا جرمگیری لازم است

دلایلی مختلفی اعم از خوردن شیرینی جات و قند و چربی و عدم بهداشت دهان و دندان سبب میشود که مواد معدنی روی دندان ها تجمع یابند که دراین مرحله به این دسته مواد معدنی تجمع یافته تار تار میگویند. سپی باکتری ها این توانایی را دارند که در زیر تارتار استقرار یابند و به مرور زمان باعث پوسیدگی و از بین رفتن دندان های شما شوند‌.
پس درصورت مشاهده جرم یا همان تار تار بهتر است به دندان پزشک مراجعه شود تا آنها جرم گیری یا حذف شوند.
درواقع جرم گیری میتواند علاوه بر برداشتن جرم ها باعث براقی و زیبا شدن دندان ها شوند.

پس در نهایت جرم گیری میتواند

  • لکه هایی که بر اثر خوردن نوشیدنی های مختلف روی دندان ها میشوند را پاک کند.
  • با از بین بردن تار تار مانع رشد میکروب ها شوند و در نهایت از پوسیدگی و لق شدن دندان ها جلو گیری کند.

تفاوت سفید کردن و جرمگیری دندان چیست

در جرم گیری، پلاک ها و جرم های دندان پاکسازی و برداشته میشوند چرا که سعی براین است که دندان ها از پوسیدگی و تحلیل رفتن لثه و لق شدن دندان ها حفظ شوند. ولی در سفید کردن دندان ها هدف کمرنگ کردن رنگ دانه های روی دندان است است. چرا که رنگ دانه های غذایی مختلفی میتوانند روی دندان تاثیر بگذارند و رنگ دندان هارا تیره کنند. در سفید کردن دندان از مواد شیمیایی مختلفی استفاده میشود تا دندان ها سفید و مرواریدی شوند.

پس جرم گیری بیشتر جنبه درمانی دارد و سفید کردن دندان بیشتر جنبه زیبایی دارد.

مراحل انجام جرم گیری چگونه است

۱_معاینه فیزیکی

در ابتدا برای انجام هرکاری لازم است که دندان پزشک دندان هارا معاینه کند. اون با آینه کوچکی که دارد تمام دندان ها و لثه هارا معاینه میکند. در صورت تشخیص انجام جرم گیری به بیمار این اطلاع را میدهد که دندان هایش نیاز یه جر گیری دارند و در صورت موافقت بیمار مراحل بعدی صورت میگیرند.

۲_حذف پلاک ها

دندان پزشک سعی میکند باآینه و جرم گیری که در دست دارد با دقت تمامی خطوط لثه و بین دندان ها را جرم زادیی کند. در لین هنگام شما به احتمال زیاد صدای ناشی از جرم گیری را متوجه میشوید ولی جای نگرانی نیست و این صدا کاملا طبیعی است.

۳_تمیز کردن با خمیر دندان شل دار

پس از از بین رفتن تمامی جرم ها، دندان پزشک سعی میکند با مسواک برقی خیلی قوی دندان ها را مسواک کند. در این صورت شما کاملا صدای ساییده شدن را میشنوید، که اگر جه خوشایند نیست ولی این بهترین راه حل جهت تمیز کردن دندان ها و از بین بردن پلاک هاست.

۴_نخ دندان کشیدن متخصص

حتی اگر در منزلتان نخ دندان میکشید این را در نظر داشته باشید که برای کشیدن نخ دندان توسط دندان پزشک حتما یک جلسه را در نظر بگیرید.
دندان پزشک این علم را دارد که به کاملا عمقی درزو شکاف های بین دندان های شما را تمیز کند.

۵_ شستن با دهان شویه

در نهایت باید با دهانشویه دهان خود را از ذرات پاک کنید تا دهانتان کاملا ضدعفونی شود. به احتمال زیاد دندان پزشک فلوراید را به خودتان میدهد تا در خانه باز این کاررا ادامه دهید.

چندوقت یکبار باید جرمگیری دندان انجام شود

شما لازم است که هر۶ماه یکبار به دندان پرشک مراجعه کنید تا درصورت مشاهده جرم آنهارا تمیز و جرم زدایی کند. چرا که جرم ها میتوانند علائم اولیه پوسیدگی و یا تحلیل لثه را بپوشانند و شما متوجه از بین رفتن دندان هایتان نشوید‌. همچنین بهداشت دهان و دندان و سفیدی و تمیزی آنها بسیار مهم است و شما میتوانید با مراجعه به موقع از آنها مراقبت کنید.

آیا جرم گیری باعث لق شدن دندان ها میشود

  • این باور کاملا غلط است.
  • درواقع یک باور غلطی که درمیان مردم رواج دارد این است که دندان ها پس از جرم گیری لق میشوند.
  • چیزی که باعث این باور غلط میشود این است که جرم به مرور زمان در درز و شکاف دندان ها مینشیند و باعث تحلیل رفتن لثه و یا حتی پوسیدگی دندان ها میشود. حال وقتی دندان پزشک دندان های شما را جرم زدایی میکند، متوجه میشوید که دندان هایتان از یکدیگر فاصله پیدا کرده اند و تصور میکنید که عمل جرم گیری مسبب آن شده است. که یقینا این تصور اشتباه است.

هزینه جرم گیری دندان

درواقع تعرفه جرم گیری یا بروساژ دندان برای هر فک جداگانه محسابه میشود.

اما خب هزینه جرم گیری به نسبت دیگر هزینه های دندان پزشکی مناسب تر است.

البته باید این‌ را نیز در نظر داشته باشید که هزینه های دندان پزشکی به نسبت پزشکی متخصصتان و نوع کلینیک و پیشرفته بودن وسایل و ابزار آنجا و شهرو منطقه ای که کلینیک در آن واقع شده است متفاوت است.

بنابراین نمیتوان دقیقا گفت هزینه و تعرفه های دندان پزشکی چقدر است و فقط میتوان به طور کلی و حدودی آن را بررسی کرد.

جرمگیری کارت طلایی دندان پزشکی

هزینه های جرم گیری و دیگر هزینه هایی ک۶ بیشتر جنبه زیبایی دارند معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی مختلف قرار نمیگیرند و بیمار مجبور است تمامی هزینه هارا خودش پرداخت کند.
اما خب همه ما میدانیم اگر چه دندان جز جز زیبایی محسوب میشود ولی مزاقبت و درمان آن بسیار مهم است و حتی تاثیر بسزایی در سلامتی دارد‌‌. حال اینکه چرا این سری خدمات جز بیمه محسوب نمیشوند را نمیدانیم!

اما ما اینجاییم تا یک خبر بسیار خوب را به شما برسانیم.

در واقع سایت ما برای همواطنان عزیزمان شرایطی را فراهم کرده است تا شما بتوانید با پرداخت هزینه بسیار ناچیز و دریافت بیمه کارت طلایی، از تخفیفات شگفت انگیز آن بهره مند شوید‌.
پس در اولین قدم در بیمه کارت طلایی ثبت نام کنید و سپس از تخفیفات ۳چتا ۷۰درصدی آن بهره مند شوید.

در واقع ما اینجاییم تا زیبایی را به شما هدیه دهیم و همانطور که همیشه گفته ایم؛ آرزوی ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *