جرمگیری دندان, جرمگیری دندان چیست, هزینه جرمگیری دندان, فواید جرمگیری دندان

جرم گیری دندان چیست دندان ها عامل اصلی زیبایی در صورت هستند و تنها پارامتری از زیباییست که هیچ گاه دستخوش تغییرات و مد های گوناگون قرار نگرفته است. دندان های سفید و مرتب همواره ملاک زیبایی بوده اند و افراد همواره در طول تاریخ به دنبال سالم و زیبا نگهداشتن دندان هایشان بودند. لبخند زیبا و دندان های زیبا آرزوی هرفردیست بنابراین مراقبت و بهداشت دهان و دندان لازمه ی داشتن این نعمت است که هرفردی موظف است به آن عمل کند. درواقع عدم مراقبت از دهان و دندان باعث میشود که باکتری ها و قطعات کوچک غذا و رنگدانه های نوشیدنی ها به شکل جرم و پلاک در لابه لای دندان های تجمع یابند. اما همین تجمع جرم بردندان ها و نازیبا شدن دندان ها راه حل دارد.

امروزه برای ترمیم و زیبا شدن دندان ها روش های متعددی وجود دارد که یکی از این روش ها جرم گیری است. جرم گیری یکی از خدمات دندان پزشکی است که خوشبختانه جز تعرفه های تخفیفی طرح کارت طلایی دندان است. این طرح تخفیفی به شما این امکان را میدهد تا خدمات دندان پزشکیان را با تخفیفات ویژه و شگفت انگیزی انجام دهید. پس اگر میخواهید درمورد این طرح و جرم گیری دندان بیشتر بدانید در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

روش جرم گیری دندان چیست

به فرآیندی که درآن جرم های دندان کاملا زدوده شوند جرم گیری میگویند.

فرآیند جرم گیری ممکن است فقط به یک‌ جلسه ختم نشود و چند جلسه به طول انجامد چرا که از بین بردن جرم ها و زردی های چند ساله قطعا کار ساده ای نخواهد بود.
با این حال جرم گیری به دو صورت انجام میشود که ممکن است پزشک شما از هر دو روش برای زدودن جرم های دندان شما استفاده کند.

  1. جرم گیری با ابزارهای دستی
  2. جرم گیری کردن با ابزار اولتراسونیک

جرمگیری دندان, جرمگیری دندان چیست, هزینه جرمگیری دندان, فواید جرمگیری دندان

در ادامه مبحث به توضیح و تفسیر این دوروش خواهیم پرداخت پس باما همراه باشید.

۱_ جرمگیری با ابزار دستی

در این روش دندان پزشک با حس لامسه خود سعی میکند جرم ها و پلاک روی دندان شما را تشخیص دهد سپس از یک جرم گیر دندان برای از بین بردن پلاک ها استفاده میکند.
لازم‌به ذکر است که پزشک توانایی دیدن جرم هارا با چشم ندارد بنابراین از حس لامسه برای این کار استفاده میکند.

۲_ جرمگیری دندان به وسیله دستگاه اولتراسونیک

در این‌روش دستگاه مربوطه با وارد کردن ضرباتی روی پلاکها آنهارا میکند، سپس از یک ابپاس استفاده میشود تا جرم ها پاکسازی شوند. این روند تا کنده شدن همه جرم ها ادامه‌ میابد

درمان لثه ها

درواقع گسترش جرم و پلاک فقط به دندان ها ختم نمیشود. بلکه جرم و پلاک توانایی این‌را دارند که لثه هارا نیز درگیر و عفونی کنند بنابراین شما پس ازاینکه عمل جرم گیری دندان را انجام دادید لازم است عفونت دندان هایتان را نیز برطرف کنید.

برای اینکار دندان پزشک از لیزر برای حذف قسمت های عفونی و بافت آسیب دیده لثه استفاده میکند و لایه های سالم لثه را حفظ میکند.
در این روش دندان پزشک لثه های شما را بی حس میکند سپس عمل لیزر را شروع میکند. در این روش لایه های عفونی و بافت های آسیب دیده لثه حذف میشود و لایه های زیرین و سالم لثه حفظ میشوند.

بروساژ دندان

بدون شک شما هرجا واژه جرم گیری را شنیده اید به دنبال آن واژه بروساژ نیز به گوشتان خورده است. درواقع این روش تکمیل کننده جرم گیری است.

وقتی فردی جرم گیری را انجام داد لازم است که لکه های باقی مانده و ناصافی های دندان ها نیز برطرف شود. بنابراین دندانپزشک خمیر دندان مخصوصی را روی دندان های فرد قرار میدهد سپس به وسیله دستگاهی که برسی به سر آن وصل است با حدکات چرخشی سطح دندان را جرم گیری و صیقل میدهد. در این روش رنگ دانه ها و جرم های باقی مانده کاملا از بین میروند و دندان ها کاملا صاف و صیقلی میشوند.

البته این روش برای جرم ها و لکه هایی استفاده میشود که زیاد مقاوم نیستند و چسبندگی زیادی ندارند. بنابراین برای از بین بردن لکه های قوی تر و جرم های چسبناک تر از روش دیگری استفاده میشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

روش AIRFLOW

همانطور که گفته شد اگر جرم ها و رنگدانه های دندان سست باشند از روش بروساژ استفاده میکنند.
اما اگر این جرم ها و ملاک ها لکه های چای و قلیون و دیگر لکه ها مقاوم باشند و مربوط به سالهای گذشته باشند باید روش دیگری را پیش گرفت که به آنAIRFLOW میگویند.
در این روش از اسپرس هوا و سدیم بی کربنات و فشار آب به روش غیر مستقیم و بدون تماس دست یا هروسیله ای تمامی جرم ها و پلاک های چسبنده و مقاوم از بین میروند و به این ترتیب برتری بسیار بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد. دراین روش دندان ها‌ کاملا صاف و صیقلی میشوند

فواید جرم گیری دندان چیست

پلاک ها و جرم ها روی دندان به مرور باعث پوسیدگی دندان میشوند و عمل پوسیده شدن ها با سرعت انجام میشوند. همچنین جرم باعث تحلیل رفتن لثه ها و آسیب به بافت آنها میشود.
درودقع عمل جرم گیری به بهبود دندان ها و لثه ها کمک میکند و از پیشرفت جرم و پلاک و پوسیدگی دندان ها جلوگیری میشود. پس عمل جرم گیری روشی بسیار خوب جهت بهبود شرایط دندان های شماست و حتما پیشنهاد میشود از آن غافل نشوید.

هزینه جرم گیری دندان

هزینه جرم گیری دندان بسته به میزان پیشرفت جرم ها و پلاک ها روی دندان شما متغیر است. همچنین بسته به اینکه دندان پزشک چه روش هایی را برای جرم گیری دندان های شما استفاده میکند این هزینه ها متغیر هستند. پس نمیتوان هزینه معینی را برای آن در نظر گرفت و حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا شرایط دندان های شمارا بررسی کنید و بسته به شرایط آنها میزان هزینه را تعیین کند. البته بسته به پزشکی که انتخاب میکنید و کلینیکی که در نظر گرفته اید بازهم این تعرفه ها میتوانند متفاوت باشند.

جرم گیری دندان و کارت طلایی دندانپزشکی

اگر چه هزینه جرم گیری دندان میتواند زیاد باشد ولی بازم جای نگرانی نیست. درواقع کارت طلایی دندان پزشکی این امکان را به شما میدهد که تمامی خدمات دندان پزشکیتان را کمترین هزینه انجام دهید. کارت تخفیف دندانپزشکی برروی تمامی خدمات دندان پزشکیتان ۳۰تا ۷۰درصد تخفیف را اعمال میکند و به تمامی افراد با هر میزان توان مالی این امکان را میدهد که به درمان دنددن هایشان بپردازند. درواقع هدف ما فراهم آوردن بستری برای تمامی مردم عزیمان ایران جهت درمان دندان هایشان است. و هماطنور که همیشه گفته این آرزوی ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *