درمان تعریق با بوتاکس

درمان تعریق با بوتاکس یکی از راه های کاربردی و موثر برای جلوگیری از تعریق در تابستان است. بدون شک یکی از مشکل های اساسی ما در فصل تابستان، گرمای شدید و تعریق شدید است. اما مشکل تعریق فقط به خیس شدن لباس و زیر بغل، دست ها و غیره ختم نمیشود. مشکل اصلی تعریق بوی بد ناشی از آن است. همین بوی نامطبوع یکی از آزاردهنده ترین مسائلی است که ما در فصل گرم با آن مواجه هستیم.

برخورد با افرادی که بوی نامطبوع عرق دارند به خصوص در محیط های بسته باعث آزار و اذیت ما و خود فرد میشود. حال برای حل این مشکل چه باید کرد؟ چه راه هایی وجود دارد که میتواند از بروز بوی بد عرق جلوگیری کند؟ در ادامه این مقاله به معرفی روش های جلوگیری از بوی نامطبوع عرق میپردازیم. پس تا انتهای مقاله با کارت طلایی همراه باشید.

 

بوی عرق ناشی از تعریق بدن ازچیست؟

پیش از آنکه به درمان تعریق با بوتاکس بپردازیم ابتدا باید بدانیم با چه مشکلی رو به رو هستیم؟ آیا عرق به خودی خود بدبود است؟ آیا راهکار ساده دیگری برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد؟ درواقع لازم است بدانیم عرق خود به تنهایی بوی خاصی ندارد. پوست بدن ما دارای منافذ بیشماری است.

از این رو در مواجه با گرمای شدید و برای خنک نگهداشتن ما و جلوگیری بروز مشکل از این منافذ مقداری آب خارج میشود. اما این آب هیچ بوی خاصی ندارد. بوی بد عرق از آنجایی شروع میشود که عرق ما با باکتری های سطح پوست برخورد میکند. پس از برخورد عرق با باکتری ما شاهد ایجاد بوی نامطبوع در بخش های مختلف بدن خود هستیم. حال دو راه برای حل این مشکل وجود دارد.

۱. استفاده از مام ها

۲. استفاده از محصولات آنتی باکتریال

۳. جلوگیری از ایجاد عرق

 

۱. استفاده از مام ها و دئودورانت ها

در بخش های بعدی به نحوه درمان تعریق با بوتاکس میپردازیم. اما در اینجا لازم دانستیم که به روش های مرسوم تر برای جلوگیری یا درمان تعریق اشاره کنیم. ساده ترین و پیش پا افتاده ترین روش استفاده از مام هاست. مام یک وسیله است که از آن برای زیربغل استفاده میشود. مواد موجود در این محصول این امکان را میدهند که تا چند ساعت یا تعریق نداشته باشیم و یا درصورت بروز تعریق، بوی بدی تولید نشود. اما اثر این محصول در حد چندساعت است و خب در خیلی از موارد کافی نیست.

 

۲. محصولات آنتی باکتریال ها برای تعریق بدن

محصولات آنتی باکتریال تاثیر خاصی بر میزان تعریق ندارند. اما این محصولات با از بین بردن باکتری های سطح پوست از بروز بوی نامطبوع جلوگیری میکنند.

 

۳. جلوگیری از ایجاد عرق

یکی از روش هایی که در سالهای اخیر برای جلوگیری از عرق مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از بوتاکس است. از این رو بسیاری از افراد برای درمان تعریق زیر بغل با بوتاکس اقدام میکنند. اما این ماجرا به همین موضوع ختم نمیشود. در بخش های بعدی توضیحات بیشتری در این باره ارائه میشود.

 

 

درمان عرق زیربغل با بوتاکس

 

درمان تعریق زیر بغل با بوتاکس

درس سالهای اخیر درمان تعریق با بوتاکس به یکی از محبوب ترین روش های جلوگیری از تعریق تبدیل شده است. استفاده از این روش سبب میشود کا طی چند ماه غدد تولید کننده عرق فعالیت خود را به شکل چشم گیری کاهش دهند. در نتیجه فرد از مشکلات تعریق و بوی بد ناشی از آن نجات پیدا میکند.

افراد میتوانند این کار را قبل از فرارسیدن فصل تابستان انجام دهند و در نتیجه تابستانی خوشایند را سپری نمایند. این روش توسط سازمان های بهداشتی و غذا و داروی آمریکا تایید شده است. بنابراین افراد میتوانند با خیال راحت برای کاهش ۸۰ درصدی میزان تعریق اقدام نمایند.

 

نحوه اثر گذاری بوتاکس بر درمان تعریق بدن

اگر چه در این مقاله بیشتر به مبحث درمان تعریق با بوتاکس در ناحیه زیر بغل میپردازیم.‌اما لازم است بدانید که حتی درمان تعریق کف دست با بوتاکس نیز امکان پذیر میباشد. درواقع تزریق بوتاکس باعث کنترل سیستم عصبی میشود و طی آن انتقال دهنده های عصبی دستخوش یکسری تغییرات قرار میگیرند.

همین امر خود سبب میشود که میزان تعریق تا حد زیادی کنترل شود. جالب است بدانید که بوتاکس حاوی یه ماده به نام بوتولینیوم است که توسط باکتری با همین نام بوتولیسم تولید میشود. این باکتری قادر است سبب تغییراتی در سیستم عصبی شود و دستورات مغز را به شکل دیگر انتقال دهد. همین اختلالات سبب کاهش تعریق از غدد ناحیه مربوطه میشود.

 

عوارض بوتاکس برای درمان تعریق بدن چیست؟

جالب است بدانید درمان تعریق با بوتاکس برای نواحی مختلفی از جمله بوتاکس کف دست، درمان تعریف صورت با بوتاکس و غیره صورت میگیرد. اما سوال اصلی اینجاست که آیا بوتاکس عوارض جانبی خاصی دارد؟ در جواب این سوال باید ذکر شود که طییعتا در این روش عوارضی وجود دارد. هر فرد با توجه به شرایط جسمی خاص خود میتواند به این روش واکنش نشان دهد.

این عوارض ممکن است تنها در ناحیه تزریق و یا در کل بدن خود را نشان دهد. در همین راستا میتوان به مواردی نظیر ضعف در عضلات ناحیه تزریق، سردرد، سرگیجه، خستگی، عوارض پوستی نظیر کهیر، سخت نفس کشیدن، اختلال در تکلم، آنافیلاکسی، مشکلات بینایی و غیره اشاره کرد. بنابراین پیش از تزریق بوتاکس لازم است یک سری عوامل مورد بررسی قرار گیرد که تا حد امکان از بروز آلرژی و عوارض مختلف جلوگیری شود.

 

پیش از تزریق بوتاکس چه کارهایی ضروری است؟

 لازم است بدانید که پیش از درمان تعریق با بوتاکس باید به یک سری نکات توجه کنید.

  • یک کلینیک معتبر که دارای جدید ترین و بروز ترین تجهیزات باشد را شناسایی کنید‌.
  • درمورد پزشک های این کیلینیک و میزان مهارت و تجربه آن ها تحقیق کنید‌.
  • یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید.
  • از سوابق بیماری خود، داروهای مصرفی و سابقه آلرژی خود با پزشک مورد نظر صحبت کنید.
  • برند بوتاکس تزریقی را بررسی کنید و از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.
  • در اولین جلسه فقط یک ناحیه را تزریق کنید تا در صورت بروز آلرژی از ادامه این کار دست بکشید.
  • تمامی مراقبت های لازم بعد از بوتاکس را به درستی انجام دهید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *