زاویه سازی صورت

روشی است که در آن پزشک متخصص به کمک روش های مختلفی اقدام به رفع نواقص صورت میکند. در این فرآیند امکان جوانسازی پوست رفع غبغب، زاویه سازی فک و چانه و حتی اصلاح زاویه بینی امکان پذیر است. در سالهای اخیر در سرتاسر جهان فرم صورت به شکل V بسیار پر طرفدار شده است. به همین دلیل اکثر مراجعین از پزشک خود تقاضا دارند که فرم کلی صورتشان به این شکل باشد. در این روش برخی نقاط مهم و تاثیر گذار در صورا برجسته و برخی فرورفته میشوند تا در نهایت فرم مورد نظر زیباجو پیاده شود. برای زاویه سازی کردن صورت بیشترین مانور برروی فک، خط فک، چانه و گونه است. درواقع این چند بخش نقش اساسی در زاویه سازی کردن صورت دارند. به طوری که اصلاحات درست و اصولی در این بخش ها باعث زیبا تر نشان دادن صورت فرد خواهد شد. که در ادامه این مقاله در سایت کارت طلایی به آن میپردازیم .

 

زاویه سازی صورت چیست؟

همانطور که گفته شد این روش به منظور تغییر حالت کلی صورت به سمت استانداردهای جهانی و V شکل صورت میگیرد. طی این فرآیند یک سری عمل های جراحی و اصلاحی برروی فک انجام شده و آن را کشیده تر میکند. پس از کوچک تر شدن فک، عمل برجسته کردن گونه و لاغر کردن صورت نیز انجام میشود. بخش چانه نیز طبق خواست مشتری و استانداردهای موجود اصلاح میشود. اگر چه این روش نوعی خدمات زیبایی محسوب میشور اما در برخی موارد نیز جنبه درمانی دارد. برای مثال اگر شخصی طی یک حادثه فرم کلی صورتش دچار مشکل و ناهنجاری شود به کمک زاویه سازی کردن صورت مجددا به حالت قبل و حتی زیباتر برمیگردد. پس نمیتوان به این قبیل خدمات فقط به چشم خدمات زیبایی نگاه کرد. اگرچه در ایران تمامی این خدمات در بخش خدمات زیبایی محسوب می شوند و تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرند.

 

چه کسانی کاندید زاویه سازی صورت هستند؟

در این بخش از مقاله به مجموعه افرادی اشاره خواهیم کرد که کاندید زاویه سازی صورت هستند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که نمیدانید به زاویه سازی احتیاج دارید یا خیر موارد زیل را مطالعه کنید:

 

 • افرادی که فک عریض و پهنی دارند.
 • افرادی که فک مربعی دارند.
 • افرادی که چانه های دایره ای شکل دارند.
 • افرادی که در بخش خط فک خود زاویه ندارند.
 • افرادی که گونه های بزرگ و چاقی دارند.
 • بانوانی که فرم فکشان مردانه است.
 • افرادی که گونه های کوچک دارند و یا حتی گونه ندارند.

 

چنانچه هنوز هم برای زاویه سازی صورتتان مردد هستید میتوانید به یک پزشک متخصص در مراکز زیبایی مراجعه نمایید. پزشک پس از معاینه شما تشخیص خواهد داد که آیا به جراحی و زاویه سازی نیاز دارید خیر!

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای زاویه سازی صورت نیستند؟

در اینجا به افرادی اشاره خواهیم کرد که کاندید مناسبی برای این کار نیستند. در واقع اگر شما به زاویه سازی احتیاح نداشته باشید ممکن است پس از انجام آن صورتتان ظاهری ناخوشایند به خود بگیرد. پس لطفا پیش از هر اقدامی تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

 

 

 • کسانی که صورتشان یا خیال چاق و یا خیلی لاغر باشد‌ به زاویه سازی احتیاح ندارند.

 

 • کسانی که فک پایینی خیلی کوچکی دارند.

 

 • کسانی که صورتشان چاق و گرد باشد.

 

 • کسانی که گونه کوچکی داشته باشند.

 

 • کسانی که بینی بزرگ داشته باشند.

 

 • ‌کسانی که چانه و فک عقب رفته داشته باشند.

 

 • کسانی که گردن پهن و چاقی دارند

 

 • کسانی که بخش بالایی صورتشان نسبت به بخش پایین صورتشان باریک تر باشد.

 

انواع روش های  زاویه سازی صورت

این روش در چند روش مختلف صورت میگیرد. به همین منظور در این بخش از مقاله به چند روش مرسوم در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

 

 • زاویه سازی صورت با تزریق ژل

از جمله روش های غیر جراحی برای زاویه سازی  تزریق ژل است. برخی افراد از جراحی میترسند از این رو به دنبال یک روش ساده تر و تاثیر گذار هستند. طی این روش پزشک متخصص تمام بخش های صورت را به طور دقیق مورد بررسی قرار میدهد. سپس بر اساس تشخیص خود و درخواست مشتری مقدار مناسب ژل را تزریق میکند. دقت داشته باشید که تزریق ژل یک روش موقتی بوده و ماندگاری آن چیزی بیت ۶ تا ۳۶ ماه است. از طرفی نوع ژل مورد استفاده و مهارت پزشک در نتیجه نهایی آن موثر خواهد بود.

برای آگاهی از تعرفه خدمات زیبایی میتوانید به سایت کارت طلایی مراجعه کنید.

 • زاویه سازی صورت با تزریق چربی

یک روش ماندگار تر و موثر تر در زاویه سازی صورت تزریق چربی است. در این روش فرد به کمک بیهوشی موضعی بیهوش میشود. سپس چربی های اضافه در بخش های مختلف بدن فرد خارج شده و به بخش های مورد نیاز اضافه میشود. از آنجایی که چربی ها از بدن خود فرد برداشت می شود میتوان گفت تزریق چربی یک روش کاملا بی عارضه است و کاملا با بدن فرد سازگار است. در تزریق ژل ممکن است ژل مصرفی با کیفیت و سازگار نباشد و فرد را با مشکلاتی رو به رو کند. اما در تزریق ژل این مشکل وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است که این روش نسبت به تزریق ژل ماندگار تر بوده و تا چند سال اثر آن باقی می ماند.

 

 • زاویه سازی صورت با نخ

یکی از محبوب ترین روش ها استفاده از نخ است. طی این روش پزشک نقاط مخصوص برای ورود و خروج نخ را مشخص می کند. سپس به کمک نخ مخصوص و یک سوزن نازک نخ را از قسمت های مشخص شده عبور میدهد. این نخ ها جذبی بوده و باعث لیفت صورت به صورت آنی میشوند. لازم به ذکر است که لیفت صورت با نخ هیچ گونه عوارضی ندارد.

 

 • زاویه سازی صورت با جراحی

  زاویه سازی صورت یکی از ماندگار ترین و بهترین روشها محسوب میشود. طی این روش بیمار بیهوش میشود. سپس پزشک معالج بخش چانه را شکافته و استخوان های اضافه آن را به کمک مته مخصوص میتراشد. همچنین چربی ها و عضلاتی که در این بخش سبب حجیم نشان دادن چانه میشوند خارج میشوند. لازم به ذکر است که اگر چه جراحی یک روش ماندگار و مشهود است اما اگر توسط پزشک ماهر و متخصص صورت نگیرد باعث مشکلات بیشتری خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *