به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در نشستی که درخصوص تمدید بیمه طلایی فرهنگیان با حضور مدیرعامل شرکت بیمه ایران و معاون بیمه مرکزی کشور در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: Kiarash

طی تفاهم نامه ای، قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان برای چهارمین سال متوالی تمدید شد.

وی ادامه داد: تمدید قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان، یکی از بزرگترین قراردادهای صنعت بیمه کشور است که یک نوع بیمه تکمیلی درمان است.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیمه طلایی فرهنگیان از سال ۸۹ با همکاری بیمه ایران و نظارت عالیه بیمه مرکزی کشور، شکل گرفته است، افزود: حق تمامی فرهنگیان این است که از بابت خدمات بهداشتی و درمانی خیالشان آسوده باشد.

کیارشی تصریح کرد: قرارداد منعقد شده با شرکت بیمه ایران، مجموعه ای از قراردادها شامل درمان، مسئولیت، شخص ثالث و بدنه خودروهای فرهنگیان و حادثه آتش سوزی است.

وی خاطرنشان کرد: خدماتی که در طول ۳ سال گذشته به فرهنگیان در ذیل بیمه طلایی ارائه شده، در قرارداد جدید نیز عیناً تکرار شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه اکثر خدمات بدون سقف به فرهنگیان ارائه خواهد شد، اضافه کرد: خدمات بیمارستانی، پاراکلینیکی، سرپایی و تمامی هزینه های دارویی بدون سقف و به صورت نامحدود به فرهنگیان ارائه خواهد شد و فقط در هزنیه های عینک و دندانپزشکی، محدودیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه هزینه های درمانی از ۶۰درصد به ۱۵درصد کاهش یافته است، گفت: کارت طلایی برای تمامی فرهنگیان صادر شده است و فرهنگیان با ارائه کارت مربوطه، به راحتی می توانند از خدمات قرارداد، استفاده کنند.

کیارشی با بیان اینکه حدود ۹۰۰ هزار نفر کارمند رسمی و قراردادی در وزارت آموزش و پرورش فعالیت دارند، اظهار کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر شاغل و افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۱، بیش از ۹۵درصد فرهنگیان تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند، افزود: در سال گذشته، ۲۱۰ هزار کارمند قراردادی به همراه خانواده هایشان علاوه بر بیمه طلایی، تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار گرفتند که برای سال ۹۲ نیز بیمه مربوطه تمدید می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بیمه عمر مصوب برای ۹۴۰ هزار کارکنان شاغل و ۵۸۰ هزار بازنشسته از جمله قراردادهایی است که امروز تمدید شد.

کیارشی اضافه کرد: پوشش بیمه عمر مکمل برای ۴۵۰ هزار کارکنان شاغل و ۲۰۰ هزار بازنشسته، پوشش بیمه آتش سوزی منازل مسکونی فرهنگیان، پوشش بیمه آتش سوزی برای ۱۷ هزار و ۵۰۰باب واحد آموزشی، پوشش بیمه شخص ثالث برای ۵۰۰ هزار خودروی فرهنگیان و بیمه بدنه ۱۵۰ هزار خودرو، پوشش بیمه حوادث دانش آموزی برای ۱۲ میلیون دانش آموز و پوشش بیمه دانش آموزان و کاروان های اعزامی راهیان نور تا سقف دیه کامل، مجموعه بیمه هایی است که امروز بین وزارت آموزش و پرورش و بیمه ایران به امضا رسید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص بیمه طلایی بازنشستگان اظهار کرد: از سال گذشته وزارت آموزش و پرورش علاقمند بود که بازنشستگان فرهنگی را نیز تحت پوشش بیمه طلایی قرار دهد که البته با همت رئیس جمهور ۴ ماه پایانی سال ۹۱، بیش از ۷۰۰ هزار بازنشسته فرهنگی به همراه خانواده هایشان تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت نام شدگان نهایی رقمی حدود یک میلیون نفر بودند، افزود: بازنشستگان فرهنگی و افراد تحت تکفل آنها در ۴ماه پایانی سال گذشته به همراه خانواده هایشان تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند، اما امسال به دلیل مسائلی که در انجام کار پیش آمد، این قرارداد برای بازنشستگان آموزش و پرورش تمدید نمی شود.

کیارشی با بیان اینکه بیمه طلایی صرفاً برای شاغلین آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: امسال بازنشستگان آموزش و پرورش نیز مانند تمامی بازنشستگان دیگر ارگان ها، از خدمات سازمان بازنشستگی و بیمه درمان تکمیلی بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل عدم تامین حق بیمه از سوی سازمان بازنشستگی، امکان پوشش بازنشستگان فرهنگی در بیمه طلایی وجود ندارد، اظهار کرد: شرکت بیمه ایران اعلام آمادگی کرده درصورتی که سازمان بازنشستگی حق بیمه مربوط به بازنشستگان فرهنگی را پرداخت کند، تمامی بازنشستگان آموزش و پرورش را تحت پوشش بیمه طلایی قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *