کارت تخفیف دندانپزشکی

یکی از وظایف ما در قبال خودمان مراقب از سلامتیمان است. چراکه اگر این نعمت خدادادی دوچار پشکل شود درمان آن سخت و یا حتی قابل اطمینان نیست. یکی از نعمت‌های ما که بسیار مهم و قابل توجه است دندان است که علاوه بر زیبایی صورت وظایف مهمی برعهده دارد.

با این حال خیلی از افراد برای دندان‌های خود ارزش قائل نیستند و در صورت خراب شدن دندان‌هایشان به آن اهمیت نمی‌دهند که البته ممکن است این بی توجهی دلایل مختلفی داشته باشد‌.

یکی ازاین دلایل ممکن است هزینه بالای خدمات داندپزشکی باشد که‌ گاه باعث می‌شود فرد درد وحشتناک دندان را تحمل کند ولی از رفتن به دندانپزشک امتناع کند و اما ما این مشکل را حل کرده‌ایم‌ چرا که با کارت طلایی و کارت تخفیف زیبایی میتوانیم سلامت و زیبایی دندان‌های شمارا به هزینه بسیار مناسب به شما برگردانیم.

فقط کافی‌است مقداری برای خودتان و سلامتی و زیباییتان وقت بگذارید تا از این خدمات بهره‌مند شوید.

عصب کشی دندان

گاه به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت از دندان‌ها، عدم استفاده مدوام از مسواک و گاها جنس بد دندان‌ها لکه های سیاه رنگی برروی تاج دندان مشاهده می‌شود که باعث خراب شدن ظاهر یا همان مینای دندان میشود که اگر به موقع به دندان پزشک مراجعه شود قسمت لکه دار جدا شده و درمان بصورت سطحی و با اضافه کردن مقداری کاپوزیت محل را پر میکنند.

اما گاهی به دلیل عدم رسیدگی به موقع افراد این خرابی ها به عمق نفوذ میکند و پالپ دندان یعنی قسمت نرم تر دندان دوچار عفونت شدید و پر از میکروب میشود و به ریشه دندان نیز نفوذ میکند.

دراین صورت باید تمام بخش عفونتی و پالپ (عصب دندان) و ریشه دندان از جداره دندان جدا شود و سپس به با مواد مختلف از جمله کامپوزیت پر شود که به این مراحل عصب کشی می‌گویند.

چرا شب‌ها درد دندان بیشتر بیشتر است

همانزور که گفته شد در صورت عدم رسیدگی به دندان‌ها تاج و پالپ یا همان عصب دندان دوچار عفونت شدید میشود و تا ریشه را هم درگیر میکند، حال این فشار عفونت ها در شب بسیار زیاد میشود و از آنجایی که پالپ شامل عصبی دندان است این پیام‌ها را به مغز ارسال می‌کند و فردا در شب درد شدیدی را احساس میکند.

در صورت ادامه این روند و افزایش میزان عفونت ممکن است عفونت به لثه وارد شود و موجب آبسه دندان شود که در اینصورت باید عفونت لثه هم کشیده شود و گاهی شدت عفونت انقدر زیاد است که دندان باید کشیده شود و درمانی صورت نمی‌پذیرد.

آیا عصب‌کشی درد دارد

گاها افراد بسیار درد گریز هستند و حاظرند درد بسیار شدید دندان‌را تحمل کنند ولی به دندان پزشک مراجعه نکنند ولی لازم بذکر است که دراین روش داروی بی حسی به لثه تزریق میشود و فرد درد کمی را متوجه میشود. و پس از اتمام کار فرد میتواند از داروهای مسکن استفاده کند تا متوجه درد دندان نشود

مراحل عصبی کشی

همانطور که گفته شد فرد اگر دیر به دندان‌هایش رسیدگی کند عفونت از مینای دندان گذشته و پالپ و ریشه را نیز درگیر میکند دراینصورت فرد درد زیادی را احساس میکند. که در این مرحله فردا نیاز به عصب کشی دارد.

عصبی کشی در رو محله صورت میگیرد

مرحله اول شامل خارج کردن تمام بخش‌های عفونتی و میکروبی دندان از قسمت پالپ و ریشه است در اینصورت فقط دیواره دندان باقی میماند حال باید اطمینان حاصل کرد که عفونت و عصب کاملا از بین رفته برای این کار چند روزی فرصت لازم است و نمیتوان بلافاصله دندان را پر کرد.

برای اینکه دندان طی این مدت دوچار مشکل نشود پانسمان صورت میگیرد و فرد بااین طی این چند روز از دندانش جهت خوردن غذا استفاده نکند چون ممکن است دیواره دندان بریزد.

در مرحله دوم که پس چند روز صورت میگیرد پانسمان دندان را جدا کرده و آن را با کامپوزیت پر میکنند.

البته همه اینها درصورتی است که دندان دارای دو ریشه باشد که در این صورت طی دو مرحله صورت میگیرد. ولی اگر دندان دارای سه ریشه باشد عصب کشی طی سه مرحله ممکن است صورت بگیرد. پس این مراحل به عوامل مختلفی وابسته است.

عصب کشی تا چه مدت باعث مقاومت دندان می‌شود

در واقع اگر فرد بهداشت دهان و دندان خودرا رعایت کند و از دندان هایش مراقبت کند این روند طولانی تر خواهد شد.

البته برای مراقبت از دندان عصبی کشی شده بعد یک مدت باید روی دندان روکش شود این روکش خود هزینه‌ای جدا از عصبی کشی دارد و در واقع هزینه‌ای معادل با عصب کشی دارد که گاها افراد بخاطر هزینه بالای روکش ازانجام این کار امتناع می‌کنند که البته کار بسیار اشتباهی‌است.

چرا که در صورت انجام ندادن روکش بعد از چند سال دندان‌ عصب کشی شده فرد میریزد و زیبایی فرد دوچار اختلال میشود.

منطقی است که ضرری بیش از هزینه گفته شده را فرد متحمل می‌شود. حال اگر افراد از تخفیفات و خدمات شر‌کت‌هاب مختلف آگاه باشند متوجه می‌شوند که کافیست از کارت تخفیف زیبایی استفاده کنند تا این هزینه هارا ۳۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهند آنجاست علاوه بر برگرداندن سلامت و زیبایی خود از تخفیف بسیار خوبی هم برخوردار شده‌اند.

چگونه فرد متوجه میشود دندانش نیاز به عصب کشی دارد

اگر باخوردن نوشیدنی گرم یاسرد دوچار دندان درد شدید به احتمال زیاد نیاز به عصب کشی دارید که البته علائم دیگری نیز دارد مثل سیاه شدن دندان، سوراخ شدن دندان که گاها در صورت ورود مواد غذایی به آن درد شدیدی را ایجاد میکند، ریزش دیواره دندان و حتی لق شدن دندان.

که البته باوجود همه این علائم پزشک از دندان‌ها یک عکس رادیولوژی میگیرد تا از عفونت و پالپ و ریشه اطمینان حاصل کند و سپس عمل عصب کشی را انجام می‌دهد.

نکته: درصورتی که فرد دیر به دندان پزشک مراجعه کند ریشه کاملا از بین میرود و غیر قابل استفاده میشود بنابراین پزشک تشخیص میدهد که دندان کلا کشیده شود تا از بروز کیست دندان جلوگیری کند.

آیا عصب کشی درمانی قطعی است

درواقع مواد استفاده شده در عصب کشی ۸۵ تا۹۰ درصد میتواند قطعی باشد ولی بااین حال هنوز موادی کشف نشده که صددرصد مراقبت از دندان‌ها را تضمین کند بنابراین احتمال اینکه بعد از عصب کشی باز دندان دوچار عفونت شود وجود دارد ولی خب احتمالش کم است.

بااین حال گاه افراد پس از عصب کشی درد دندان شدیدی را احساس میکنند در اینصورت احتمال دارد که پزشک عمل عصب کشی را دقیق انجام نداده و شاید مقداری عصب در دندان باقی مانده باشد.

به همین دلیل همیشه سعی کنید پزشک متخصص خودرا با دقت و حساسیت انتخاب کنید که دچار این قبیل مشکلات نشوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *