کارت طلایی دندانپزشکی

شاید تا به حال برایتان پیش آماده باشد که باخوردن شیرینی حات دندان هایتان با طرز عجیبی درگرفته باشد‌. و یااینکه وقتی به دندانتان در آینه نگاه کرده اید قسمتی یا حتی نقطه ای از دندانتان سیاه شده باشد. آیا میدانید دراینطور مواقع باید چکار کنید؟

بله باید به سرعت به دندان پزشک مراجعه کنید تا با عکس برداری از دندانتان از میزان پوسیدگی آن مطلع شوید. با معاینه و عکس برداری پزشک میتوانید متوجه شوید که آیا اینه لکه سیاه فقط لایه‌ی بالای یا همان مینای دندان‌را خراب کرده است یا به قسمت پایین تر و آج دندان نیز رسیده است.

درمان پوسیدگی دندان

چرا که این دومیزان پوسیدگی بسیاد باهم متفاوت است و نحوه درمان آن‌ها نیز متفاوت است‌. این تفاوت هم از نظر روش درمان و مدت درمان متفاوت است و هم از نظر نیز آن هزینه.

پس به محض مشاهده پوسیدگی در دندانتان به پزشک مراجعه کنید. اگر چه باید هر شخصی سالی دوبار به دندان پزشک مراجعه کند چرا که گاها در بعضی موارد پوسیدگی مشخص نیست و دندان از داخل و از زیر لثه در حال پوسیده شدن است پس با مراجعه شما به دندان پزشک و عکس برداری از دندانتان متوجه این اتفاق خواهید شد و از پیشروی پوسیدگی جلو گیری خواهید کرد‌.

مراقبت از دندان ها یکی از اصلی ترین وظایف روزانه ماست.

۲بار مسواک زدن در روز و حداقل یکبار نخ دندان کشیدن از جمله واجبات مراقب از دندان است.

اگر خودتان و اطرافیانتان را دوست دارید و اگر میخواهید همیشه زیبا دیده شوید و لبخند زیبا داشته باشید هیچ‌گاه بهداشت دهان و دندان خودرا فراموش نکنید.

حال اگر به هر دلیلی دوچار پوسیدگی دندان شدید و مجبور شدید دندانتان را عصب کشی کنید و یا حتی در شرایط بهتر سطحی پر کنید اصلا نگران هزینه های آن نباشید فقط کافیست از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنید تا هزینه های شما ۳۰تا ۷۰ درصد کاهش یابد. در اینصورت میتوانید از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرید.

چگونگی پر کردن سطحی دندان

همانطور که گفته شد اگر شما همواره به پزشک مراجعه کنید و دندان هایتان را معاینه کنید از هرگونه خطر احتمالی جلو میری میشود و گاها در همان مراحل اولیه پوسیدگی متوجه آن خواهید شد و به راحتی و با کمترین هزینه آن را درمان میکنید‌.

پوسیدگی سطحی دندان دارای سه سطح است

یک سطحی: که فقط لایه بالایی مینای دندان است هم ساده تر درمان میشود و هم هزینه بسیار کمتری دارد که دندان در اینجا در مراجل اولیه پوسیدگی است، و به همیت ترتیب دو سطحی و سه طحی عمق بیشتر و درمان سخت تر و هزینه بیشتری خواهند داشت.

ولی همه این موارد در شرایطی است که پوسیدگی و به اصطلاح کرم خوردگی به عاج دندان یا پالپ دندان نرسیده باشد وقتی پوسیدگی به عاج دندان و عصب دندان برسد، روش درمان تغییر میکند و باید عصب کشی صورت بگیرد.

عصب کشی دندان و کارت تخفیف زیبایی

وقتی کسی بهداشت دهان و دندان خودرا رعایت نکند و مصرف بی رویه مواد قندی داشته باشد و به سلامت خود اهمیت ندهد. به موقع مسواک نزند و نخ دندان نکشد در نتیجه دندان پوسیده میشود.

حال اگر به پوسیدگی سطحی اهمیت داده نشود و برای درمان آن اقدام نشود این پوسیدگی به پالپ یا داخل عاج دندان میرسد و عصب را تحت تاثیر قرار میدهد‌. در اینصورت با یک پر شدگی ساده قضیه حل نمیشود. چرا که شخص باید دندانش را عصب کشی کند.

مراحل عصب کشی

در ابتدا شخص به دندان پزشک مراجعه میکند و یک عکس از دندانش گرفته میشود تا پزشک از اینکه دندان نیاز به عصب کشی دارد مطمعن شود.

سپس پزشک تمام دندان را تخلیه میکند و عصب را نیز خارج میکند و دندان را پانسمان میکند و از بیمار میخواهد چند روز دیگر مراجعه کند تا در این مدت عفونت دندان از بین رود در این مدت شخص باید به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند سپس در موعد مقرر به دندان پزشک مراجعه کند.

سپس در اینجا دندان پزشک به وسیله مواد مخصوص دندان را پر میکند. در اینجا عصب کشی تمام شده است ولی از انجایی که دندان دیگر ضعیف شده است و عصب ندارد گفته میشود بهتر است بعد از عصب کشی روکش هم انجام شود تا دندان محکم شود و عمری طولانی تر داشته باشد.

ولی این نکته را نیز باید خاطر نشان کنم که هزینه عصب کشی دندان و روکش کردن دندان بسیار زیاد است و افراد زیادی در پرداختن این هزینه مشکل دارند ولی جای نگرانی نیست چرا که با کارت تخفیف دندانپزشکی این هزینه ها به مقدار قابل توجهی کاهش میابد.

پس فقط به فکر خود و دندان هایتان باشید و اصلا نگران هزینه های آن نباشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *