کارت تخفیف دندان پزشکی

گاها مشاهده میشود در برخی افراد دندانی که قبلا پر شده، بعد از گذشت چند سال مواد داخل دندان از سر جای خود بلند شده و در دهان فرد می افتد.پر کردن دندان مخصوصا اگر به صورت مجدد باشد هزینه بر است شما میتوانید با استفاده از کارت تخفیف دندانپزشکی که یکی از خدمات کارت طلایی است از خدمات دندانپزشکی ارزان بهره ببرید.(در این مقاله به علت افتادن مواد دندان میپردازیم)
اگر خود و یا نزدیکان شما دچار به این عارضه شده اید برای دانستن علت،درمان ها و مراقبت ها تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

علت چیست

دندانپزشکان معتقدند،پر کردگی دندان به دلایل مختلفی از جمله دلایل زیر از سر جای خود بلند میشود و می افتد:

 • 1)فشار و آسیب: گاهی به دلیل وارد کردن فشار به دندان ها به وسیله جویدن مواد غذایی بسیار سفت،دندان قروچه در خواب و یا به دلیل وارد شدن یک ضربه و آسیب به دندان ،پرشدگی روی سطح دندان از دندان جدا شده و می افتد.
 • 2)طراحی نامناسب و ازدیاد مواد: برخی از پرشدگی ها به دلیل زیاد بودن مواد پرکننده دندان و یا به دلیل اینکه خوب روی دندان قرار داده نشده اند بعد از مدتی بلند میشوند.
  بنابراین دندان هایی که به وسیله مواد کمتر و با طراحی ای مناسب تر پر شده اند به شرط رعایت بهداشت دهان و دندان مدت زمان طولانی تری دوام می آورند.
 • 3)پوسیدگی:یکی از دیگر دلایل افتادن پرشدگی ها،پوسیدگی است.معمولا دیده میشود که بعد از گذشت چند سال از پر کردن دندان،به دلیل اینکه دندان های پر شده نسبت به پوسیدگی حساس میشوند،شروع به پوسیده شدن مبکنند و پرشدگی دندان را پس میزنند.

حال اگر به هر کدام ازین دلایل مواد پر کردگی دندان افتاد چکار کنیم

 • دراولین فرصت به دندانپزشک مراجعه کنید
 • اگر همان لحظه و همان روز نتوانستید به پزشک مراجعه کنید،محل افتادگی را تمیز نگه دارید و از درمان های خانگی مانند شست و شو با آب نمک استفاده کنید.
 • اگر افتادگی داخل دهانتان افتاد مواظب باشید آن را قورت ندهید و بیرون بریزید،اما چنانچه قورت هم داده شد معمولا بدون ایجاد مشکلی از دستگاه گوارش شما دفع خواهد شد،جای نگرانی نیست.
 • بعد از خوردن هر مواد غذایی سریعا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید،سپس از دهانشویه یا اگر دهانشویه در دسترس نداشتید از آب نمک استفاده کنید و دهانتان را با آن بشویید،تا باکتری های مضر نتوانند به داخل دندان نفوذ کرده و باعث عفونت شوند.
 • بعد از افتادن مواد به هیچ وجه سعی نکنید خودتان مواد را در داخل دندان قرار دهید.
 • در این زمان از خوردن مواد غذایی سفت و چسبنده و شیرینی جات جدا پرهیز کنید زیرا موجب تشدید پوسیدگی گشته و به دلیل چسبیدن به عصب دندان درد زیادی ایجاد میکنند.

درمان

دندانپزشک با معاینه و یا عکس برداری از دندان معیوب روش درمان مناسب را پیاده میکند. اگر دندان از قبل عصب کشی شده باشد و پر شده باشد، فقط بعد از خارج کردن باقی مانده های پرشدگی قبلی و تمیز کردن دندان از جرم ها،پلاک ها و پوسیدگی ها،مجددا آن را با مواد جدید پر خواهد کرد؛اما در صورتی که دندان عصب کشی نشده باشد و حالا پوسیده و به عصب رسیده باشد،پس از عصب کشی و تراش دادن پوسیدگی ها اقدام به پر کردن دندان با مواد جدید میکند.

هزینه های درمان

هزینه درمان بستگی به دندان شما دارد که نیاز به عصب کشی داشته باشد یا خیر،که اگر نیاز داشته باشد مسلما هزینه بالاتری نیز دارد.شما میتوانید با استفاده از کارت تخفیف دندانپزشکی که یکی از خدمات کارت طلایی میباشد از هزینه های درمان بکاهید و با خیالی آسوده تر به دندان هایتان رسیدگی لازم را انجام دهید.

مقالات پیشنهادی دیگر ما:

درمان دندان عقل نهفته و مراقبت های آن
ناهنجاری فک و دندان و درمان با ارتودنسی
دندان مصنوعی متحر ک یا ثابت
بریج دندان چیست , تفاوت بریج با ایمپلنت
ایمپلنت چیست و مراحل کاشت ایمپلنت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *