دندان درد

عوامل مختلفی میتوانند سلامت دندان شما را به خطر بیاندازند و موجب درد خفیف یا شدید دندان شوند به طوری که در موارد شدید آرامش زندگی از فرد گرفته میشود و این‌درد زندگی فردی وی را مختل میکند. حال اگر شما در شرایطی باشید که دسترسی به پزشک را نداشته باشید و یا اینکه شرایط جسمیتان به شکلی باشد که نتوانید کار چندانی برای دندان‌هایتان انجام دهید(مثلا باردار باشید) در این صورت شما مجبورید درد فراوانی را متحمل شوید. پس اولین و بهترین اقدامی که میتوانید در جهت سلامتی خود انجام دهید بهداشت دهان و دندان است و دومین اقدام معاینه و درمان به موقع است. درواقع دندان یکی از اجزا مهم و حیاتی بدن است و بر خلاف عموم که فکر میکنند دندان یک جز غیر زنده است باید بدانید که دندان یک جز زنده بدن میباشد ک دارای عصب و رگ‌های خونی فراوان بوده‌ بنابراین محافظت از آن باید یکی از اولویت های اصلی زندگی هرفردی باشد.

زیرا به خطر افتادان سلامتی دندان مساوی به خطر افتادن زیبایی، آرامش و حتی اعتماد به نفس میشود. بنابراین همواره سلامتیان به خصوص سلامتی دندان‌هایتان را در اولویت قرار دهید تا از یک زندگی با کیفیت بهره‌مند شوید.

عدم مراقبت از دندان‌ها علاوه بر مشکلات جسمی و دردهای شدید مشکلات مالی فراوانی را نیز در پیش دارد، همانطور که میدانید هزینه های دندان پزشکی بسیار سرسام آور است به گونه‌ای که در سالهای اخیر درمورد این مسئله حتی جک و لطیفه ساخته میشود. بااین حال راه‌های مختلفی جهت کاهش این هزینه ها در جهت رفاه حال هموطنان عزیزمان وجود دارد یکی ازاین موارد کارت طلایی دندانپزشکی است که هزینه های شمارا ۳۰تا ۷۰درصد کاهش میدهد و این یکی از بهترین راه‌ حل ها میباشد پس درکنار رعایت بهداشت دهان اگر دندان‌هایتان هم دوچار پوسیدگی شدند نگران هزینه آن نباشید و به سرعت به دنبال درمان این مشکل اقدام کنید.

دندان از دو بخش تشکیل شده است قسمت سخت یا آج و یک قسمت نرم که در زیر آج قرار دارد و دارای عصب و رگهای خونی فراوان است که در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم کشیدن نخ دندان ک تجمع میکروب ها ابتدا قسمت آج دندان دوچار پوسیدگی سطحی میشود وبه اصطلاح میگویند دندان خال زده است. که گاه این پوسیدگی مشخص بوده و مانند نقاط سیاهی در سطح دندان قرار میگیرند و گاه این پوسیدگی مشخص نیست.

در این صورت اگر فرد به موقع به دندان پزشک مراجعه کند با یک پرشدگی سطحی ساده درمان میشود یعنی قسمت سیاه شدگی دندان برداشته میشود و با مواد دیگری پر میشود تا از ادامه پوسیدگی جلوگیری شود این مرحله از پوسیدگی بدون درد است یعنی فرد هیچ دردی را در قسمت دندان خود احساس نمیکند. در مرحله دوم و عدم رسیدگی این پوسیدگی قسمت نرم دندان را نیز درگیر میکند بطوری که هجوم میکروب‌ها و تجمع آنها در این بخش دردهای شدیدی را ایجاد میکند به طوری که اصلا قابل تحمل نیست و فرد باید به دندان پزشک مراجعه کرده تا پزشک میکروبها را ازاین بخش برداشته و سپس دندان را با مواد محکمی پر کند تا فرد از درد دندان رهایی یابد که این مرحله هزینه ای به مراتب بیشتر را در پیش دارد.

بنابراین همواره متخصصان پیشنهاد میکنند ماهی یکبار جهت معاینه دندان به دندانپزشک مراجعه کنید. چرا که در این مرحله از پوسیدگی که عفونت و باکتری‌ها به پالپ (قسمت نرم دندان) میرسند و باعث مرگ پالپ و از بین رفتن عصب دندان میشود که در این مرحله حتی آنتی بیوتیک ها هم هیچ تاثیری برای رفع این درد ندارند و پیشنهاد میشود اصلا از آنتی بیوتیک ها استفاده نشود چون ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی نیز شود و تنها راه حل برداشت عصب و تجمع میکروبهاست.

مشکلات لثه

علت دیگری که ممکن است موجب درد دندان شود بیماری لثه است که سبب قرمزی و تورم لثه میشود که حتی در این مواقع ممکن است دندان های فرد مشکل پوسیدگی نداشته باشند ولی فرد دچار درد دندان میشود بنابراین پیش از هر اقدامی سعی کنید حتما حتما به دندان پزشک مراجعه کنید.

گاه دندان درد در اثر ترکهایی است که توسط عوامل مختلف مانند ضربه یا تصادف به وجود آمده اند که با تجمع میکروب ها در این ترکها سبب ایجاد درد در فرد میشود گاهی این ترکها آنقدر کوچک هستند که حتی اگر فرد از دندان‌هایش عکس بگیرد مشخص نمیشود ولی فقط درد در قسمت دندان‌هایش احساس میکند.

دندان قروچه

برخی افراد عادت‌های بدی دارند از جمله این عادات دندان قروچه است که فرد با ساییدن دندان‌ها روی هم باعث از بین رفتن مینای دندان یا کوتاه شدگی دندان و یا کج شدگی دندان میشود در اینصورت فرد دوچار دندان درد میشود که تنها راه آن ترک این عادت و سپس لمینت کردن دندان است تا ظاهر دندان زیبایی خودرا به دست بیاورد و همچین فرد این عادت خودرا مجبور میشود کنار بگذارد.

که البته این‌روش بسیار هزینه های سنگینی در پیش دارد چرا که همانطور که میدانید لمینت و کمپوزیت جز خدمات پر هزینه هستند و هرکسی توانایی این انجام این خدمات را ندارد بااین حال شما میتواتید با استفاده از کارت تخفیف زیبایی این زیبایی منحصر به فرد را با کمترین هزینه به خودتان هدیه دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *