عمل جراحی گونه

عمل جراحی گونه یکی از جراحی های شایع در میان خانم هاست. برخی خانم ها به دلیل عقب بودن فک بالایی فاقد گونه هستند. بنابراین گاهی فرد به دلیل نداشتن گونه احساس ناخوشایندی به خود دارد. پس فرد تصمیم میگیرد که برای کاشت گونه اقدام نماید. کاشت گونه در مراکز زیبایی به چند روش صورت میگیرد که در این مقاله بدان پرداخته میشود. پس اگر شماهم جز آن دسته افرادی هستید که قصد کاشت و جراحی گونه را دارید مطالب این مقاله را از دست ندهید. ما در اینجا سعی کرده ایم با زبانی ساده و روان نحوه جراحی، انواع روش های کاشت گونه و مراقبت های پس از عمل را در وبسایت کارت طلایی برای شما عزیزان شرح دهیم. پس در صورت تمایل تا انتها با ما باشید.

 

انواع روش های برجسته کردن یا کاشت گونه

 

جراحی گونه

از جمله روش های دائمی و کاربردی در گونه گذاری عمل جراحی گونه است. جراحی یک روش تهاجمی برای برجسته کردن گونه محسوب میشود. اما از آنجایی که استخوان گونه با حدقه چشم ارتباط دارد میتوان گفت که این جراحی به نوعی خطرناک است و جراحان علاقه زیادی به آن نشان نمیدهند. بنابراین معمولا روش های دیگر را به بیماران خود پیشنهاد میدهند.

 

پروتز گونه

پروتز گونه در انواع و درجه سختی مختلف ساخته و مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از سخت ترین پروتز های گونه، سیلیکون است. این ماده در گونه قرار داده میشود و ارتباط خاصی با بافت گونه پیدا نمیکند. بنابراین به راحتی قابل خارج شدن است. نوع دیگری از پروتز ها که در گونه قرار داده میشود پروتز هیدروکسی آپاتیت است. این نوع پروتز به بافت استخوان متصل میشود و به نوعی بخشی از ساختار گونه میشود. اما باید دقت داشته باشید که پروتز هیدروکسی از یک برند معتبر باشد تا باعث ایجاد مشکلات بزرگتری نشود.

 

تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش های برجسته کردن گونه است که طی آن از بدن خود فرد مقداری چربی برداشته میشود و در داخل گونه کار گذاشته میشود. امکان سازگاری و ماندگاری چربی نسبت به فیلر و ژل بیشتر بوده و در میان افراد طرفداران بیشتری دارد. این روش نیز مانند تزریق ژل یک روش سرپایی ساده بوده و خطرات خاصی را به دنبال ندارد.

 

عمل جراحی گونه

 

نحوه قرار دادن سیلیکون گونه

حال که با عمل جراحی گونه و پروتز گونه آشنا شدید در این بخش به نحوه قراردادن پروتز گونه میپزدازیم. اما نکته ای که باید بدان توجه کنید آن است که تزریق ژل نسبت به تزریق فیلر بهتر است. چرا که ژل ماندگار تر و قرینه کردن آن کار‌ راحتی است. اما در طی قرار دادن پروتز گونه، در داخل دهان و بخش داخلی گونه یک برش ایجاد میشود سپس پروتز در داخل گونه قرار داده میشود. درواقع برای جلوگیری از دیده شدن بخیه تمامی برش ها در داخل دهان ایجاد میشوند. طی این فرآیند فرد به طور کامل بیهوش میشود و حدود یک ساعت زمان میبرد. حدود یک هفته زمان میبرد که دوره نقاهت این عمل طی شود و فرد به حالت طبیعی برگردد. البته رعایت بهداشت دهان و دندان در این شرایط بسیار پر اهمیت است.

 

مراقبت های پس از جراحی گونه

اما در این بخش از مقاله به مراقبت های پس از عمل جراحی گونه میپردازیم. درواقع پیش از آنکه بخیه های داخل گونه کشیده شود و تکیه گاه برداشته شود مراقبت ها باید با دقت صورت گیرند. در این دوران بهتر است فرد به طور مرتب از آب نمک یا دهانشویه استفاده کند. با اینکار بخیه ها از هرگونه عفونت در امان خواهند ماند. پس از گذشت مدت کوتاهی بخیه ها درمان شده و نتیجه فوری گونه گذاری خود را نشان میدهد. در بخش بعد به طور دقیق تر به مراحل بهبود یا همان ریکاوری پس از عمل میپردازیم.

 

ریکاوری جراحی گونه

پس از عمل جراحی گونه یک پوشش پارچه ای تنگ روی صورت قرار میگیرد. از طرفی یک تکیه گاه درون دهان و روی بخیه ها قرار داده میشود که تا دو یا سه روز باید همانطور باقی بماند. پس از گذشت چند روز و بهبو  زخم بخیه ها و تکیه گاه برداشته میشوند. برخی افراد برای گرفته نتیحه بهتر پوشش پارچه ای را روی صورت خود تا یک هفته نگه میدارند. اگرچه طی این مدت صورت شما در شرایط خوبی قزار میگیرد اما بازهم مقداری ورم باقی میماند که به مرور زمان کاهش میتبد. طی این دوره ممکن است فرد برای کاهش درد از مسکن ها استفاده کند. لازم به ذکر است که پس از عمل جراحی علاوه برورم مقداری کبودی نیز باقی میماند که بهبود آن به گذر زمتن نیاز دارد. پس از گذر از این دوران شما میتوانید از گونه های زیبا د برجسته خود لذت ببرید.

 

عمل جراحی گونه

 

طول دوره ریکاوری جراحی گونه

طول ریکاوری عمل جراحی گونه برای افراد مختلف متفاوت است. اما میتوان گفت به طور کلی اکثر بیماران پس از گذشت ۷ روز به شرایط عادی برمیگردند. حتی برخی از بیماران پس از ۳ الی ۴ روز فعالیت روزانه خود را شروع کردا اند. هرچقدر ورم بیمار کمتر باشد دوره ریکاوری کمتر خواهد بود. لازم به ذکر است بیمار در طی ۷ الی ۱۰ روز اول قادر به خندیدن و اخم کردن نیست.اما اگر میخواهید یک جراحی موفقیت آمیز داشته باشید لازم است به یک پزشک متخصص کاربلد مراجعه کنید. هرچقدر پزشک شما در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشد احتمال ایجاد عوارض به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. از طرفی رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت ویژه از بخیه ها میتواند به بهبود شما سرعت بخشد.

 

 

هزینه جراحی گونه

هزینه عمل جراحی گونه بسته به نوع گونه گذاری، میزان تخصص پزشک شما، کلینیکی که بدان مراجعه کرده اید و حتی بسته به شهر و استانی که در آن هستید متفاوت است. پس نمیتوان یک هزینه ثابت را برای این عمل زیبایی در نظر گرفت. اما اگر قصد کاشت گونه را دارید اصلا به هزینه آن توجه نکنید. طبیعتا سلامت شما و مهارت پزشک در این زمینه حرف اول را میزند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *