فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم یک روش جوانسازی فوق العاده تاثیر گذار است که افراد مختلف میتوانند از آن استفاده نمایند. با بالا رفتن سن و یا عواملی نظیر اشعه خورشید و روتین نامناسب پوستی، پوست افراد دچار افتادگی و شلی میشود. افزایش سن باعث کاهش تولید کلاژن در پوست میشود. کلاژن ماده ای است که عامل اصلی جوان سازی و شادابی پوست است.بنابراین کاهش این ماده در پوست به مرور زمان  چین و چروک، شل شدن پوست و غیره را به دنبال دارد.

طبیعتا هیچ راهی برای جلوگیری از کاهش کلاژن در پوست نیست. مراقبت های پوستی و روتین های پوستی مختلف  هم فقط سرعت این اتفاق را کاهش میدهند. پس چکار باید کرد؟ چه کاری میتواند برای جوانسازی پوستمان انجام دهیم؟ در این مقاله به طور مفصل و مفید به این موضوع پرداخته میشود. پس با کارت طلایی باشید تا با راه و روش های جوان ماندن و جوان شدن آشنا شوید.

 

چرا تزریق فیلر می کنیم ؟

در این بخش به این موضوع پرواخته میشود که چرا فیلر زیر چشم انجام میشود. همانطور که گفته با افزایش سن پوست حالتی شل و افتاده پیدا میکند. اما نکته اینجاست که چون پوست اطراف چشم از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین نسبت به سایر بخش های صورت زودتر دچار پیری و خط و خطوط میشود. اما چه کاری باید انجام دهیم. جالب است بدانید از سن ۲۰ سالگی به بعد تولید کلاژن در پوست کاهش میابد و این کاهش با افزایش سن نیز افزایش میابد.

کاری که ما باید در اولین قدم انجام دهیم استفاده از کرم های دور چشمی حاوی هیالورنیک اسید است. این قبیل کرم دور چشم ها با آبرسانی عمقی پوست از ایجاد خطوط مختلف در پوست جلوگیری میکنند. اما این سری مراقبت ها تا حدودی  جوابگو است. از یک جا ببعد روش های تهاجمی تر و عمیق تری میتوانند به ما کمک کنند. یکی از این روش ها تزریق فیلر است. تزریق فیلر یک تاثیر آنی و موثر در جوانسازی اطراف چشم دارد. در بخش بعدی به طور دقیق تر به بیان این مسئله میپردازیم.

 

تزریق فیلر زیر چشم چیست؟

در این بخش به  شکلی دقیق تر به فیلر زیر چشم میپردازیم. ژل نوعی مولکول قندی است که طریق بافت های پیوندی تولید و عرضه میشود. این ماده به شکل اسید بوده و معمولا از نوع هیالورونیک اسید هستند. از این ماده برای جوانسازی و از بین بردن خطوط اطراف چشم استفاده میشود. از آنجایی که هیالورنیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد پس ورود این ماده نیز در بدن هیچ عوارضی را به دنبال نخواهد داشت. پس با تزریق این ژل ما شاهد هیچ گونه واکنش آلرژیکی در بدن افراد نخواهیم بود. از این رو میتوان گفت ماهیت این ماده هیچ گونه عوارضی را به دنبال خواهد داشت. اما در بخش بعدی به مزایای استفاده از فیلر اشاره خواهیم کرد. با ما باشید و از مطالب لذت ببرید

 

مزایای استفاده از فیلر زیر چشم

اگرچه فیلر زیر چشم ممکن است دارای یک سری عوارض باشد که در بخش بعدی بدان اشاره میکنیم. اما همین ماده دارای مزایایی است که در اینجا بدان میپردازیم:

 • فیلر چشم دوره نقاهت ندارد. یعنی فرد بلافاصله پس از تزریق میتواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد.
 • نتایج تزریق فیلر خیلی زود و بلافاصله پس از آن قابل مشاهده است.
 • این تزریق هیچ گونه عوارض خطرناکی را به دنبال ندارد‌. البته این مورد به یک سری عوامل بستگی دارد که در بخش بعد بدان پرداخته میشود.
 • باعث جوانسازی، لیف شدن و پر شدن خطوط و چروک اطراف چشم میشود. پس افرادی که در اثر افزایش سن یا تابش نور خورشید دچار چین و چروک و شلی پوست در اطراف چشم خود شده اند میتوانند از این روش برای درمان آن استفاده نمایند.
 • باعث رفع تیرگی های زیر چشم میشود. پس افرادی که صورت ارثی دچار تیرگی زیر چشم هستند میتوانند از این روش برای درمان آن استفاده کنند.

 

 

تزریق فیلر زیر چشم

 

عوارض تزریق فیلر

تا اینجا با فواید تزریق فیلر چشم و انواع آن آشنا شدید. در این بخش به بیان عوارض این مسئله میپردازیم:

 • گاهی در صورت عدم توانایی پزشک ممکن است فیلر به از محل تراوش کنو.
 • چنانچه پزشک در کار خود مهارت نداشته باشد و فرد نکات بهداشتی مربوطه را رعایت نکند ممکن است محل تزریق دچار عفونت و مقداری خراشیدگی شود.
 • اگر پزشک نتواند میزان تزریق فیلر را کنترل کند و آن را به خوبی پخش کند ممکن است در اطراف چشم تعدادی برآمدگی ایجاد شود.
 • گاهی سوزنی که با آن تزریق فیلر صورت میگیرد به عروق خونی اطراف چشم آسیب وارد میکند و تمامی این موارد به میزان مهارت پزشک بستگی دارد.
 • انسداد برخی برخی بافت ها نیز از عوارض تزریق فیلر است.
 • امکان ایجاد تورم و کبودی نیز در اطراف چشم وجود دارد که در این شرایط باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

 

نواحی رایج تزریق فیلر

علاوه بر فیلر زیر چشم، تزریق این ماده برای نواحی دیگری نیز کاربرد دارد که در بخش بعدی بدان پرداخته میشود:

 • از تزریق فیلر برای رفع چین و چروک پیشنانی استفاده میشود. همانطور که میدانید پیشانی از آن بخش هایی است که به شدت مستعد چین و چروک است. از این رو تزریق فیلر میتواند در این زمینه کمک شایانی داشته باشد.
 • همانطور که گفته شده گودی زیر چشم یکی از آن مسائلی است که با تزریق فیلر قابل پر شدن و ترمیم است.
 • برای زاویه سانی خط فک، چانه و گونه نیز استفاده از فیلر یک روش مرسوم محسوب میشود.
 • خط لبخند و چین و چروک موجود در اطراف دهان نیز با تزریق فیلر قابل ترمیم است.
 • برای رفع ایرادات بینی میتوان از تزریق فیلر استفاده کرد. در این روش جراحی صورت نمیگیرد ولی برخی ایرادات بینی به خوبی قابل ترمیم است.
 • برای درشت کردن و فرم دادن به لب ها نیز میتوان از تزریق فیلر استفاده کرد.

 

سخن آخر

در نهایت چنانچه با وجود رعایت تمامی نکات پوستی، و استفاده از محصولات مناسب بازهم دچار شل شدن پوست اطراف چشم، چین و چروک یا گودی زیر چشم شدید میتوانید از تزریق فیلر چشم برای درمان آن بهره بگیرید. این روش از سن ۳۰ سالگی به بعد قابل اجراست و میتواند تا حد زیادی مشکلات پوستی شما را برطرف کند. اما نکته ای که باید بدان توجه کنید آن است که تزریق فیلر یک روش درمانی دائمی نیست. پس از گذشت چند ماه مواد تزریقی جذب پوست میشود و تزریق مواد مجددا باید انجام شود. درواقع هیچ روش دائمی برای درمان چین و چروک اطراف چشم، خطوط و گودی زیر چشم وجود ندارد. پس با اطلاع از این مسئله برای درمان اقدام نمایید. هم چنین به مراکز زیبایی معتبر برای این کار مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *