هزینه کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو در واقع عملی است که برای زیبایی انجام می‌شود. یعنی فولیکول‌های مو از نقطه پرپشت سر به نقطه کم پشت پیوند داده می‌شود. این کار، طبق قوانین باید در کلینیک‌ها و بیمارستان‌هایی که مجوز دارند، انجام شود. پزشکان در این عمل، سعی می‌کنند موها کمترین آسیب را ببیند و عمل پیوند مو هم بهتر انجام شود.  قیمت کاشت مو در تهران در سال 1401 بستگی به روش عمل پیوند و استفاده از دستگاه‌های خاص و پیشرفته در آن بستگی دارد.

در این عمل نواحی کاشت و برداشت مو آسیبی نمی‌بینند و کاشت مو به‌صورت کاملا طبیعی در خط رویش انجام می‌شود. کاشت موی طبیعی، روشی برای بهبود کم حجمی مو و طاسی سر است که ممکن است بر اثر ریختن بیش از اندازه به وجود آمده باشد.

درمان ریزش مو

فردی که دچار ریزش مویی که در آن موی سر کاملا کم پشت می‌شود، همیشه به دنبال دلیل این اتفاق بوده و به دنبال راهکارهای اساسی برای بهبود این مشکل می‌گردد. فرد می‌تواند با پزشک متخصص پوست مشاوره‌ای انجام دهد. پزشک با معاینه، بررسی و حتی آزمایش می‌تواند علت این ریزش را پیدا کند. بعد از تشخیص، او می‌تواند، راهکارهای مناسب و مفیدی را برای درمان به شما ارائه دهد. البته می‌توان گفت تنها روشی که می‌توان موهای پرپشت و زیبای طبیعی داشت، کاشت موی طبیعی است.

البته این راهکار برای همه افراد مناسب نیست. زیرا ممکن است افرادی که استرس دارند و یا شیمی‌درمانی کرده‌اند با کم‌کردن استرس و قطع داروها دوباره موهای آن‌ها رشد کرده و شاداب ‌شود. اما در صورت عدم رشد دوباره، کاشت موی طبیعی بهترین گزینه برای بیشتر افراد است. همچنین طبق نظر سازمان بهداشت و دارو مشخص شده است که هیچ دارویی، تاثیر قطعی برای درمان و رویش دوباره مو در دنیا وجود ندارد. حالا با این شرایط باید دید که چه روش کاشت مو مناسب بوده و قیمت کاشت مو در تهران و یا شهرهای دیگر چقدر است.

روش‌های متنوع کاشت موی طبیعی و تفاوت آن‌ها
همان‌طور که گفته شد، داروی خاصی در دنیا برای رویش و رشد دوباره وجود ندارد. پس بهترین روشی که افراد می‌توانند، دوباره شاهد موهای شاداب و پرپشت باشند، کاشت موی طبیعی است. کاشت موی طبیعی به گفته کارشناسان به چند روش امکان دارد.

روش‌های کاشت موی طبیعی شامل روش FUT، (FUE) FlT، روش ترکیبی و روش میکروگرافت Micro  است. پزشک متخصص تشخیص می‌دهد که کدام روش مناسبی برای فرد است. برای انتخاب روش مناسب برای کاشت موی طبیعی پزشک عواملی را مورد بررسی قرار می‌دهد که عبارت‌اند از:

·        اندازه موهای بانک موی فرد متقاضی

·        تراکم موردنظر تقاضاکننده

·        میزان منعطف بودن پوست سر

·         میزان توانایی بهبود زخم در بدن بیمار

·        سابقه پزشکی بیمار

·        اندازه کم پشت بودن مو

کاشت موی نواری یا FUT

همان‌طور که گفتیم میتوان از کارت طلایی برای کاشت و پرپشت کردن موی سر استفاده کرد که با هم کمی تفاوت دارند. در روش FUT برشی را از قسمت بانک مو به‌صورت نواری از موهای پشت سر فرد یا بالای گوش برمی‌دارند. سپس توسط ابزارهایی بادقت و با کمک میکروسکوپ سعی می‌کنند، گرافت‌های مو را از هم جدا کنند.

در گام بعد، موها به‌صورت تک‌تک در نواحی سر که بدون مو است به شکل طبیعی کاشته می‌شود. این روش یک روش قدیمی است و هزینه کاشت آن نسبت به بقیه روش‌ها کمتر است. در این عمل، در زمان کمتر و با سرعت بیشتری، فولیکول‌های مو برداشته می‌شود. قیمت کاشت مو در تهران در سال 1401 با روش FUT بین 10 تا 12 میلیون تخمین زده شده است که نسبت به روش‌های دیگر هزینه کمتری دارد.

روش کاشت مو FIT

این هم یکی دیگر از روش‌های کاشت طبیعی موی سر است که FIT نام دارد. در این روش با ابزار و یا دستگاهی به نام میکرو پانچ، سعی می‌کنند گرافت‌های مو را از قسمت‌های بانک موی فرد بردارند. سپس به‌صورت مستقیم در قسمت‌هایی از سر که مو نیاز دارد، کاشته می‌شود. اگر در این عمل درمانی و زیبایی نیاز به دستگاه‌های خاص باشد، هزینه این عمل بیشتر می‌شود. قیمت کاشت مو در تهران در سال 1401 به روش FlT بین 12 میلیون تا 15 میلیون متغیر است.

روش کاشت مو به‌صورت ترکیبی

این روش درمانی هم یکی از روش‌های کاشت مو است که به‌صورت طبیعی انجام می‌شود. زمانی که به گرافت‌های بالایی برای کاشت مو نیاز باشد، یعنی کم پشتی یا طاسی سر فرد زیاد باشد و بانک موی فرد هم جوابگوی این عمل باشد، از این روش استفاده می‌شود. روش کاشت موی ترکیبی روشی است که از دو روش ذکر شده در بالا یعنی FlT وFUT  استفاده می‌کنند.

در این روش می‌توان 4000 گرافت مو را در سر فرد کاشت. البته از این روش برای افرادی که زیاد موی کم پشتی ندارند و خواهان موهای پرپشت با تراکم بالا هستند، هم استفاده می‌شود. قیمت کاشت مو در تهران در سال 1401 با روش ترکیبی را بین 10 تا 13 میلیون تخمین می‌زنند.

روش میکروگرافت

میکروگرافت یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو به صورت طبیعی محسوب می‌شود. این روش بدون عمل جراحی صورت می‌گیرد و هیچ جای زخم، خونریزی و دردی برای فرد ندارد. در این روش توسط دستگاهی اتوماتیک در سایزهای میکرو، بدون استفاده از دست، از قسمت بانک مو، موها را برمی‌دارند. بعد از جداسازی گرافت‌ها و تنظیم خط مو توسط لیزر در ناحیه طاسی مو، می‌توان میلی‌متری موها را کاشت.

بهترین روش کاشت موی طبیعی روش Micro است که یک گروه پزشکی می‌تواند در یک جلسه هشت ساعته این کار را انجام دهد. در این روش خطای انسانی بسیار کم است. هزینه کاشت مو در تهران در سال 1401 با روش میکروگرافت را بین 12 تا 15 میلیون تخمین زده‌اند.

برای کاهش هزینه‌های کاشت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟

همان‌طور که می‌دانید، امروزه انجام این عمل در مراکز زیبایی متحمل هزینه‌های زیادی است. اگر فردی بیمه نباشد، کمی مشکلات او نسبت به دیگر افراد بیشتر می‌شود. البته می‌دانید که کاشت موی طبیعی، عمل زیبایی درمانی محسوب می‌شود که به آن بیمه تعلق نمی‌گیرد. در بعضی از مواقع این ریزش مو یا طاسی سر ممکن است در اثر حوادثی مانند: آتش‌سوزی و یا تصادف رخ‌داده باشد که باید ببینید، بیمه چقدر از هزینه کاشت مو را تقبل می‌کند. پس برای این که هزینه‌های کاشت مو را کمی کمتر کنید، باید نکاتی را موردتوجه قرار دهید.

نکته مهم و اصلی درمورد کاهش هزینه

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین راهکارهایی که باید توجه کرد، انتخاب یک پزشک متخصص است. اگر عمل پیوند فولیکول را دکتری متخصص و ماهر باتجربه‌ای بالا انجام دهد، از مشکلات و عوارضی که بعد از عمل یا حین عمل رخ می‌دهد، جلوگیری می‌شود. ممکن است این عمل را یک دکتر متخصص تازه‌کار به‌خوبی نتواند، انجام دهد و فرد با عوارض هم روبرو شود. در نهایت هزینه‌های درمانی و عوارض و خطرات باعث افزایش هزینه‌ها می‌شوند.

نکته بعدی برای کم‌کردن هزینه می‌تواند، انتخاب کلینیک برای عمل باشد. باید در انتخاب کلینیک دقت زیادی انجام داد. موارد بهداشتی در کلینیک باید کامل رعایت شده که افراد بعد از عمل دچار عفونت و عوارض دیگر نشوند. انتخاب کلینیکی که هزینه کمتری برای عمل دریافت می‌کند، یکی از راهکارهای کم‌کردن هزینه است. اما در این کار نیز باید دقت زیادی داشت. باتوجه‌به این که هزینه کاشت مو در تهران شاید هرساله تغییر کند.

اهمیت رعایت نکات بهداشتی در کاهش هزینه عمل

راهکار بعدی که می‌تواند در کم‌کردن هزینه موثر باشد، رعایت و اهمیت‌دادن به توصیه‌ها و نکات مراقبتی و بهداشتی است که پزشک متخصص بعد از پیوند می‌دهد. اگر فرد بهترین دکتر و کلینیک را هم انتخاب کند و توصیه‌های بعد از عمل را رعایت نکند، دچار آسیب و عفونت می‌شود. در نتیجه هزینه‌های درمان بیشتر شده و هم خود فرد دچار صدمه و بیماری می‌شود.

نکته دیگری که بعد از کاشت موی طبیعی برای فرد هزینه دارد، خرید دارو و شامپوهای توصیه شده توسط دکتر است. البته این هزینه‌ها معمولا زیاد نیستند؛ ولی نکته مهمی است که باید قبل از عمل به آن توجه کرده و هزینه آن را در نظر گرفت تا بعد دچار فشار مالی زیادی نشد. البته امروزه روش‌های دیگری هم برای کاشت موی طبیعی وجود دارد که هزینه آن‌ها نسبت به این عمل‌ها خیلی بالاتر است.

سخن پایانی

با پیشرفت‌هایی که در دنیا و در امور پزشکی ایجاد شده است، دیگر کسی نگران کچلی یا طاسی سر نیست. می‌توان با هزینه‌های متنوع و روش‌های مختلف، این مشکل را حل کرده و با توجه به تعرفه خدمات زیبایی را به موهای خود برگردانید. با مطالعه و تحقیق درباره انواع کاشت مو و هزینه کاشت مو در تهران و سایر شهرها می‌توان بهترین روش کاشت مو را انتخاب کرد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *