لیزر موهای زائد صورت

رنگدانه های پوست ما یا ملانین در نزدیکی فولیکول های مو یافت می شوند. این رنگدانه ها به پوست ما رنگ طبیعی می دهند. لیزرها مجموعه ای از پرتوهای نور با شدت و طول موج مشخصی هستند که پس از برخورد به ملانین ، فولیکول های مو را از بین می برند. هنگامی که فولیکول مو آسیب دیده است، دیگر رشد مو در آن مکان وجود ندارد زیرا قادر به تولید یک رشته مو نیست. لیزر را به این روش از بین می برد  از آنجایی که پوست صورت بسیار ظریف است، داشتن موهای زیاد در آنجا از جذابیت چهره می کاهد. به همین دلیل افراد مختلف روش های مختلفی را برای رفع موهای زائد صورت انتخاب می کنند. یکی از موثرترین درمان ها استفاده از لیزر برای از بین بردن موها است که بخش قابل توجهی از مراجعه به کلینیک پوست و مو را تشکیل می دهد. لیزر موهای زائد صورت باید در مراکز زیبایی صورت بگیرد.

کاربردهای لیزر موهای زائد در صورت

مناطق زیر را می توان با استفاده از فناوری لیزر برای همیشه پاک کرد:

  • دور ابروها
  • مابین ابروها (ابروی پیوندی)
  • پشت لب فوقانی
  • چانه
  • گردن
  • پشت سر و گردن
  • خط ریش آقایان

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان

برای مردانی که از اصلاح مکرر صورت رنج می برند، لیزر موهای زائد راه حل خوبی است. علاوه بر این، این روش یک درمان برای اختلالات مختلف است. به عنوان مثال، صورت مردان ممکن است دچار فولیکولیت کاذب شود، یک بیماری پوستی که در آن موهای ریش به سمت داخل می چرخند و پوست را تحریک می کنند. این بیماری منجر به تحریک و بثورات پوستی پراکنده به خصوص در ناحیه گردن می شود. لیزر موها تنها درمان موثر برای فولیکولیت است. به همین دلیل، این موضوع غیر طبیعی نیست که مردان بیشتری اکنون به دنبال لیزر موهای زائد هستند.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

اثرات منفی لیزر روی صورت اغلب گذرا و کوتاه مدت است. آنها به خصوص مضر و قابل درمان نیستند. عوارضی مانند این عبارتند از:

قرمزی و درد جزئی: در حالی که این وضعیت می تواند بسیار آزاردهنده باشد، اغلب نگران کننده نیست و فقط مدت کوتاهی طول می کشد. با گذشت زمان این مشکل برطرف می شود و دیگر تکرار نمی شود.

پوسته پوسته شدن: بسته به نوع فناوری لیزری که استفاده می شود، این مشکل ممکن است ظاهر شود یا نباشد. با این حال، نیازی به وحشت نیست زیرا این موضوع از بین خواهد رفت.

تشکیل تاول: اگر تجهیزات مورد استفاده برای پوست شما مناسب نباشد یا کاربر بی تجربه باشد، ممکن است در محل لیزر تاول ایجاد شود.

 توصیه هایی در مورد استفاده از لیزر برای موهای صورت

برای دستیابی به بهترین نتایج از لیزر موهای زائد صورت، حتما به توصیه های ذکر شده در زیر توجه کنید:

حدود یک ماه قبل از لیزر درمانی، از اپیلاسیون، بستن مو و کندن مو خودداری کنید. زیرا آنها می توانند لیزر را کم اثر کنند. حتماً یک روز قبل از لیزر، آن ناحیه از مو را بتراشید. هیچ کرمی روی پوست نباشد و آرایش باید پاک شود. قبل از انجام لیزر درمانی، مراقب باشید که بیماری خاصی که ممکن است داشته باشید را با پزشک کلینیک کارت طلایی ذکر کنید. قبل از انجام لیزر، حتماً در مورد داروهایی که مصرف می کنید با پزشک خود صحبت کنید. به عنوان مثال، استفاده از برخی آنتی بیوتیک ها ممکن است بر حساسیت پوست شما به لیزر تأثیر بگذارد

مدت زمان درمان و قیمت لیزر موهای زائد صورت

قبل از لیزر درمانی، اغلب مشاوره با پزشک انجام می شود. در این جلسه پزشک نظر خود را در مورد اندازه ناحیه تحت درمان، نوع پوست و مو و مدل دستگاه لیزر ارائه می دهد. تعداد جلسات لیزر بر هزینه لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد. میانگین تعداد لیزر درمانی 3 تا 7 جلسه است، با فاصله 4 تا 6 هفته بین هر جلسه. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و تعیین وقت می توانید با شماره های کلینیک کارت طلایی تماس بگیرید. پس از انجام لیزر درمانی، سعی کنید به مدت یک هفته از قرار گرفتن در خارج از منزل در معرض نور خورشید خودداری کنید. اگر مجبور به ترک خانه هستید، مراقب باشید که ضد آفتاب بزنید. علاوه بر این، در صورت داشتن تاول، از ترکیدن تاول های پوستی خودداری کنید.

آیا می توان با یک لیزر موهای زائد صورت را به طور کامل از بین برد؟

فقط موهایی که در مرحله رشد هستند را می توان با لیزر درمان کرد. ناحیه ای از بدن، مانند صورت، هرگز تمام موهایش در یک مرحله از چرخه زندگی خود نخواهد بود. این امر باعث می شود که نتوان به طور کامل تمام موهای صورت را با یک لیزر درمانی از بین برد. برای جبران این، ما درمان‌های لیزری متعددی را توصیه می‌کنیم که احتمال رفع موفقیت‌آمیز موهای نامطلوب صورت را افزایش می‌دهند.

آیا اصلاح صورت با لیزر یک راه حل دائمی است؟

اگر لیزر با تجهیزات مناسب و برنامه درمانی مناسب به درستی استفاده شود، عملا موهای نامطلوب صورت را در مردان و زنان به طور کامل از بین می برد. به عبارت دیگر، با استفاده صحیح از لیزر، پیش بینی می کنیم که بین 60 تا 90 درصد موهای ناخواسته صورت از بین برود.

آیا امکان رویش موهای نامطلوب صورت حذف شده وجود دارد؟

به طور معمول، هیچ موی جدیدی از فولیکول مویی که آسیب دیده یا از بین رفته رشد نمی کند. با این حال، احیای فولیکول فعال شده با لیزر در برخی شرایط منحصر به فرد، مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک، که باعث افزایش تستسترون در زنان می شود، امکان پذیر است.

آیا لیزر صورت می تواند باعث چروک شدن و آسیب به پوست صورت شود؟

اگر لیزر به درستی و توسط یک پزشک ماهر استفاده شود، نیازی به ترس نیست زیرا احتمال آسیب دیدن پوست صورت شما بسیار کم است. آیا میدانید مزوتراپی چیست؟ شما میتوانید از مزوتراپی برای جوان سازی پوست صورت استفاده کنید .

آیا استفاده از ژیلت قبل از استفاده از لیزر یک گزینه است؟

موهای ناخواسته ممکن است پس از استفاده از تیغ ضخیم تر شوند. همانطور که قبلا مشخص شد، هر چه نتایج لیزر موهای زائد بهتر باشد، موهای نامطلوب ضخیم تر و تیره تر می شود. به همین دلیل، برخی از کلینیک‌ها پیشنهاد می‌کنند که مشتریان قبل از اولین درمان لیزری از ژیلت استفاده کنند. پوست صورت ممکن است در فاصله زمانی بین لیزر درمانی تحریک شود. بنابراین بهتر است در این مواقع از استفاده از ژیلت خودداری کنید.

آیا لیزر موهای زائد صورت دردناک است؟

سطح تحمل درد شما به طور مستقیم بر میزان پاسخ شما به لیزر موهای زائد صورت تأثیر می گذارد. برخی ادعا می کنند که استفاده ازاین روش  فقط کمی پوست آنها را می سوزاند، در حالی که برخی دیگر این روش را با فشار دادن یک پاک کن به صورت خود مقایسه می کنند و ادعا می کنند که کمی ناراحت کننده است. اگر آستانه درد پایینی دارید، ممکن است از استفاده از ژل های بی حس کننده موضعی، مصرف مسکن قبل از لیزر، یا قرار دادن کمپرس سرد در ناحیه مورد نظر بهره مند شوید.

آیا استفاده از لیزر روی موهای صورت می تواند منجر به سرطان شود؟

پرتوهای لیزر فقط به طور مختصر و سطحی به پوست نفوذ می کنند. سایر ساختارهای پوست عمدتاً تحت تأثیر انرژی این پرتوها قرار نمی گیرند که عمدتاً توسط ملانین جذب می شود. به همین دلیل، اعتقاد بر این است که استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای نامطلوب بدن کاملا بی خطر است. توجه داشته باشید که برخی از بیماری های پوستی با لیزر درمان می شوند. به همین دلیل، اگر به درستی از آن استفاده شود، نمی تواند ابزار خطرناکی باشد. به نظر شما میکرودرم ابریژن چیست ؟  این درمان یک روش پوستی است که لایه بالایی پوست را به آرامی از بین می برد. برای محو کردن جای آکنه و یکنواخت کردن رنگ پوست و روشن کردن چهره کدر استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *