لیزر موهای زائد پوست تیره

لیزر موهای زائد پوست تیره قدری سخت اما شدنی است. موی زائد یکی از آن مسائلی است که همواره افراد با آن درگیر هستند. داشتن موی زائد برای اکثر افراد بخصوص خانم ها باعث ایجاد حسی ناخوشایند میشود. از این رو همیشه افراد در تلاش هستند از روش های مختلفی برای از بین بردن این موها استفاده نمایند. به طوری که استفاده از موم، ژیلت، پودرهای موبر، اپیلاسیون برای از بین بردن موقتی این موها بسیار مرسوم است. با کارت طلایی همراه باشید.

 

لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

همانطور که گفته شد تمامی روش های از بین بردن مو های زائد کاملا موقتی هستند و پس از گذشت زمان کوتاهی موهای زائد مجددا به حالت قبل خود برمیگردند. بنابراین باید یک راهی وجود داشته باشد که برای همیشه یا حداقل مدت طولانی تری از شر موهای زائد خلاص شد. در همین راستا لیزر موهای زائد یکی از بهترین و کاربردی ترین روش ها برای حذف موهای زائد است که در این مقاله بدان پرداخته میشود.

 

کاربرد لیزر موهای زائد

امروزه استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد بسیار مرسوم است. اما ما همواره شنیده ایم که پوست های روشن تاثیر بیشتر و بهتری از لیزر میگریند اما بدون شک لیزر موهای زائد پوست تیره نیز امکان پذیر است. لیزر یک روش کاملا ایمن و غیر تهاجمی برای حذف دائمی موهای زائد است. از این رو چنانچه فردی تمامی جلسات لیزر را تکمیل کند شاهد حذف ۸۰ درصدی موهای زائد بدن خود خواهد بود.

بله حذف ۸۰ درصدی! طی این فرآیند اشعه لیزر رنگ دانه های تیره مو را مورد هدف قرار میدهد و باعث آسیب به آن میشود. از این رو رشد موها متوقف شده و دیگر ما شاهد رشد موهای زائد ضخیمی نخواهیم بود. اما گاها شنیده ایم که پوست های روشن تاثیر بهتری از لیزر میگیرند و پوست های تیره نتیجه کمتری! در بخش بعدی به بیان این مسئله خواهیم پرداخت.

 

چرا پوست های روشن نتیجه بهتری میگیرند؟

لیزر موهای زائد پوست تیره و پوست روشن هر دو در کیلینک های مختلف انجام میشود‌. اما گاها میشنویم که پوست های روشن از لیزر موهای زائد نتیجه بهتری میگیرند! علت این امر در آن است که اشعه لیزر قادر است رنگ دانه های تیره را شناسایی کنید و آن ها را مورد هدف قرار دهد.

از این رو اگر فردی پوستی روشن با موهای زائد تیره داشته باشد، کار اشعه های لیزر راحت خواهد بود به طوری که به راحتی میتواند رنگ دانه های تیره را از پوست متمایز کند و آن ها را مورد هدف قرلز دهد‌. اما اگر فردی دارای پوستی تیره باشد در این صورت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا اشعه لیزر قادر است رنگ دانه های پوست را از رنگ دانه های مو تشخیص دهد؟

 

نحوه لیزر موهای زائد پوست های تیره

لیزر موهای زائد پوست تیره انجام پذیر است به شرطی که فرد از لیزر YAGو  Diode استفاده کند. علت این امر در طول موج این لیزر نهفته است. به طوری که این دو طول موج  قادر هستند که فقط رنگ دانه های مو را مورد هدف قرار دهد و آسیبی به رنگ دانه های پوست فرد وارد نکند. گفتنی است بین دو طول موج گفته شده YAG از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

چرا که این طول موج عمق نفوذ بیشتر و بهتری دارد و خیلی راحت تر میتواند از رنگ دانه های پوست عبور کند و به آن آسیبی وارد نکند. پس اگر پوستی تیره دارید بهتر است از دو طول موج گفته شده برای لیز استفاده کنید تا از آسیب های پوستی در امان باشید. این طول موج ها قادرند ملانین پوست را دور بزنند و کاملا سیف و ایمن هستند.

 

لیزر Diode

لازم است بدانید که لیزر Diode نیز مزایای خاص خود را دارد. این لیزر دارای سیستم خنک کننده است تا از داغ شدن بیش از حد رنگدانه جلوگیری کند. همچنین این لیزر دارای مکانیسم مکش بوده که باعث ایجاد درد کمتری در ناحیه میشود.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

حال که با نحوه لیزر موهای زائد پوست تیره آشنا شدیم، در این بخش به کسانی میپردازیم که کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند. درواقع هرچقدر یک پوست یک فرد روشن تر باشد و موهای زائد آن تیره و ضخیم تر باشند، فرد کاندید مناسبی برای لیزر خواهد بود.

چرا که در این صورت اشعه لیزر بدون هیچ مشکلی سریعا فولیکول های مو را تشخیص میدهد و آن را مورد هدف خود قرار میدهد. اما بازهم نتیجه گیری از لیزر تماما بستگی به مهارت اپراتور، شرایط جسمی شما، شرایط هورمونی بدن شما و غیره دارد. در بخش بعدی به توضیح این موارد نیز پرداخته میشود.

 

عوارض لیزر موهای زائد

 

در چه شرایطی لیزر بهترین نتیجه را میدهد؟

 

  • دقت داشته باشید که لیزر موهای زائد پوست تیره و روشن زمانی بهترین نتیجه را میدهد که شما به یک اپراتور حرفه مراجعه کنید. اپراتور یاید بداند برای رنگ پوست و موی شما از چه لیزری استفاده کند‌ و تنها در این صورت است که شما نتیجه بهتری از لیزر خواهید گرفت.

 

  • مشکلات هورمونی یکی از موثر ترین موارد در عدم نتیجه بخشی لیزر موهای زائد هستند. اگر بدن شما در توازن هورمونی نباشد، لیزر تاثیر موقتی بر رویش موهای شما خواهد داشت.

 

 

برای تاثیر بهتر لیزر چکار کنیم؟

 

برای آن لیزر موهای زائد پوست تیره و پوست روشن بهترین نتیجه را دریافت کند لازم است:

 

  • ابتدا به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. طی این مشاوره نوع پوست و موی شما مشخص خواهد شد و بهترین روش لیزر برای شما انتخاب میشود.

 

  • در صورت داشتن مشکلات هورمونی حتما به یک متخصص غدد مراجعه کنید و با مصرف دارو مشکل هورمونی خود را درمان کنید.

 

  • یک کیلینیک معتبر در زمینه لیزر موهای زائد بیابید و جلسات لیزر خود را آنجا بگذارنید.

 

  • تمامی نکات گفته شده توسط اپراتور را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *