لیپوساکشن چیست

لیپوساکشن چیست؟ این سوالیست که ممکن است ذهن هر شنونده ای را به خود درگیر کند! درواقع لیپوساکشن نوعی عمل جراحی بوده که طی آن چربی های بدن به کمک قدرت مکش خارج میشوند. معمولا از این عمل برای بخش هایی مانند شکم، بازوها، ران، گردن، باسن و غیره استفاده میکنند. این عمل جز سریع ترین روش های لاغری محسوب میشود که فرد زیباجو در همان جلسه دچار کاهش وزن محسوس میشود. اما پیشنهاد میشود اگر دچار اضافه وزن هستید در ابتدا رژیم و ورزش را کنار یکدیگر داشته باشد. تنها در شرایطی این عمل قابل اجراست که شما از رژیم و ورزش جواب دلخواه را نگرفتید و مقداری چربی به طور ثابت در برخی قسمت های بدن باقی مانده است. اما اگر میخواهید به طور تخصصی تر با این عمل زیبایی آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما باشید.

 

 

چه زمانی میتوان از لیپوساکشن استفاده کرد؟

 

حال که دانستیم لیپوساکشن چیست؟ لازم است بدانیم چه کسانی کاندید این عمل زیبایی هستند؟ لازم است بدانید که پزشکان برای کاهش وزن، همواره رژیم و ورزش اصولی را پیشنهاد میکنند. اما در برخی موارد افراد پس از کاهش وزن دچار استاپ وزنی میشوند و برای کاهش دادن وزنشان به زمان زیادی احتیاج دارند. در چنین شرایطی معمولا میتوان لیپوساکشن را پیشنهاد داد. پس از آنکه عمل چربی زدایی انجام شد پوست به مرور زمان خودش را با بدن تطبیق میدهد. در این شرایط هرچقدر پوست خاصیت ارتجاعی بیشتری داشته باشد احتمال صاف شدن آن بیشتر خواهد بود. با تمامی این اوصاف هیچ گاه به لیپوساکشن به عنوان اولین راه چاره نگاه نکنید. این عمل را برای آخرین گزینه خود کنار بگذارید. تمامی راه های غیر تهاجمی کاهش وزن را امتحان کنید. سپس در صورت نگرفتن جواب میتوانید برای لیپوساکشن اقدام نمایید.

عوارض لیپوساکشن

 

عوارض لیپوساکشن چیست؟ در این بخش به عوارض این عمل زیبایی میپردازیم:

 

  • بی نظمی: پس از آنکه چربی های بدن خارج شدند پوست به بدن میچسبد. ولی از آنجایی که چربی ها بدون نظم خارج شده اند پوست به شکل ناهموار در می آید و ظاهری ناخوشایند ایجاد میکند.

 

  • تجمع مایعات: در برخی افراد ممکن است یک سری کیسه حاوی مایعات تشکیل شوند. بنابراین ممکن است پزشک مجبور شود این کیسه ها را از بین ببرد و مایعات آن را خارج کند.

 

  • بی حسی و کرخت شدن: بخش هایی که عمل لیموساکشن برروی آن ها صورت گرفته است میتواند برای مدتی یا برای همیشه کرخت و بی حس شود. اما گاهی میتوان به کمک تحریک اعصاب آن بخش این مشکل را رفع کرد.

 

  • عفونت: این عمل با ریسک عفونت پوست نیز همراه است. یک عفونت کوچک میتواند باعث به خطر افتادن جان زیباجو شود.

 

  • آمبولی چربی: برخی از چربی های متلاشی شده میتوانند وارد جریان خون، ریه ها و حتی مغز دارند.

 

  • سوراخ شدن اندام های داخلی: سوزن بلندی که در ابتدا وارد بدن میشود ممکن است باعث سوراخ شدن اندام های داخلی بدن شوند.

 

لیپوساکشن چیست

 

 

آماده سازی عمل لیپوساکشن چیست؟

 

اما آمادگی های لازم پیش از عمل لیپوساکشن چیست؟ پیش از هرگونه اقدامی لازم است ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. تمامی سوابق پزشکی خود را بررسی کنید. داروهای مصرفی و مشکلات جسمی خود را بیان کنید. سپس با بررسی قد و وزن شما میتوانید تصمیم بگیرید که آیا به لیپوساکشن نیازی هست یا خیر! ممکن است اضافه وزن شما تنها با یک برنامه غذایی ساده و یا یک عمل ساده رفع شود. پس رعایت تمامی موارد فوق الزامی است و در صورت هرگونه سهل انگاری ممکن است دچار عواقب جبران ناپذیری شوید.

 

کارهای لازم در حین لیپوساکشن

 

کارهای ضروری در حین انجام لیپوساکشن چیست؟  در برخی مواد عمل لیپوساکشن نیاز به بی حسی موضوعی دارد و برخی از آن نیاز به بی هوشی دارد. سپس تیم جراحی در حین عمل تمامی علائم حیاتی شما را نظیر ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن را چک میکنند. از آنجایی که عمل ممکن است چند ساعتی طول بکشد، تزریق برخی داروها نیز در این شرایط توسط تیم جراحی صورت میگیرد. پس از اتمام فرآیند لیپوساکشن معمولا جراح بخش برش خورده را باز بگذارد تا مایعات و چربی های اضافه خارج شوند. پس از اتمام عمل جراحی ممکن است به هوش آمدن فرد و ریکاوری چند ساعتی طول بکشد. در انتها نیزچ ممکن است فرد یک شب بستری باشد.

 

 

بعد از عمل

 

پس از آنکه فرد مرخص شد ممکن است تا مدت زیادی درد و تورم و کبودی داشته باشد. و چند روزی طول میکشد که بتواند فعالیت های روزمره خود را آغاز نماید. در این مراحله فرد معمولا طبق تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف میکند. لازم به ذکر است که در این دوران پوشیدن لباس های چسبیده و تنگ ممنوع است.

 

 

نتایج لیپوساکشن

 

نتایج نهایی لیپوساکشن چیست؟ میتوان گفت حدود ۴ هفته طول میکشد که تورم های ناشی از لیموساکشن فروکش کند و شما به وضوح متوجه لاغری و کاهش حجم خود شوید. خوشبختانه لاغری ناشی از عمل لیپوساکشن برای مدت زیادی باقی میماند. اما باید دقت داشته باشید که رعایت رژیم غذایی برای جلوگیری از افزایش حجم الزامی است. در غیر اینصورت ممکن است پس از گذشت چند سال دوباره تمامی حجم چربی جدا شده برگردد. پس پیشنهاد میشود پس از انجام عمل ورزش و سالم خوری را آغاز کنید و از خوردن چربی ها و قندهای مضر جلوگیری کنید. با این کار تا حد زیادی از عوارض ناشی از لیپوساکشن جلوگیری خواهید کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *