مراقبت از دهان و دندان, کارت طلایی، کارت طلایی دندانپزشکی

مقدمه ( مراقبت از دهان و دندان ) : دندان ها عضو مهم و حیاتی و یکی مهمترین عوامل زیبایی بدن به حساب می آیند. چه بسا افرادی که به هر دلیل دندان های نا زیبایی دارند همواره از داشتن آنها رنج میبرند و حتی ممکن است به مرور سبب شد، فرد اعتماد به نفس حضور در اجتماع را نداشته باشد. اجتماع شامل مدرسه، دانشگاه، محل کار و غیره است که اگر کسی به هر دلیل نتواند در آنجا حضور یابد زندگیش مختل میشود. پوسیدگی، زردی، شکستگی و کجی و نامرتبی از جمله عواملی هستند که سبب میشود یک فرد نسبت به دندان هایش و خودش حس خوبی نداشته باشد. اما همه این ناهنجاری هایی که گفته شد میتوانند درمان یابند و حتی میتوان از بروز آنها جلوگیری کرد!

شاید در چنین شرایطی بحث هزینه را پیش بکشید که باید بگویم حتی میتوان برای هزینه های دندان پزشکی نیز چاره ای اندیشید. کارت طلایی دندانپزشکی، نوعی بیمه طلایی دندان پزشکی است که افراد با داشتن آن میتوانند اط تخفیفات شگفت انگیزی برخوردار شوند. پس در دنیای امروز هیچ مشکلی بدون راه حل نیست. اگر میخواهید با برخی ازاین راه حل ها آشنا شوید با ما همراه باشید

پیشگیری از ناهنجاری های دهان و دندان

در بحث مراقبت از دهان و دندان دندان ها اگر چه عضو بسیار حساسی هستند و خیلی زود دچار مشکل و آسیب میشوند ولی خوشبختانه میتوان با مراقب های پی در پی تا حد زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

مثلا هر فرد موظف است حداقل روزی ۲بار مسواک بزند و حداقل روزی یک بار نخ دندان بکشد. همچنین لازم است که پس از خوردن یک خوراکی یا نوشیدنی شیرین خیلی بلافاصله مسواک بزنید چرا که شیرینی منجر به فعال شدن باکتری های تخریب کننده دندان میشود و این باکتری میتوانند خیلی زود سبب ایجاد پلاک و پوسیدگی دندان ها میشود. همچنین لازم است هر فردی هر ۶ماه یکبار به دندان پزشک مراجعه کند و چکاب کاملی را از دندان هایش داشته باشد، تا اگر دندانی در مراحل اولیه شروع پوسیدگی و آسیب هستند خیلی زود ترمیم و درمان شوند.

با راه هایی که گفته شد شما میتوانید تا حد زیادی از بروز پوسیدگی و زرد شدن دندان هاینان جلوگیری کنید. حال اگر به با وجود تمام مراقبت ها دندان ها پوسیده یا زرد شدند چه باید کرد؟

ترمیم پوسیدگی دندان

اگر با وجود تمام مراقبت از دهان و دندان هایی که در این مقاله گفته شد، به دندان پزشک مراجعه کردید و تشخیص داده شد دندانتان در مراحل اولیه پوسیدگی است، اصلا جای نگرانی نیست. از آنجایی که شما خیلی زود اقدام کرده اید، پوسیدگی در دندانتان پیشروی نکرده است و دندان پزشک میتواند در کمترین زمان و کمترین آسیب دندان شما به صورت سطحی پر و ترمیم کند.

در چنین شرایطی هم هزینه بسیار کمتری پرداخت خواهید کرد و هم عمر طولانی تری را به دندانتان هدیه کرده اید‌. چه بسا اگر دیر تر اقدام میکردید و پوسیدگی در دندانتان گسترش میافت، دندان پزشک مجبور میشد بخش زیادی از دندان شما بتراشد و سپس آن را ترمیم کند. در چنین شرایطی هم هزینه زیادی باید پرداخت‌ کنید و هم عمر دندانتان طولانی نخواهد بود و پس از مدتی آن را از دست خواهید داد.

درمان زردی دندان ها

همگی ما تجربه این را داریم که با وجود مسواک زدن ها و مراقبت های پی در پی دندان هایمان پس از مدتی تغییر رنگ داده و زرد میشوند. حال ممکن این زردی زیاد یا کم باشد. ولی به هرحال هر چقدر هم که باشد برای ما ناخوشایند خواهد بود.

با این حال خوشبختانه روش هایی هستند که باعث هرچه سفید تر شدن دندان ها میشود. لمینت و کامپوزیت و بلیچینگ از جمله روش هایی هستند که برای سفید شدن دندان ها مورد استفاده قرار میگیرند. اگر چه بلیچینگ ساده ترین و کم هزینه ترین برای این کار است. در بلیچینگ دندان پزشک به وسیله مواد شیمیای مخصوصی دندان های شما را تا چندین درجه روشن تر میکند و این سفیدی و روشنی کاملا مشهود است. اگر میخواهید از نحوه کار دقیق بلیچینگ مطلع شوید میتوانید به مقاله های قبل تر سایت ما مراجعه کنید تا به طور کامل از این روند آگاه شوید.

هزینه های ترمیم دندان

همانطور که میدانید امروزه هزینه ترمیم دندان و به کل هزینه های دندان پزشکی مانند دیگر هزینه های زندگی در ایران افزایش یافته است و مردم ازاین نظر به واقع دچار مشکل میشوند. چه بسا گاها افراد زیادی درد دندان و پوسیدگی و نامرتبی دندان هایشان را تحمل میکنند چرا که توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند‌. اما همانطور که گفته شد اگر در طی زمان با مراقبت های ارزان و کوچک مانند مسواک زدن و سالی دوبار پرداخت هزینه ویزیت دندان پزشک میتوانید از هزینه های بزرگتر جلوگیری کنید. همه ما امروزه درگیر تورم و گرانی هستیم و این غیر قابل انکار است ولی اهمیت مراقبت از

دندان ها و داشتن دندانی سالم را هیچ یک از ما نمیتوانیم انکار کنیم. بنابراین ما تصمیم گرفتیم در این زمینه دستی باشیم برای کمک به هموطنان عزیمان به طوری که با ارائه کارت طلایی دندان پزشکی بتوانیم باری از دوش این مردم برداریم. کارت طلایی دندان پزشکی نوعی بیمه است که میتوانید با بهره گیری از آن هزینه هایتان را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید.

کارت طلایی و هزینه دندان پرشکی

کارت طلایی دندان پزشکی نوعی بیمه است که شامل حال تمامی افراد جامعه میشود. درواقع هر یک از ما با داشتن این کارت میتوانیم در تعرفه های دندان پزشکی تخفیفات شگفت انگیزی را داشته باشیم. این تخفیفات متغییر هستند و بین ۳۰ تا ۷۰ درصد میتواند متفاوت باشد. ولی چیزی که مشهود است مقدار بالای تخفیفی است که این کارت میتواند برای ما داشته باشد. همیشه آرزوی ما لبخندی زیبا برای مردم عزیزمان بوده است و با ارائه کارت، به این آرزو تجلی بخشیده ایم. شما هم میتوانید یکی از آن دسته افرادی باشید که با کمترین هزینه لبخند زیبا را به خود هدیه دهید. پس در این مسیر با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *