نحوه مراقبت از دندان کودکان, مراقبت از دندان, کارت طلایی

مقدمه، نحوه مراقبت از دندان کودکان : قطعا همگی ما میدانیم که دندان های هر فرد در طول زندگی اش، ۲ بار میروند. دندان های اولیه یا شیری در دوران نوزادی رویش میابند و تا سن ۷ سالگی همراه صاحب خود باقی میمانند. سپس از ۷ سالگی به بعد شروع به لق شدن و افتادن میکنند. این دندان ها یا آنقدر لق میشوند که خودشان بر اثر جویدن یا فشار کوچکی می افتند یا لازم است کودک به دندان پزشک مراجعه کند، که خوشبختانه این دسته از خدمات دندان پزشکی نیز تحت پوشش کارت طلایی دندانپزشکی قرار میگیرد.

به مرور که دندان های شیری لق میشود و می افتند، دندان های اصلی یا دائمی فرد جایگزین دندان های شیری وی میشوند. با همین‌ روال کم کم همه دندان های شیری لق شده و از بین میروند و دندان های اصلی جایگزین آن میشوند‌. از این رو مراقبت کردن از دندان های اصلی امری بسیار مهم و حیاتی به شمار می آید، چرا که در صورت از دست دادن دندان های اصلی دیگر امیدی به رویش مجدد آنها نخواهد بود. از این رو لازم است از همان ابتدای کودکی و نوزادی از دندان ها مراقبت شود.

اما مراقبت از دندان های نوزاد و کودک چگونه است!؟

برای رسیدن به جواب این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه مراقبت از دندان کودکان چگونه است ؟

برخلاف تصور عموم، لازم است دندان های کودک از همان نوزادی که شروع به رویش میکنند، تمیز و پاکسازی شوند. از آنجایی که شیر مادر دارای قند است و این قند میتواند تاثیر مخرب بر دندان نوزاد داشته باشد، لازم‌ است که والدین دندان های نوزاد را با پارچه ای مرطوب پاک کنند تا از تخریب و پوسیدگی آن در آینده جلوگیری شود. همچنین نوزاد احتیاج دارد از همان ابتدا ویتامین مصرف کند‌ این ویتامین ها نیز تاثیر بسیار مخربی به سلامت دندان ها خواهد گذاشت. از این رو پاک کردن دندان های نوزاد بسیار مهم است.

وقتی کودک بزرگتر شد لازم است مسواک و خمیر دندان مخصوص خریداری شود و والدین هنگام مسواک زدن کودک را با خود همراه کنند. با این روش کودک بسیار راحت الگو گیری میکند و از همان کودکی عادت به مسواک زدن میکند. در واقع کودکان مقلدان والدین هستند و اگر ببینند والدین هر شب مسواک میزنند آنها نیز علاقه مند به انجام آن میشوند و با این کار والدین بستری را برای سلامت دهان و دندان کودک خود در آینده تامین خواهند کرد.

نتیجه عدم مراقبت از دندان کودکان

در صورتی که والدین نسبت به سلامت دندان های فرزند خود بی اهمیت باشند و یا حتی از روند و اهمیت مراقبت از دندان های آنها آگاهی نداشته باشند، به مرور زمان دندان های کودک پوسیده میشوند و از آنجایی که ریشه قوی و محکمی ندارند خیلی زود این پوسیدگی کل دندان را تخریب میکند و باعث ایجاد درد و آزار و اذیت برای کودکتان میشود‌.
تا آنجا که خیلی زود مجبور میشوید کودک خود را به دندان پزشکی ببرید و برای کشیدن آنها اقدام کنید‌. در این شرایط میتوانید به کلینیک هایی که با کارت طلایی دندان پزشکی قرار داد دارند مراجعه کنید تا از تخفیفات ویژه آن نیز بهره مند شوید.

از این رو به خاطر سهل انگاری شما کودکتان دندان هایش را یکی یکی از دست میدهد و تا رویش مجدد آنها باید همین وضع را تحمل کند. آسیب به دندان های کودک نه تنها ظاهر کودک شما را تحت تاثیر قرار میدهد، بلکه درد و آسیب به تغذیه و گوارش کودک شما را نیز به همراه دارد. بنابراین اگر صاحب کودکی هستید و یا قصد داشتن آن را دارید لطفا اطلاعات پزشکی خود را در نحوه مراقبت از آنها را بالا ببرید تا ناخواسته باعث آسیب به فرزندتان نشوید.

عدم آگاهی و تربیت درست والدین در مراقبت از دندان کودکان

عواقبی که از عدم مراقبت از دندان کودک گفته شد صرفا مربوط به دوران کودکی و دندان های شیری کودک بود. مشکلات اصلی تر از آنجایی شروع میشود که کودک شما به مسواک زدن عادت نمیکند و در بزرگسالی نیز این برنامه را ادامه خواهد داد. درواقع افرادی که مسواک نمیزنند و یا در انجام آن کوتاهی میکنند و برایشان مسواک زدن سخت است کسانی هستند که در کودکی آموزش درست ندیده اند. بنابراین تصور اینکه عدم آموزش به کودک فقط باعث آسیب به دندان های شیری میشود کاملا اشتباه است و این برنامه تا همیشه ادامه دارد. مگر اینکه شخصی آگاهانه در بزرگسالی و به اجبار خود را مجبور به زدن مسواک کند. از این رو لازم است یاد آوری کنم که آموزش درست به فرزندان میتواند کیفیت زندگی آن ها را در حال و آینده تامین کند.

کارت طلایی دندان پزشکی

احتمالا برایتان پیش آمده است که لازم داشتید برای ترمیم و معاینه دندان خود و کودکتان به کلینیک مراجعه کنید. ولی اطلاعات کافی برای انتخاب کلینیک معتبر را نداشته اید‌ و دچار سردرگمی شده اید.
حال خبر خوب این است که کلینیک های معتبر با کادر مجرب با کمترین هزینه را میتوانید در اختیار داشته باشید. از آن بهتر این است که این کلینیک ها طرف قرار داد با بیمه کارت طلایی دندان پزشکی هستند و داری تخفیفات شگفت انگیزی بین ۳۰تا ۷۰ درصد هستند. در واقع شما با مراجعه به این کلینیک ها با یک تیر چند نشان میزنید:

کادری مجرب و کلینیک با امکانات به روز دنیا همراه با تخفیفات شگفت انگیز. این بیمه تحت نظر سازمان خصوصی است از این رو میتوان تمامی خدمات زیبایی شما را تحت پوشش قرار دهد و این در حالیست که بیمه های دولتی از ارائه چنین خدماتی معذور هستند. بنابراین در شرایط اقتصادی فعلی کشورمان برای هر کسی لازم است که خود را تجت پوشش بیمه کارت طلایی قرار دهد تا از خدمات آن بهره مند شود. در واقع هدف کارت طلایی هدیه دادن لبخندی زیبا به هموطنان مان است و در این مسیر لازم است شما نیز با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *