لمینت دندان

همانطور که میدانید یکی از مهم ترین عواملی که باعث داشتن صورتی زیبا و جذاب میشود دندان است.  اما متاسفانه شاهد این قضیه هستیم که برخی افراد به دلیل داشتن دندان هایی نامرتب، بدر رنگ یا شکسته از این نعمت محروم بوده و حتی اعتماد به نفسشان به شدت گاهش یافته است. به طوری که حتی از خندیدن در جمع خجالت میکشند و آن را یک عیب بزرگ میدانند. اما نکته مثبت ماجرا اینجاست که ما در عصری زندگی میکنیم که علم و فناوری به شدت رشد کرده که میتوان گفت برای دندان های آسیب دیده، از روشی معرکه به اسم لمینت دندان استفاده میشود‌.

در واقع لمینت یه لایه است که همرنگ دندان است و روی دندان ها قرار میگیرد به طوری که تمامی عیب و ایرادهای دندان را میپوشاند و ظاهدی فوق العاده زیبا و دلچسب به دندان ها میبخشد به طوری که لبخندی زیبارا برایتان به ارمغان می آورد.

لمینت دندان

انواع لمینت

لمینت ها دارای جنس و ساختار متفاوتی هستند به گونه ای هرکسی براساس میزان هزینه پرداختی و یا میزان خرابی دندان از نوع متفاوتی از آن استفاده میکند و در نهایت بستگی به انتخاب خود شخص و تشخیص دندان پزشک دارد که از چه بیمار از چه نوع لمینتی استفاده کند‌.

نوع اول لمینت کامپوزیتی

این مدل از لمینت، هزینه کمتری دارد ولی در مقابل ثبات رنگ کمتری داشته.

اما این همه ماجرا نیست. در این نوع لمینت دندان کمتر تراش میخورد و میتوان این مزیت را یک برتری به نوع دیگر لمینت دانست. .بنابراین برخی افراد هستند که به خاطر این ویژگی کامپوزیت را برای دندان هایشان انتخاب میکنند.

نوع دوم لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی دارای ثبات رنگ بیشتر نسب به لمینت کامپوزیتی است. همچنین بادوام بوده و در مقابل ضربات مقاوم تر است.

اما باید این‌را نیز در نظر گرفت در این نوع لمینت لایه بیشتری از دندان ها تراشیده میشود چرا که هدف این است که دندان ها حالت طیبیعی خودرا حفظ کنند و برجسته نباشند و این در ورتی است که لمینت کامپوزیتی برجسته تر بود و ظاهری تقریبا غیر طبیعی دارد.

چه کسانی نباید از لمینت استفاده کنند‌

درواقع از لمینت برای اصلاح دندان استفاده میشود.

یعنی اگر کسی بین دندان هایش فاصله زیادی وجود دارد و یا اینکه دندان هایش شکسته یا لب پر شده اند و یا حتی کج هستند و یا به هر دلیلی تغییر رنگ داده اند میتوانند از لمینت استفاده کنند و درواقع لمینت بهترین گزینه برای آنها است.

اما‌گاهی افراد هیچ‌مشکلی در زمینه دندان هایشان ندارند و فقط میخواهند زیبایی بیشتری به دندان هایشان ببخشند.

در این صورت ما اصلا لمینت را پیشنهاد نمیکنیم چرا که در لمینت لایه رویی دندان ها تراشیده میشود.

اگر شخصی در هربار لمینت دندانهایش را بتراشد کم‌کم دندان ها مقاومت خودشان را از دست داده و آسیب ببیند

به هیچ عنوان از لمینت استفاده نکنید!

پس سعی کنید تا وقتی که دندان های سالم و بدون عیب و ایرادی دارید به هیچ عنوان از لمینت استفاده نکنید چرا که لمینت عمرانه نیست و پس از مدتی باید آنها را بردارید این درصورتی است که شما دیگر دندان های تراشیده و ضعیفی دارید به طوری بیش از اندازه به سرما و گرما حساس بوده و شما را به دردسر می اندازد.

حال اگر شما در انتخاب پزشک سهل انگاری کنید به طوری که لمینت دندان شما را به خوبی نچسباند و بین لمینت و دندان فاصله بیفتد، مواد غذایی کم کم به زیر لایه لمینت وارد میشود و موجب پوسیدگی دندان شما میشود.

همچنین اگر شخصی هستید که عادت دارید دندان قرچه کنید و یا اعتیاد به سیگار و مواد مخدر دارید به شدت از انجام لمینت خودداری کنید چرا که فقط هزینه بیخود کرده اید و طولی نمیکشد که لمینت از بین میرود.

بلیچینگ به جای لمینت!

پس اگر دندان های سالم و مرتبی دارید به طوری که دارای ظاهری زیبا هستند و فقط کمی زرد شده اند بهتر است از روش دیگری به نام‌ بلیچینگ دندان استفاده کنید‌.

این روش فقط و فقط دندان هارا سفید مراوریدی میکند به طوری که لازم نیست سمت لیمنت دندان بروید.

اگر میخواهید بدانید روش عملکرد بلیچینگ چگونه است میتوانید به مقاله های قبلی سایت ما مراجعه کنید.

روش بلیچینگ به صورت تمام و کمال توضیح داده شده است و هیچ سوالی در دهنتان باقی نمیاند.

پیشنهاد مطالعه: “سفید کردن دندان با بلیچینگ

پس هیچ گاه برچنین خدماتی سریع اقدام نکنید در ابتدا به خوبی مطالعه و پرس و جو کنید سپس در جهت رفع مشکلتان اقدام کنید.

نکته: اگر شما فردی هستید که بهداشت دهان و دندان خودرا رعایت نمیکنید بهتر است از انجام لمینت جدا خودداری کنید چرا که در صورت انجام لمینت باید دائما مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید و در غیر اینصورت لمینت خیلی سریع کارایی خودرا از دست میدهد.

مزایای لمینت چیست

با توجه به مطالب بالا اگر شما کاندیدای انجام لمینت نیستید و دندان های سالمی دارید که چه بهتر!

بهتر است آن را انجام ندهید.

  • ولی اگر مجبور به انجام آن هستید بهتر است از مزایای آن باخبر باشید.
  • در لمینت نیاز نیست از بی حسی استفاده شود.
  • پروسه لمینت کلا در دو مرحله انجام میشود.
  • لمینت باعث زیبایی عجیب دندان ها میشود.
  • لمینت به هیچ عنوان رنگ پذیر نیست و همواره سفیدی خیره کننده ای دارد
  • لمینت دارای مقاومت خوبی است.

هزینه لمینت

همانطور که گفته شد لمینت در دو نوع کامپوزیتی و سرامیکی استفاده میشود و لمینت سرامیکی به خاطر ویژگی های منحصر به فردش از هزینه بیشتری نیز برخوردار است.

بنابراین برخی افراد به دلیل وضعیت نامناسب دندان هایشان به شدت نیازمند انجام لمینت هستند ولی با تومه به شرایط مالیسشان پرداخت هزینه لمینت برایشان سخت است.
اما خب جای نگرانی نیست.

احتمالا درمورد کارت طلایی شنیده اید، کارت طلایی این امکان را به دارندگان آن میدهد که از تخفیفات شگفت انگیز تعرفه های دندان پزشکی استفاده کنند‌.

به طوری که این تخفیفات متغیر بوده و بین ۳۰تا ۷۰درصد هستند.

شما اگر احتیاج دارید که لمینت انجام دهید و در پرداخت هزینه های آن مشکل دارید اصلا نگران نباشید کارت طلایی اینجاست تا این مشکل را برای شما رفع کند و در نهایت هدف ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *